B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • liked .. bafta la concurs
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • Asta cred ca e pentru cei care zic tot timpul "unde dau like?" acum au gasit raspunsul am dat si eu un umil like&share pentru o masina "de legenda" felicitari proprietarului
      I changed her oil , she changed my life
      sigpic

      Comment


      • Multumesc si aici pentru voturi!

        Anul 2012 s-a terminat azi pentru Albinutza : am dat ATS-urile jos si le-am pus la pastrare ,iar FOF a montat noul volan OMP
        Pana in primavara anului 2013 ... calculam, gandim, schitam,simulam, apoi punem in practica .... mai am AsI in maneca

        Multumesc inca odata tuturor celor care m-au ajutat si celor care m-au sustinut
        Attached Files

        Comment


        • Big like . Ar arata in mare fel daca ar avea si fetele de usi de logan ph2 + bordul

          Comment


          • foarte frumos volanul...cade super.

            Comment


            • Blana ar fi cu 2 scoici si fara fete de usi ) . Sa il manuiesti cu placere
              sigpic
              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

              Comment


              • Frumos volan Domnu,sa-l invarti sanatos!

                Comment


                • Originally posted by Nimeni View Post
                  Big like . Ar arata in mare fel daca ar avea si fetele de usi de logan ph2 + bordul
                  Fetele de usi si bordul de ph2 sunt mai "elegante", ce sa caute cu volanul asta?
                  Bre, ai castigat 3 cai cu volanul asta?
                  http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                  Comment


                  • Era in ton' cu tapiteria.....
                    Cu volanul asta a castigat privilegiul de a conduce corect (adica cu ambele maini pe volan , fara fitze gen 1 mana si alte smecherii, corect ? )

                    Comment


                    • Iti si dai seama cu volanul original nu poti conduce cu ambele maini, sau cu cel sport nu poti conduce cu o mana...Sau ce, daca eu conduc cu o mana am fite? Conduc cum ma simt bine si atat.
                      Scuze off-uri Cosmine, stiu ca volanul asta e mai smecher si are aderenta mai bune. Sa te bucuri de el.
                      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                      Comment


                      • Eu zic sa schimbe si nuca la schimbator cu una OMP, poate castiga privilegiul de a nimerii vitezele la liniute )
                        Last edited by al!n; 14 December 2012, 02:31.
                        AG 16 Y M A

                        Comment


                        • Originally posted by FloNZN View Post
                          ...Sau ce, daca eu conduc cu o mana am fite?...

                          Cam DA! Corect se conduce cu ambele maini pe volan, in dreptul orelor 10:10, asa cum am invatat cu totii la scoala. Restul... acte de bravura din partea celor care se considera asi la volan. Vorbesc din experienta, nu din dorinta de a face lectii cu colegii de forum.

                          Volanul de acest tip (adanc) te ajuta sa-l manevrezi mai rapid atunci cand e nevoie, insa totodata poti pastra o pozitie a corpului corecta in scaun.

                          De cand ma dau pe scaune sport fixe si volan adanc, am realizat cat de dobitoc eram conducand cu scaunul dat la maxim in spate, spatarul la 45 de grade, smechereste, si o singura mana pe volan. Nimic nu poate fi mai periculos pt coloana vertebrala, picioare si maini in caz de accident.

                          Deci o singura mana pe volan intr-un turism, dupa mine, e fix fita.
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • sincer si eu conduc cu o mana dar nu pentru a face impresie ci doar pentru ca mi se pare mai simplu asa, pun a doua mana pe volan cand ating o anumita viteza pentru ca stiu cam ce poate loganu nostru, Cosmine sa te bucuri de cat mai multe intoarceri la volanul cel nou si sincer ar cam trebui sa profiti de el cat mai e zapada)

                            Comment


                            • Dezavantajul e ca acum chiar daca sa zicem ar' conduce corect cu ambele maini pe volan si intra unu cu fite de-o mana pe volan are sanse mai mari de ranire datorita lipsei airbagului care este un element de siguranta. Deci si volanul asta are un dezavantaj daca e sa o luam asa.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Oricum esti atent la drum, ai mainile pe post de airbag.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google