CW-RO-54 Logan VAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CW-RO-54 Logan VAN

    Salut pe toti....

    Cu vreo 5 saptamini in urma mi-am adus un Logan diesel 68 cp(!) din RO, albastru ca de militie.

    Pina acuma am mers vreo 4000 km si sunt foarte multumit cu tot la el!
    Am mai facut ceva la antifonare in spatiul de marfa, ca e totul gol/chel pe acolo........am pus in total vreo 17 kg de placi bituminoase izolante (3mm) pe geamuri, pereti, tavan sie peste aia pe geamuri si tavan burete(audio) ca a fost urit fara! In afara de asta am mai pus 4 bulgare din resturile alea de buretele in spatile goale in spate intre aripi si caroserie, de atunci liniste ca in mormint!
    Acuma mai trebuie sa pun alea 2 panouri de protectie in stinga si in dreapta pe spatiu marfa, dar nu se gasesc in Germania aici gasesti numai din lemn !? ecologic ?!
    De asemenea nu se gaseste covorul ala mare pentru spatiul de marfa, tot se ofera la "Dacia.de" numai o podea din lemn trebuie sa mai trec o data pe la Oradea....
    In rest am mai pus un radio, Mpg3,USB, 2 deflectoare vint la geamuri, in rest n-o sa mai pun NIMIC.

    Nu se vad de loc VAN-uri in Germania, MCV-uri sunt MULTE-MULTE, e plin!!!
    Dar parca nici pe Forum nu prea umbla posesori de VAN-uri, pacat...........

    Poate imi fac cindva o remapare, in Romania(!) ... ca la nemti costa 550-750 de Euroi

    Drum bun, Salutari la toti, in special la Sibieni......eu sunt plecat din Sibiu de 39 de ani
    Attached Files

  • #2
    salutari GERMANIA si numai bine
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • #3
      in primul rand felicitari ca ai ales o masina romaneasca,felicitari ptr. munca depusa la antifonarea van-ului,si multumim de urari,poti sa fi mandru ca la Sibiu este o comunitate destul de unita si esti binevenit oricand in randurile noastre ,incercam sa vedem ce gasim ptr. van in jurul casii si s-ar putea sa ne intalnim in germania . pe PM astept o lista cu ce ai nevoie si daca se gaseste te ajut cu mare placere.........
      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

      Comment


      • #4
        Super tare..felicitari pt. achizitie...
        sigpic
        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

        Comment


        • #5
          bine ai venit pe forum, si multi multi km fara incidente ! ! ! aici toata lumea o sa te ajute cu cate ceva daca ai nevoie. Respect !
          sigpic
          The MVP

          Comment


          • #6
            felicitari pentru munca depusa in "aranjarea" VAN-ului! Respect pentru un roman adevarat, mult succes in activitatile desfasurate!
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google