B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ufff ce nasol...dar bara de pe spate de ce s-a cojit?nu ai dat cu primer??
    *****
    sigpic
    http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

    Comment


    • ce gume misto ai )

      Comment


      • da...ori eu sunt cel mai ghinionist ori asa "binevoitori" sunt cei de la ASTRA ...
        ajung dimineata , completez fisa , face poze si zice :
        " iti dau bara de schimbat ,dar ti-o dau normala ; iti dau farul de schimbat ; iti dau capota si aripa de refacut ,dar platesti 50% din valoarea lor de reparatie pentru ca ai capota modificata si mai aveai si alte avarii "
        50% reprezentand 9 milioane care sa-i dau service-ului pentru jumate din pretul de reparatie al capotei si aripei ...

        m-am ridicat si am zis ca nu accept ...si o sa ma duc sa o fac pe casco cu regres la Grupama !

        Episodul urmator dupa ce ma plimb pana la un centru de constatare de la Grupama.. sper ca iei sa nu ma trimita la plimbare!

        Comment


        • Cosmine, bara de mcv este mai ieftina decat cea normala, nu este o diferenta mare dar este. Iti spun eu.
          Spune-i omului ca se-nseala daca-ti da bara normala si-l va costa mai mult. Mergi si incearca pe regres daca nu ai cu cine te-ntelege.

          Fagurele din bara ta mai este intreg?

          Faza cu capota mi se pare absolut de tot rasul. Pe cuvant.

          Multa bafta!
          Last edited by Eu4yas; 22 March 2011, 15:13.
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • Mergi pe regres, inspectori Groupama gasesti in fiecare zi la Peugeot Pantelimon, se poate vorbi frumos cu ei dinainte.

            Mai gasesti inspectori GA la Cobalcescu, pe chei, cum mergi de la targul vitan spre mihai bravu/vacaresti, dar nu stiu in ce zile. Incearca sa vorbesti frumos cu oamenii si sa le spui ca vrei ca masina sa fie la fel ca inainte, cu bara vopsita complet, de MCV, etc.

            Oricum, sa scrie pe constatare : ´inlocuit bara´ si atat, si abia la service specifici tu de care bara trebuie.

            Succes!

            PS: cei de la Groupama sunt mai binevoitori
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Aha....mersi de pont dani ..acum stiu si eu unde trebuie sa ajung
              My turbo lag, give your MPI, a chance

              Comment


              • Originally posted by cos_min_i View Post
                da...ori eu sunt cel mai ghinionist ori asa "binevoitori" sunt cei de la ASTRA ...
                ajung dimineata , completez fisa , face poze si zice :
                " iti dau bara de schimbat ,dar ti-o dau normala ; iti dau farul de schimbat ; iti dau capota si aripa de refacut ,dar platesti 50% din valoarea lor de reparatie pentru ca ai capota modificata si mai aveai si alte avarii "
                50% reprezentand 9 milioane care sa-i dau service-ului pentru jumate din pretul de reparatie al capotei si aripei ...

                m-am ridicat si am zis ca nu accept ...si o sa ma duc sa o fac pe casco cu regres la Grupama !

                Episodul urmator dupa ce ma plimb pana la un centru de constatare de la Grupama.. sper ca iei sa nu ma trimita la plimbare!
                ce vrajeala
                Masina trebuie sa fie la fel cum a fost inainte de accident , daca aveai bara de maserati de maserati tre sa iti puna , la casco de obicei se da vrajeala ca iti pune elemente originale .
                Eu mi-am facut masina pe RCA de astra, aveam difuzor bara spate ,si chiar mi-au pus difuzor original de dacia ) ,eu aveam chinezarie de aia cu 80 lei .Ce e nasol , ca insista unele piese sa le aduca ei la service,in general chinezarii sau turcisme .
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Si pentru ca te plangeai Cosmine ca n-a facut nimeni poze cu Albinuta la carnavalul de la Brasov... am facut eu 2 poze cu Albinutaaaa. Numai ca era beata turta ! Si am gasit-o la carnavalul de la Sitges, chiar cand era in desfasurare cel de la Brasov. De aia nu au pozat-o astia la Brasov, ca ea umbla beata pe coasta de est a Spaniei !
                  Attached Files
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by cos_min_i View Post
                    da...ori eu sunt cel mai ghinionist ori asa "binevoitori" sunt cei de la ASTRA ...
                    ajung dimineata , completez fisa , face poze si zice :
                    " iti dau bara de schimbat ,dar ti-o dau normala ; iti dau farul de schimbat ; iti dau capota si aripa de refacut ,dar platesti 50% din valoarea lor de reparatie pentru ca ai capota modificata si mai aveai si alte avarii "
                    50% reprezentand 9 milioane care sa-i dau service-ului pentru jumate din pretul de reparatie al capotei si aripei ...

                    m-am ridicat si am zis ca nu accept ...si o sa ma duc sa o fac pe casco cu regres la Grupama !

                    Episodul urmator dupa ce ma plimb pana la un centru de constatare de la Grupama.. sper ca iei sa nu ma trimita la plimbare!
                    Cosmin ai pm !
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • Ai capota modificata )) suntem o tara de ....
                      http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

                      Comment


                      • Cu Astra e mai ciudat! Am patit-o si eu, tot asa m-a sters un fraier pe aripa, bara si far.
                        Am facut constatarea s-a aprobat tot...mi-au recomandat si service unde se rezolva repede....dar, ei au o "bursa de piese" si cauta cele mai ieftine piese...mi-au dat bara casanta, far ... cred ca mai ieftin nu se gaseste, carenajul de tip nou ca cica nu se mai gasea tipul me...aripa a fost singura care a fost ok!, bine ca mi-am pastrat bara originala si farul care merg reparate...sa fie acolo de rezerva

                        tare albinuta nenea Dani!
                        Last edited by gvg06; 23 March 2011, 01:26. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • @Dani- Ahahahahahha!pune-i leduri la antene!
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                            ce vrajeala
                            Masina trebuie sa fie la fel cum a fost inainte de accident , daca aveai bara de maserati de maserati tre sa iti puna , la casco de obicei se da vrajeala ca iti pune elemente originale .
                            Eu mi-am facut masina pe RCA de astra, aveam difuzor bara spate ,si chiar mi-au pus difuzor original de dacia ) ,eu aveam chinezarie de aia cu 80 lei .Ce e nasol , ca insista unele piese sa le aduca ei la service,in general chinezarii sau turcisme .
                            man te cam inseli.Nu spun ca este normal, insa asta este sistemul celor de la Astra.La fel procedeaza si Omniasig si Allianz.In momentul in care pe nota de constatare sunt trecute X avarii cu niste repere la inlocuit, in cazul in care masina se repara intr-un service cu care respectivele societati au convetie de colaborare, piesele sunt comandate dupa VIN-ul masinii.Intr-adevar poti sa ridici pretentii, asa cum ai zis tu -daca ai bara de Masserati sa ti se puna bara de Maserati, doar in situatia in care acele elemente le ai asigurate suplimentar.
                            Lucrez in domeniu si cumosc procedurile.
                            @Cosmin - poti repara si pe Astra, dar mergi intr-un service fara contract cu ei.

                            Comment


                            • @cristi, ce mama ciorii asiguri tu suplimentar pe RCA? Daca m-ai lovit din vina ta, tu sau asigurarea ta trebuie sa faceti pe dracul in 7 sa imi faceti masina cum era inainte de a fi lovita, fara discutii. Si reparatia se face cu elemente de care erau pe masina, adica bara ORIGINALA, nu turca nu china, far original, samd.

                              Stii tu ce stii, dar nu stii bine.

                              Ai lucrat la un service reprezentanta sa vezi cum e? Le da reprezentanta fix muje astora cu ¨bursa de piese¨ ...

                              Fara discutie, masina trebuie sa fie exact ca inainte, cu piesele ORIGINALE.

                              Constatatorii au prostul obicei sa recomande service-uri pentru ca sunt ale lor sau pentru ca acolo fac ei comisioane, nu ca ti-ar dori tie binele.

                              @ cristi, mai ai de lucrat ceva timp prin service-uri ca sa prinzi toate scamele
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Are dreptate Dani, am vb la o reprezentanta dacia si mi-au spus ca puneau piese de origine, la ei nu merge cu "bursa de piese astra" si sincer mi-a parut rau ca m-am luat dupa directorul de sucursala care mi-a recomandat serviceul, cei drept treaba s-a rezolvat de pe o zi pe alta venind recomandat...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google