B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aseara am facut incercari cu noua admisie:
    -210 pe ceas ... de la 160 km/h creste cosntant pana la 200, se simte cuplul ...
    -in curand trebuie sa umblu la motor,sa rezolv compresia

    Posibilitati de logan avem , pasiune pentru logan avem... sincer eu sunt mandru si multumit cand ma intreaba cineva "ce i-ai facut?" , "ce ai modificat la ea?" , sau mi se spune "arata bine" , "se aude frumos" si mai bine in LOGAN CLUB cu oameni saritori si prietenosi decat prin alte cluburi cu aroganti si fitosi
    Last edited by cos_min_i; 22 April 2011, 10:07.

    Comment


    • Si tu ai verificat compresia? Unde le facem? Eu am doar la chiulasa cateva piese.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • asa tare e mai galeria aia ) ?
        daca tot le dati jos , mai si raschetati din ele ...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • nu raschetez nimic ...eventual mai adaug

          Comment


          • Raschetatu' e pentru incepatori)). Nici eu, doar depuneri sau schimb de piese.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Originally posted by cos_min_i View Post
              nu raschetez nimic ...eventual mai adaug
              mai adaugi ce?
              o garnitura ?
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • adaugat=decomprimat=....este ce cred eu ?
                sigpic
                "BRABUS" STYLE

                Comment


                • aia am inteles si eu , dar nu ai cum decat cu inca o garnitura sau o garnitura mai groasa SI cum garnituri mai groase nu se fac decat la comanda , o sa se mai adauge o garniura ca la dacia veche

                  Originally posted by aleXpeed View Post
                  Raschetatu' e pentru incepatori)). Nici eu, doar depuneri sau schimb de piese.
                  daca nu stiti cat sa luati ca sa se si simta ceva
                  oricum multa bafta in decomprimari
                  Last edited by Cristi_Xp; 22 April 2011, 12:22. Reason: Automerged Doublepost
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Ai dreacu talentati... Mai adauga ei piese
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Arata foarte bine "albinuta" ta
                      Cat te-au ajuns jantele?

                      Comment


                      • frumos mai zumzaie albinutza )

                        Comment


                        • @_Cox_ - 400 ron jantele..dar inca nu sunt gata
                          @yozstylex - ma bucur ca iti place

                          Multumesc pentru aprecieri si pe viitor promit ca nu voi dezamagi!

                          Deocamdata luna aceasta prioritar va fi numele meu in certificatul de inmatriculare , apoi vor continua modificarile!

                          Comment


                          • Si totusi, pe cand mercul?
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • cosmin, mie imi da cu virgula.Mai intai ai zis ca ii pui axa, ulterior ca mai adaugi....o garnitura, asta insemnand marirea raportului de comprimare a motorului...deci, turbo....dar nu prea se impaca axa "tare" cu turbo.Din punctul meu de vedere axa stock a masinii este mult mai buna pt conversia turbo.

                              Comment


                              • @Doc - rabdare , vor veni 2 masini la pachet ,daca ne hotaram , inca nu e 100%

                                @cristiubs -nu ai observat doua aspecte
                                - in ecuatie intra doua chiuloase complet echipate
                                - pe CATCams axa are aplicatie TURBO

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google