B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • maestre te-am suparat cumva
    stii tu... HZP ;)

    sigpic

    Comment


    • @votka..ce e ala?..ceas cu BOMBA ??? ...arata bine nenea Cosmin ...frumos frumos
      sigpic
      "BRABUS" STYLE

      Comment


      • sal spunei- si lu fof ....ca nu poti sa te dai ..cu jantele alea late....sa faci raliu ...cu ele....ca te-am intrebat ..daca afecteaza articulatia...planetarele...si incepuse sa rada.....scuze de off topic..sal si multi km fara probleme ..ca am vaz ca deja ai 70 de mii

        Comment


        • tic-tac,tic-tac...ceasul de la bpmba!
          Tine-o tot asa domnu!
          Pastreaza jantele de alu...parerea mea!
          Numa' bine!
          aham......Restul e LOGAN


          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

          Comment


          • @Dragman - da..la turatia selectata se face rosu si cabuuummmm
            @vodka- i-am pus folie si nu mai rupe la ochi
            @SanduGolanu -nu ..eu te-am suparat primul
            @alexandru1 -nu poti sa te dai din cauza greutatii,dar masina este mai stabila si exista o diferenta intre jantele care le-am aratat si jante cu distantiere..jantele 8-9j sunt mai sigure si nu dauneaza asa mult...
            @sibianul -multumesc maestre..o sa tin cont de parere

            Duminica Albinutza a primit o aerisire a franelor (mecanic sunt si la mine nu fac) ,curatare senzor turatie, corp clapeta si mai urmeaza mici modificari daca o sa am timp

            Comment


            • Aerisire in X consiliere? Cum e, franeaza de sus cum ar trebui? Daca da sa-mi spui cand putem face operatiunea si la mine.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • In loc sa se duca la plimbare el sta de frane Duminica, auzi la el ...
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • pai daca a plouat in weekend....

                  Comment


                  • cosmine, dar bara fata de ce nu o vopsesti?
                    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                    Comment


                    • de puturos

                      Comment


                      • frumoasa masina pacat ca nu prea mam tinut bine dupa tine asta seara ...

                        de curiozitate cati cp ai acuma pe masina ??
                        Last edited by Florin177; 27 March 2010, 23:55. Reason: Automerged Doublepost
                        http://www.loganclub.ro/forum/member.php?u=18685

                        Comment


                        • maxim 6 cai frumosi.....

                          avem o treaba noi 2 curand

                          Comment


                          • @ AlexSpeed - cum sa franeze..s-a ridicat pedala si prinde mai bine ...acum stii..ti-am facut si tie :p

                            @Eu4yas - a fost ca o relaxare ...iarba verde...cric hidraulic...n-am dat la manivela deloc ..

                            @Tudor -1. o sa o vopsesc ,dar vreau sa mai modific ceva la ea... astept caldura sa o fac mai ieftineanu ..
                            2. unii zic sa o las asa... si ma gandeam sa fac negru de la bara fata pana la bara spate ...dar..nu stiu ?!

                            @vodka - mai lenes ca tine nu stiu daca am vazut ... ce treaba ai tu cu mine ..ia sa-mi spui tu mie ..dadusi de cash ???

                            @Florin177 - tu ai incercat sa te tii dupa mine in pasaj la obor si apoi imi dadeai flesuri ? Scuze ca ti-am luat putin fata cand am intrat ,aveam 120 si trebuie sa ma pun pe stanga ; Nu am masurato , am peste 90 sigur !

                            Cateva poze cu folia pe Turometru ... mai urmeaza cateva modificari ..multumesc pentru ajutor si ideei : Cezar (pentru viitoarea idee) , Matheo , GMV (pt cadou) si Dragman (anticipat)
                            Attached Files

                            Comment


                            • Credeam ca nu o sa se mai vada ceasul cu bomba sub folia aia dar vad ca este ok in poze, nu sunt diferente mai deloc.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Aseara cauciucul care a dat BURN la Bran a fost spart si odata cu el si janta indoita in 2 gropi spre SNAGOV ... cu roata de rezerva moale , cu prezoane lungi care nu se potriveau la roata de rezerva ...am dat 5 telefoane la 5 prieteni ...primul nu avea prezoane , al 2-lea a zis "de 1 aprilie ce zici" , al 3-lea "ciupise ceva" ,al 4-lea era plecat din Bucuresti si ultimul nici nu a stat pe ganduri si mi-a venit in ajutor : Dsign ...MULTUMESC MULT si RAMAN DATOR !

                                Janta a fost indreptata, echilibrata si pusa pe masina ... cand sa ma pregatesc sa caut cauciucuri pentru rotile fata primesc telefon de la fostul sef : "pana in luna mai sa faci ceva cu leasingul , noi nu mai putem tine masina " ...asa ca sunt 2 variante ...:

                                Ori gasesc 3000e pana in mai care sa-i returnez in iunie cand o sa am banii ori "albinutza" dispare ...

                                A trecut ceva timp fara ghinion..trebuia sa revina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google