B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi pare rau ca zic, dar izolatia aia nu ajuta la nimic. Nu e facuta sa absoarba si sa respinga zgomote, este izolant termic. Mai incearca. Intreba inainte sa te apuci.


    Succes
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • stiu ..te-am mai intrebat si mi-ai spus tu care este cea mai buna izolatie fonica ..am facut si eu ce a facut majoritatea

      Comment


      • Pai de ce bre? Doar asa ca sa ai ce munci?

        Materialele costau la fel, numai ca trebuia sa ai pistol cu aer cald ca sa lipesti. Vorbim mai multe pe viu
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Coasmine,daca ii trageai un inel mdf in jurul boxelor si un dynamat sau stp pe tabla (eu am pus aluband mai putin performant dar ieftin) obtineai cat de cat un rezultat favorabil...e bine si asa decat deloc...
          sigpic

          Comment


          • lasa`ti ma figurile cu materiale performante...ca nu mergi cu ele la concursuri
            e destula diferenta....fata de stock

            Comment


            • Corect Cata...io i-am tras aluband si folite tot dinaia de la bricostore.Isi fac treaba zic eu...la banii aia.
              sigpic

              Comment


              • pozeeee cu masinaDDDDDDDDDDDDDD

                poze cu masinaaaaaaaaa
                Last edited by azaburi; 8 February 2010, 19:51. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • -au venit si cateva poze chiar daca e murdara ,dar pe vremea asta cine da bani la spalatorie si in 10 m este la loc;
                  -urmatoarea iarna daca va mai fi ..suspensia stock , cauciucuri cu talon de 75 ..mi-a ajuns tranteala zilele astea... cred k am ramas suspendat de 3 ori ;
                  -mi-a fost reparata albinutza de pe bord , imi place dar o sa o mai modelez putin ;
                  -la noapte Albinutza va pleca spre TG Mures si va poposi acolo pana sambata ;
                  -multumesc lui Dragman pentru ca mi-a schimbat luminile la CD Player ..mai are de pus diplay-ul ;
                  -multumesc lui Canto pentru imprumut ;
                  -azi la Stelco mi-am facut silencerul mai mic ...suna mai omeneste pentru un drum lung dar i-a luat din putere ...
                  Attached Files

                  Comment


                  • sa iti traiasca cracanata, normal nu trebuia sa ramai suspendat ca doar este cracanata pai nu
                    stii tu... HZP ;)

                    sigpic

                    Comment


                    • foarte misto...) lasa cu suspensie sort....si las-o mai jos...putin..sa nu mai poti merge pe zapada....sa o faci sanie))) ca doar e zapada mare...asa:P ...am glumit...misto masina...bafta

                      Comment


                      • foarte tare imi place cum e lasata ...ce anvelope ai ce dimensiune?
                        sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        Comment


                        • multumesc ... stock iarna ..gata

                          195/50/15 de vara / ploaie

                          Comment


                          • sa`ti traiasca albinutzele (masina si jucaria de plus). imi place optimismul tau pentru iarna viitoare, deci albinutza va ramane la tine
                            sigpic

                            Comment


                            • Este foarte frumoasa albinuta asta. Promit si eu ca iarna urmatoare o sa pun arcurile stock si cauciucuri mai de neam prost sa o fac "4x4".
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Bravo Cosmine!e tare frumusica.Bine ca ai pus albinuta pe bord unde ii e locul!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google