B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cos_min_i View Post
    Masina fie ca o repar fie ca nu ... NU o MAI Conduce NIMENI ...
    mi se pare mai mult decat corect

    Comment


    • eu zic s-o repari, si apoi sa-i pui compressor.

      Comment


      • Si eu zic sa o repari ca e pacat de munca, banii si timpul investite pana acum.

        Si eu sunt de acord cu asta sa nu o mai dai la nimeni sa ii plimbi tu.
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • Ce joc aveai la culbutori?E posibil sa fie si din cauza faptului ca au fost prea stransi.Cel putin la mine stii ca ti-am zis ca daca il fac mai mic de 0.20 cu 0.25 merge motorul chinuit,tremura in tampoane zici ca acum le rupe.Pe viitor daca ma tin finantele am zis ca duc arcurile sa le "tratez" ca sa fiu eu linistit.
          sigpic

          IL 1 3 MIU

          Comment


          • imi pare rau pt incident. o repari tu, ca esti baiat priceput.

            Masina fie ca o repar fie ca nu ... NU o MAI Conduce NIMENI ...[/QUOTE]

            si eu de cate ori ti-am zis asta cosmine ??

            Comment


            • Lasa Cosmin ca iti revi tu.Ca un sfat, chiar daca multi nu or sa fie de acord, muta limitarea mai sus.
              Am auzit la tine cand te dai ca plafonezi a2a, nu cred ca ii face prea bine decuplarile alea direct din sarcina+ ca pierzi.
              O sa poti schimba lejer la 6400-6500 pana unde trage masina fara sa mai dai in limitare.
              Last edited by al!n; 19 July 2012, 02:28.
              AG 16 Y M A

              Comment


              • si eu am limitarea in 7000 si nu a patit nimic motorul. e adevarat ca am atins peste 6500 de maxim 10 ori pana acum.

                Comment


                • mie nu mi-a placut cum mergea la 7000, deaia am pus-o la 6500...poate si asta a fost prea mult..
                  http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                  Comment


                  • omul are motorul stricat si voi vorbiti de limitare in 7000 ? nici nu stie daca o face

                    Comment


                    • cam exagerezi cu motorul stricat )
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • pai nu merge...nu se poate deplasa cu el

                        Comment


                        • Mai bine nu mai scriam nimic.Si eu am limitare la 7000rpm de 3ani dar nu ca sa urc ca nebunu pana acolo ci ca sa evit decuplarile din sarcina.Oricum dupa 6500 nu mai trage cu tot cu axa si alte balarii.
                          Asa e cand stii sa scrii fara sa stii sa citesti.
                          AG 16 Y M A

                          Comment


                          • eu am inteles ce ai dorit sa spui. altii au inteles ca trebuie sa schimbe in 7000

                            Comment


                            • Originally posted by razvanamza View Post
                              si eu am limitarea in 7000 si nu a patit nimic motorul. e adevarat ca am atins peste 6500 de maxim 10 ori pana acum.
                              pai daca n-o duci pana acolo,ce ar putea sa se strice?
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Un sfat : schimba masina , ia ceva cu motor mai mare , daca vrei putere , sau pune un alt motor.O caruta de bani investiti pentru un plus de putere foarte mic ! bafta
                                http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google