B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in general in ture mari nu se mai aude asa tare cum se aude de la 3000-4000rpm, asta stiu de la mine !
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • Nu se mai aude pentru ca esti concentrat la sosea. Nu te mai deranjeaza zgomotul deloc.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • frumos. eu cel mai mult i-am dat 160 de cand e 1.6 ;)

        Comment


        • Avand in vedere rotile mici avea aprox 185 km/h real, calcul facut avand in vere rapoartele din cutie.
          O masina cu roti stoc la aceeasi viteza ar avea doar 5300 rot/min

          Comment


          • O sa fac din nou testul , cu gpsul ... pana peste 200
            Se aude doar admisia si sueratul vantului , evacuarea nu se auzea pentru ca aveam silencerul pus
            Cu parere de rau masina nu se mai da fara benzina ...
            Last edited by cos_min_i; 13 June 2012, 06:32.

            Comment


            • cosmine sa-mi returnezi cutter-ul

              Comment


              • Cosmin,nu te supara,si sa nu crezi ca zic din rautate,dar cu rotile astea,nu ai cum sa iei peste 200...
                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                Comment


                • cel mai bun talon pentru top-speed la Logan este 185 60 15

                  este o anvelopa ingusta si ca diametru are 603 mm fata de 621 stock ceea ce ofara putin mai mult cuplu la roata

                  cu 195 50 15 turatia tinta este 6200 rpm in treapta 5 pentru 200 real

                  @ cosmin cand te intorci scoate silencerul, baga benzina 101 de la Rompetrol sau EVO5 de la Mol. altitudinea scade usor de la Pitesti spre Bucuresti. foarte posibil sa iei mai mult

                  Comment


                  • eu cred ca atingi vro 220km/h daca mai dai apesi umpic pedala.
                    Fara nici un fel de opturatie de aer masina invarte pe dyno 213-215km/h, mai mult nu duce cutia.
                    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                    Comment


                    • la ce turatie ? si cu ce roti ?

                      cu roti stock si turatia in blana la 6500 viteza ar trebui sa fie undeva la 226-227 kmh. ca nu atinge niciodata turatia asta e alta poveste
                      Last edited by alessandro; 13 June 2012, 17:46.

                      Comment


                      • Terminati ma atata cu top speed,asta e replica soferilor de duminica"Auzi frate cat baga maxim?"
                        Masina presupun ca merge foarte bine asta conteaza,conteaza cum urca nu cat...alex calculeaza cu un pinion de DCI cat ar prinde...
                        sigpic

                        Comment


                        • nu vad ce relevanta ar avea. oricum la mine nu trecea de 190 pe ceas cu pinionul ala.

                          Comment


                          • Ca veni vorba de pinion de diesel, stie cineva unde pot gasi " GrupPinion 5 jh3 053" ?
                            --scuze de off --
                            Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                            Comment


                            • la mine prinde tot cam atat cu pinionul de diesel cat prindea si stock.

                              Comment


                              • pai viteza maxima nu o depasesti ca nu mai poate masina, turatiile difera de la una la alta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google