B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Eu4yas- fagurele are o gaura in el unde venea trompeta de la vechiul sistem de admisie
    @cristiubs - nu e chiar asa cum zici tu!
    @dsign - albinutza de spania

    Nu aveam bani ..ca acceptam si daca aveam pusa pe masina vreo chinezarie sau turcism sau era o bula in vopsea sau lac ...mare scandal ce faceam cu ei ...

    Maine sau vineri incerc la Serus pe Centura la constatare Casco ... imi e ca bat din nou drumul degeaba ,dar nu mai suport sa stau cu ea asa !

    Comment


    • Destul de neplacuta situatia,am trecut si eu prin asta...si am pierdut vro 2 3 zile aiurea,benzina...etc..
      Last edited by Mariusrs; 23 March 2011, 21:12.
      http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

      Comment


      • Originally posted by dsign View Post
        @cristi, ce mama ciorii asiguri tu suplimentar pe RCA? Daca m-ai lovit din vina ta, tu sau asigurarea ta trebuie sa faceti pe dracul in 7 sa imi faceti masina cum era inainte de a fi lovita, fara discutii. Si reparatia se face cu elemente de care erau pe masina, adica bara ORIGINALA, nu turca nu china, far original, samd.

        Stii tu ce stii, dar nu stii bine.

        Ai lucrat la un service reprezentanta sa vezi cum e? Le da reprezentanta fix muje astora cu ¨bursa de piese¨ ...

        Fara discutie, masina trebuie sa fie exact ca inainte, cu piesele ORIGINALE.

        Constatatorii au prostul obicei sa recomande service-uri pentru ca sunt ale lor sau pentru ca acolo fac ei comisioane, nu ca ti-ar dori tie binele.

        @ cristi, mai ai de lucrat ceva timp prin service-uri ca sa prinzi toate scamele
        De acord cu tine, dar doar partial.La treaba cu RCA, intr-adevar este cum spui tu omisesem aspectul asta.Din punct de vedere al bursei de piese, treaba sta un pic altfel.Nu de alta dar imi mananca 8h zilnic.Eu ma refeream la aspecte cat mai legale, alte treburi mai bine le discutam/discutati in privat.
        Important e sa iti repari masina si sa iasa bine CGK-ule.
        Spor!!!

        Comment


        • Daca stii sa le pui legea in fata, le dai si peste nas, iti faci si masina boboc si primesti si acceptul de plata imediat. Vai ce-mi mai placea sa fac asta cand aveam clienti mai importanti ...
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • cum sa le pun legea ? ...masina nu e pe numele meu ..degeaba sunt eu delegat de OTP sa ma ocup de desfasurarea procedurii ... o baga pe aia cu modificari ...ce sa mai zic eu ma dany ..le-as pune ... ma enervez degeaba

            Comment


            • mergi la casco. eu asa am facut de fiecare data.

              Comment


              • Bun, modificari... Dar cu ce esti tu de vina ca masina ta statea pe loc si a fost lovita? Masina ta trebuie sa fie cum era cu fix o secunda inainte de impact, adica impecabila. Si cu piese de origine pe ea.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • salut,io cand mi am reinoit polita casco anuala am fost sfatuit de broker sa declar toate imbunatatirile aduse masinii.am primit o anexa care s a atasat contractului initial in care am specificat echipamentele suplimentare pe care le am pe masina,ca sa evit totodata neplacerile.e logic sa nu ti schimbe un echipament pe care tu nu l ai declarat,chiar daca este vorba de o bara sau altceva.ei asigura masina asa cum a venit de la mama ei cu totul original.

                  Comment


                  • Am mers dimineata la constatare :
                    - baiatul stia masina si m-a invatat ce si cum sa fac sa iasa totul bine!
                    -la receptie in service am dat de seful de service ... care in primul rand a dat o tura cu masina , apoi a zis ca se va ocupa personal de masina ...

                    In 5 zile vor fi gata : aripa stg/dr fata , bara mcv vopsita integral (bara veche imi ramane) ,far nou , capora refacuta de la 0 , prag dreapta ...

                    Voi da capota dupa vopsire schimb pe schimb cu una nelovita
                    Last edited by cos_min_i; 25 March 2011, 12:39.

                    Comment


                    • Felicitari! Gata, ai scapat.
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • Ai fost pe centura la Serus?

                        Comment


                        • Felicitari, las ca acuma se rezolva, totu e sa te fereasca sfantu sa dai peste Ciprian Duban de la Groupama ca o sa ai nevoie de lumanari la biserica aprinse pana iti da acordul de plata. Eu am stat 4 zile dupa el .
                          Super Oferte Accesorii Logan

                          Comment


                          • Cei de la Astra sunt cei mai nenorociti din asigurari. Am avut probleme cu ei ca nu le ies piesele deteriorate in poze. Casco ramane de viitor.
                            sigpic

                            Comment


                            • Am rugamintea sa nu mai faceti nominalizari in sectiunea publica a forumului, doar pt faptul ca ati avut VOI probleme...

                              Cu asigurarile sunt probleme intotdeauna din cauza ASIGURATULUI care nu stie sa citeasca 3 randuri dintr-un contract si care nu stie cum sa vorbeasca cu inspectorul care face constatarea.

                              Nu iau apararea nimanui, pentru ca nu lucrez in asigurari si am fost si eu la randul meu victima a nestiintei mele. Verii de la constatari si licchidari incearca prin toate metodele posibile sa plateasca putin pe reparatie.

                              Daca chiar vreti sa stiti de cine sa va feriti, atunci acestia sunt la momentul actual Carpatica si Euroins. Sunt putine service-urile care au contract de decontare directa cu ei si cei care totusi au sunt niste dubiosi, probabil service-uri de-ale inspectorilor respectivelor companii.

                              Trebuie sa intelegeti ca oaamenii de la asigurari isi fac si ei treaba asa cum li se ordona. Daca voi sunteti slabi, atunci le merge. Daca voi le puneti legea in fata, vor da din colt in colt, se vor duce la seful, seful va incerca si el sa vaa prosteasca si daca nu merge, se dau batuti.

                              Deci fara nominalizari directe catre anumiti inspectori, pt ca ei doar isi fac treaba pentru care sunt platiti

                              @Toranaga, au fost cazuri de accepte de plata primite in 2-3-4 saptamaani, tu ai fost un caz fericit. In trecut, inspectorul constatator facea totul la dosarul deschis de el, inclusiv lichidarea... Daca il prindeai in zi de teren, o luai in mana frumos


                              Sfatul meu este sa va cititi contractele acelea scrise cu litere cat puricele INAINTE de a da banul si a semna, s-ar putea sa fiti surprinsi de anumite aspecte.





                              On topic: Cosmine, ma bucur ca ai rezolvat, am inceput sa visez uraat la gandul ca s-a indoit capota aia
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • abia astept sa o iau si sa o incalt ...capota va ramane la mine ..o mai gauresc un pic ...stii tu cum ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google