B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astept sa vad ce-i mai faci la MPI!
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Motor jos ,chiuloasa refacuta ,portat,lustruit admisie si evacuare ,usurat volanta , jante usoare, corp clapeta 65mm,serpi noi si soft blana ... atat mai fac ... unele lucruri in viatza sunt prioritare si am ajuns la concluzia ca nu merita sa bag bani intr-o masina de care ma bucur doar 1-2 zile pe saptamana

      Deocamdata astept factura finala de la banca ,sa inscriu masina si apoi in 1-2 saptamani fac toate modificarile

      Ecuatia este urmatoarea :
      -in talon proprietar Banca OTP , utilizator Fosata firma unde am lucrat (eu nu apar in acte)
      -se va face cesiune si inchidere in aceeasi zi (adica ultima factura va fi pe numele meu)

      Daca se intampla asa se poate sa scap de autentificare?
      Last edited by cos_min_i; 26 August 2011, 09:20.

      Comment


      • Nu prea cred ca scapi pentru ca oricum trebuie sa o treci pe numele tau chiar daca ultima factura va fi pe numele tau ca utilizator nu ca proprietar.
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • Originally posted by cos_min_i View Post

          Daca se intampla asa se poate sa scap de autentificare?

          Scapi doar daca cumperi masina noua,in rest,trebuie facuta
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • scapi pt ca se face transfer de proprietate ,toata treaba e cu ultima factura daca iti aproba cei de la banca ,trust me ! asa am facut cu a lui tata
            my ride - still under construction

            Comment


            • S-a achitat masina ,actele sunt la mine ,dar conjunctura a facut sa nu o pot inmatricula inca ! Deci sunt PROPRIETAR!

              Voi pleca pana la sfarsitul anului din tara ... !

              Comment


              • o sa zumzaie frumos albinutza de acum,ca e pe numele tau
                http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                Comment


                • felicitari nenea Cosmin, ma bucur ca Albinuta e in sfarsit a ta cu acte in regula deci nu ai muncit degeaba si nu ai investit degeaba timp si suflet in ea.
                  Cum adica pleci din tara? si Albinuta? Nu o sa mai zumzaie la intanliri?
                  sigpic

                  Comment


                  • Decamdata nu zumzaie ca nu am timp sa o inscriu...
                    De plecat o sa fiu plecat cu munca pana aproape de sfarsitul anului

                    Comment


                    • imi ziceai mie ca sunt trist. Albina sta pe dreapta se pune prafu pe ea. o sa renunti la tziganeli usor usor si uite asa....

                      Comment


                      • nu renunt definitiv stai tu linistit ...toti banii pentru modificari maxime sa ramana aspirat sunt pusi deoparte
                        Pot spune ca iti dau dreptate putin ,daca nu ma linisteam cu tiganelile toti banii ii bagam in ea cand ma intorceam ,dar in viata sunt si alte prioritati

                        Comment


                        • Dar ce ai patit nenea de o tot bagi pe asta cu prioritatile in viata? Poate nu e treaba mea sau nu poti sa spui pe forum...Sper sa fie bine si sa iti revii
                          Scuze daca te-am deranjat cu intrebarea asta putin mai personala. Bafta!
                          Ok, numele meu e Laur...

                          Comment


                          • traiesti si muncesti doar pentru masina? ...poate vrei sa-ti indeplinesti si alte nevoi .... de revenit nu am de ce sa-mi revin sunt bine din toate punctele de vedere

                            Comment


                            • felicitari cosmine.sa i parte de ea si ca proprietar.
                              Last edited by Cezar; 8 September 2011, 11:17.
                              sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                              Comment


                              • Originally posted by cos_min_i View Post
                                traiesti si muncesti doar pentru masina? ...poate vrei sa-ti indeplinesti si alte nevoi ....
                                Si eu sunt de aceeasi parere.
                                Fara Semnatura.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google