B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa nu il fi uitat tu p-acolo de cand tot ai surubarit pe la ea.
    Last edited by Alex_MIU; 29 July 2012, 00:46.
    sigpic

    IL 1 3 MIU

    Comment


    • nu ma asteptam la asa ceva, sincer ...poate te-a "sabotat" careva?

      Comment


      • cosmin, iti amintesti ce ti-am spus ieri?
        sigpicMy ride

        Comment


        • Si pana la urma cum a ajuns ala acolo ? Si de unde ?

          Naspa oricum bfta la remedierea problemei.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • Mie greu sa cred ca a ajuns din intamplare acolo acel surub ... multa bafta si hai cu ea pe strazi !
            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

            Comment


            • la mioveni era acolo inseamna. nici nu vreau sa ma gandesc ce damage putea sa faca pe la 6500 rpm

              cum a zis colegul dvl...medalion la gat

              Comment


              • cred c-a sarit de pe sosea.......
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • asta era zgomotul mecanic pe care il auzeai. parca acum nu mai e chiar asa grav, cand ai descoperit cauza.

                  Comment


                  • Uite poza Cosmin:
                    Daca ai lafel e urma de supapa.Surubul nu avea cum sa iti atinga in piston odata ce tu l-ai scos pe sus.Daca atingea inseamna ca iti cadea in capul pistonului si nu il mai gaseai dacat in momentu in care ai dat chiulasa jos.
                    Attached Files
                    Last edited by al!n; 29 July 2012, 13:56.
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • Nu s-a strambat supapa...
                      Pe celelalte pistoane nici o urma ...
                      Attached Files

                      Comment


                      • lasa forumul si treci in piscina!
                        sigpic
                        "BRABUS" STYLE

                        Comment


                        • Mda aia e de la surub.Eu zic totusi daca tot ai dat chiulasa jos sa pui supapa noua.Sa nu te trezesti ca pentru 20ron nu o sa iti inchida bine si o sa trebuiasca sa demontezi iar.
                          sigpic

                          IL 1 3 MIU

                          Comment


                          • Miu are dreptate ....surubul ala e clantanit de supapa calumea ,nu se poate sa nu fi facut stricaciuni pe acolo ....de fiecare data cand supapa era actionata el intra ca un burghiu inte supapa si scaun ...si la clantanit pana i-a distrus filetul ....ti minte pe autostrada cand mergea in 3.5 pistoane ..cum se auzea ,atuncea cred ca a blocat supapa pentru prima oara .
                            sigpic
                            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                            Comment


                            • Aparent nu e o defectiune sau un neajuns al modificarilor. E clar in opinia mea ca Cgk-ul e pe drumul bun al evolutiei.

                              O lectie e invatata: trebuie umblat in/la motor doar de persoane autodidacte, profesioniste, exagerat de circumspecte, si cu un simt al finetii si raspundere ridicat. Altfel, e ca si cum la 2 ani de la operatie gasesti un ac in tine.

                              Repet, e bine ca problema e ieftină, dar chiar si asa, eu sunt dispus sa pun niste bani într-un cont in vederea cercetarilor viitoare. A 3-a oara Cosmine, te rog decide-te si afiseaza contul.

                              Cat despre acea lista de inscriere, cred ca e mai bine sa se renunţe la ea; cine pune banii, se poate
                              semna apoi in vreo lista sau un hall of fame al albinutei.
                              Hai sa-i dam bice!
                              Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                              Comment


                              • de acord cu bog.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google