B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aleXpeed View Post
    Eu am ce am cu sincronul tau de a 2-a. Sa-l schimbi. Am luat gazul la plimbare in seara asta si nu mi-a carait de pe 1 in 2 absolut deloc, de o gramada de ori... retine ca schimb foarte violent. Eu zic sa verifici si cutia parerea mea. In rest trage foarte bine.
    La mine caraie si 2 si 3...deci asa fac unele cu scame in sanga...pardon, ulei)

    Cosmine, motorul arata precum merge cred...adica super bine
    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

    Comment


    • Nu prea intra in v2 ieri seara la constitutiei)) Bafta cu masinaa!
      sigpic
      Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

      Comment


      • Urca masina prea repede in ture si nu face fata sincronu)))))
        La toate caraie asa din 1-2-3 cand dai ca animalu in ele.
        AG 16 Y M A

        Comment


        • Multumesc Dsign ,Matheo (pentru cheia de 24) si Alesandro pentru ajutorul cu suspensia ... ne-am inaltat , este mai safe

          Cristi4Speed - Novicelui de Alex Speed nu-i intra in viteza ... nu-l cunostea ...

          Trebuie sa gasim o solutie sa mai racorim admisia pe caldurile astea

          Comment


          • motorul tau arata ca in filme XXX. se vede frumos...rosu argintiu putin albastru. ce nu se incadreaza in peisaj deloc, este plasticul ala care inveleste filtrul.
            o sa gasesti tu ceva si estetic si util...sunt sigur

            Comment


            • Deci te-ai convins ca o bujie si o fisa buna fac niste diferente mici dar care conteaza.Azi am avut si eu ceva timp liber pe la garaj si mi-am pus inapoi NGK-urile cu fise Tesla(provizoriu pana ajung acasa) iar motorul merge mult mai silentios si rotund.
              sigpic

              IL 1 3 MIU

              Comment


              • fac pe naiba diferenta, nu fii copil.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • diferenta a fost ca vechile bujii denso TSpark una era prea apropiata,2 departate si una indoita ... iar fisele aveau microfisuri

                  Comment


                  • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                    fac pe naiba diferenta, nu fii copil.
                    In cazul meu care din soft am benzina data cat poate arde scanteia pe care o produce NGK-urile da s-a simtit diferenta.Cele pe care le-am inlocuit erau bujii Denso normale cu rulaj de 2500km iar in ralanti mirosea a benzina pe esapament si mergea innecat.Azi am pus NGK-urile la loc si a disparut mirosul de benzina iar motorul merge mai rotund si mai silentios.
                    sigpic

                    IL 1 3 MIU

                    Comment


                    • pai si scanteia aia puternica de cine e data ? de fise sau bujii cumva?
                      sau de bobina ?
                      intr-adevar se simte diferenta la niste bujii de calitate cand le schimbi,in cazul in care alea dinainte erau praf
                      Si eu simt motorul mai silentios de fiecare data cand schimb uleiu,indiferent ce ulei bag,dar asta din cauza ca ala dinainte era deja vechi.
                      Last edited by Cristi_Xp; 8 July 2012, 06:00.
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • Pai totul pleaca de la bobina dar daca pe "drum" ai pierderi poti sa ai tu si super iridium/plasma etc.La mine masina mergea intrerupt pe ralanti am schimbat bujiile s-a simtit o mica inbunatatire dupa care tot intrerupt mergea.Am schimbat fisele nu imi mai intrerupea insa mergea innecat,in final am pus vechile bujii inapoi si merge ceas.
                        sigpic

                        IL 1 3 MIU

                        Comment


                        • Masina se aude "infernal " de frumos , raspunde brutal la acceleratie ......iar relantiu e criminal ,motorul da sa se opreasca (mie mi-a murit motorul de 4 ori )) ) daca nu o ti in sprituri ....si vrei sa mergi normal cu ea ,cum sant eu obijnuit ,motorul se opreste ....daca invarti volanul la relantiu ...motorul isi schimba sunetul zici ca trage in greu ....axa ii ia toata PUTEREA jos ....in schimb sus, e alta mancare de peste .....A 2-a ia scart de nu se mai opreste e agresiva ,te face sa iti stea zambetu pe buze si privirea dupa garda ....Chiar mi-a placut ,tine-o tot asa .
                          Mersi ca m-ai dat o tura

                          PS : motorul isi schimba sunetul in functie de treapta si turatie .....da este o schimbare majora de nu o mai recunosti
                          Last edited by lau911; 9 July 2012, 09:32.
                          sigpic
                          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                          Comment


                          • n-o aduci si pe la noi sa ne dai o tura?
                            sigpic

                            Comment


                            • asta cu sunetul, si tonalitatea motorului in functie de treapta este incredibila. se schimba in totalitate intre 2 3 si 4, poti sa canti la ea

                              Comment


                              • Lau - te-ai lovit la "ceas" ... avem axa la vanzare ... cu perioada de proba
                                Geo- poate pe 21 , nu promit ...

                                Sambata am facut o promisiune ... ma voi tine de cuvant ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google