my golanel :d

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    mam interesat in legatura cu preturile ionizare si folie!! nici nu stiu ce sa fac stau intro dilema...am inteles ca chiar daca e omologata folia,nenea Garcea daca vrea tot iti ia talonul si te pune sa le dai jos,dar stiam ca in lege nu poti sa pui alte folii decat cele omologate...si ca preturi:350ron ionizare toate geamurile iar folia 160E ,ambele fiind cica cu omologare!!Are cineva poze cu un Logan Gri platine pe ambele variante?(ionizare si folie llumar)?? voi ce ziceti??avantaje/dezavantaje ?? mersii

    am gasit in Codul Rutier Art 127,alin35: aplicarea tratamentelor chimice sau a foliilor pe parbriz, luneta sau pe geamurile laterale, cu exceptia celor omologate si/sau certificate de catre autoritatea competenta si care sunt marcate corespunzator; daca e sa imi pun folie am sa umblu cu codul rutier in torpedou (daca incape) si sper sa nu am problemeD sa vad ce am sa fac! voi ce spuneti? vara care e mai avantajoasa impotriva calduri ,ca eu nu am AC :-s

    nu mai folosi limbaj tip mirc
    Last edited by crististreulea; 21 November 2007, 22:22.

    Comment


    • #17
      Cred ca depinde de tine,ce-ti place tie mai mult.Nu te grabi,cantareste bine ce vrei sa faci,sa nu-ti para rau dupa aia.Mult succes!
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #18
        folie fata,spate,luneta = 4.5 mil tot omologat llumar
        toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

        Comment


        • #19
          vara tine umbra in interior un pic?adica reflecta razele soarelui cat de cat?eu am geamuri ionizate si se simte diferenta putin,vara.
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #20
            dap,pe fata zici ca nici nu sunt dar au folie de ultraviolete
            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

            Comment


            • #21
              mersi...mai ieftin acolo la timisoara ca bat vanturile de vest)) noi suntem in est si e mai cald si mai scump) cred ca pe folie am sa raman !!am fost chiar in seara cu masina unui prieten si se vede destul de bine!!

              nu mai folosi limbaj tip mirc!
              Last edited by crististreulea; 21 November 2007, 22:23.

              Comment


              • #22
                nu mai scrie mirc,ai fost atentionat!
                folie vs ionizare ...aleg folie
                Se poate da jos de pe geam cand vrei,ai 5 ani garantie,protectie UV,si nu face garcea gura cand le arati factura ,adeverinta de circulatie,si timbrele de pe geam
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #23
                  am revenit pe forum dupa o mica pauza!! as dori sa stiu si eu niste avantaje daca schimb toba finala si filtru sport ca vad ca majoritatea si-au pus!am sa revin cu poze sapt viitoare pentru ca astept ceva de la silviu_79 !

                  Comment


                  • #24
                    bine ai rev si daca e sport atunci va fugi mai repede si va consuma mai mult

                    Comment


                    • #25
                      va schimba si sunetul la toba??mai incerc si eu din cand in cand sa schimb vitezele pe la 3000 si cand aud motorul cum facee....innebunesc X( !cat poate sa consume in plus .azi am facut si eu un calcul dupa un plin....55l ->500km si 5l mai am!! a fost si drum lung ,dar si oras !totusi 10% si nu mers prea sportiv,,,:-s

                      Comment


                      • #26
                        da il va schimba astea sport au mai putine site sau chiar deloc iti dai seama ca o sa consume acu nu stiu cu cat dar o sa consume depinde de cum conduci

                        Comment


                        • #27
                          s`o stapanesti sanatos dany si cat mai multi km...poate vii si tu la intalniri
                          m`am interesat la noi in gl de folie...doar spate si luneta omologata..fata nu...eu optez pt ionizare

                          Comment


                          • #28
                            da andrei ...duminica asta am sa vin 100% !!am facut ionizarea sapt trecuta X:x
                            Last edited by Guest; 13 September 2008, 18:39.

                            Comment


                            • #29
                              bravo...cat te`a ajuns cu totu`? 2 mil 800 sau 3 juma`? ca am gasit preturi diferite ...
                              te asteptam duminica

                              Comment


                              • #30
                                3juma! la baietii de pe radu negru!am stat cu ei...am selectat geamurile in functie de zgarieturile pe care aveau geamurile mele asea mi-au dat...dupa care am dat masina afara,mi-au pus luneta si am venit peste 3 ore ca sa se usuce siliconul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google