The New Beast - NT61ALI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    E destul de ok,mai bine ai scoate stikerele de pe laterale sa o lasi simpla pe lateral,capacele sunt urate,la interior nu-mi plac neoanele prea multa lumina,ar trebui sa lasi albu sa se vada asa alb,albastru ...1000 de culori,eu as scoate neoanele alea.Dar gusturile nu se discuta.Oricum ai muncit la interior ...Bv
    sigpic

    Comment


    • #17
      Parearea mea ?! Gusturile nu se discuta !!! Fiecare isi face masina dupa gustul sau, corect ?! Doua intrebari am la tine angelboy : cum ai reusit sa pui acele doua leduri in plafoniera centrala si neoanele respective de unde le-ai cumparat si cum le-ai prins ?! Multumesc :-))
      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

      Comment


      • #18
        ce-as mai da jos dupa bord toate iconitele si suportul de telefoane si suportu de saculet care pute misto! aaa..nu-s impacat cu acele neoane. deci..dupa mine..in interior as renunta la tot manunchiul ala de fire si la "tripla " aia de la brigheta masinii...! la exterior...as intoarce prelungirea fata , atata cea fata cat si cea spate le-as integra in bari cu fibra...
        Pragurile daca le pui...mare grija sa nu dai gauri in cele originale- lipeste-le.

        i-ai jante si arcuri sport si da presurile alea jos..
        in rest ce sa zic...gusturile e cizeleaza pe parcurs..
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • #19
          Originally posted by lucialina View Post
          imi plac in schimb prelungirile la bara fata si spate! de unde le-ai luat si cat au costat?
          Din roman, de la un shop de piese auto - 100 RON

          Originally posted by SE-SAYD View Post
          Desenul de pe capota e autocolant sau e facut cu airbrush-ul?
          Desenul e autocolant printat + transparent pus datorita unei zgarieturi pe capota care tine de la o margine la alta

          Originally posted by cat_alex52 View Post
          Doua intrebari am la tine angelboy : cum ai reusit sa pui acele doua leduri in plafoniera centrala si neoanele respective de unde le-ai cumparat si cum le-ai prins ?! Multumesc :-))
          Ledurile sunt puse in serie cu rezistenta, in gaurile deja existente, iar firele lipite pe contacte. Neoanele sunt cu controlul sunetului, sunt prinse cu suruburile cu care au venit de plasrticul de sub bord, sunt comandate de pe net.
          VA ASTEPTAM PE LA NOI!!!
          sigpic

          Comment


          • #20
            Fratioare fa-ti masina cum iti place nu baga in seama pe toti astia care comenteaza zici ca ei is regii tuningului, fa cum simti tu si sa sti in totdeauna vei gasi comentatori din astia care stiu sa bage de vina pe forum.
            Bafta!!!
            sigpicFast&Furious
            Team CSR
            Logan Club CLUJ

            Comment


            • #21
              tre sa-ti placa tie.ceilalti sa nu se uite daca sunt deranjati vizual.
              Welcome to the Club, We Have Jackets !

              Comment


              • #22
                E cea mai mare prostie sa faci modificari dupa cum crezi TU ! Numai din sfaturile/patzaniile altora poti pune in balanta si poti incerca sa faci ceva cum trebuie. E doar decizia ta daca urmezi sfaturile sau nu.
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #23
                  pai cam asta ii rolul forumului sa ne dam cu parerea nu?
                  eu mi-am spus parerea la fel ca si ceilalti, bineinteles proprietarul si-a facut masina dupa gustul propriu si daca ii place inseamna ca se simte bine in masina lui asa cum ma simt si eu in a mea.
                  spor in continuare
                  http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                  Comment


                  • #24
                    Sincer, masina araa binisor. I-ar mai trebui niste chestii: arcuri sport, jante.

                    Cei drept e putin exagerat cu autocolantul, dar daca tie iti place e ok. Si mie imi place desenul de pe capota, desi era mai frumos ceva facut cu air-brush si iesit putin in relief. Dar fiecare cu ce poate.

                    Prelungirile, eu zic ca ar trebui ori date jos, ori integrate.

                    Imi place ce ai incercat la interior: contrast alb-negru. Pentru asta mai ai nevoie sa vopsesti elementele deschise la culoare in negru . Ar fi fost mai frumos daca ascundeai cumva si neonul.

                    Inca un sfat: toate elementele cromate (exceptand grila fata) jos. O sa vezi ceva mai frumos fara ele.

                    Au dreptate co-forumistii cand zic ca ai cam exagerat, dar nu e timpul pierdut. Poti sa o aranjezi inca foarte bine .
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Masina are si lucruri bune,nu mai sariti asa!
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #26
                        Toti am fost asa...la inceput ( eu recunosc ) . Dar numai daca mi s-a atras atentia si mi s-a zis de la obraz am reusit sa schimb cate ceva. Nu cred ca incurajezi tuningul de bun gust cu vorbe gen " e a ta faci ce vrei cu ea cum iti place tie " ! ca se ajunge sa-ti placa tie si DOAR tie..ceea ce e cam nasol !
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • #27
                          Daca lui ii place cu desene si cu becuri lasati ma omul in pace , trebuie neaparat sa bage o geanta de bani in nu stiu ce jenti , sa taie 7 spire din arcuri si sa isi puna celofan negru in geam ...
                          Skypee™

                          Comment


                          • #28
                            mie imi plac doar ceasurile. in rest.. ma abtin !
                            Last edited by Pigoo; 26 August 2009, 16:44.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Va rog frumos sa va calmati.
                              @**********: fara atacuri la persoana, te rog.
                              Iar ceilalti, mai usor cu adjectivele. Multumesc pt intelegere.

                              Pt posesorul masinii : uita-te pe diverse site-uri, inclusiv tuning mioritic. Si vezi ce gasesti, asemanari, deosebiri. Vei stii sigur ce vei avea de facut in viitor.

                              Comment


                              • #30
                                ...mie imi place ...masina chiar are o personalitate...nu imi place ca se vad(ca sunt) bridele de plastic de la capace...alea tre date jos.In ciuda criticilor ai ce vedea la ea...acum mai depinde si de gusturi pentru altii.
                                P.S...vad ca moderatorii au intervenit pe aici,dar nu se pot abtine sa nu dea subtil cu urzica in initiatorul topicului...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google