Pretul Corect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pretul Corect

    Salut de cateva zile incoace nu am avut ce face si am postat masina pe internet pe autovit la vanzare . care poate fi pretul corect al unui autoturism 1.6 mpi laureat 2005 cu 54000 pe bord foarte reali nu reali , al doilea propietar.toate ofertele facute de mine plus toate emailurile date la toti cei care vroiau variante auto indiferent de marca autoturismului lor mi-au facut pentru acest logan un pret apropiat de 3500 euro. la o combinatie cineva vroia sa dea un cielo din 1997 -180000 km ful option si ala pus la aproape 3000 euro putin negociabil . o alta varianta a fost un hyundai accent modelul vechi facut taxi cu 120.000 km si cu gpl si ala pus in vreo 3000 si ceva simai datea 3 -4 sute de euro pentru logan .
    toata lumea dispretuieste loganul ca masina ca este proasta toata lumea depreciaza pretul unui logan dar in acelas timp toata lumea cauta un logan bun ca sa faca treaba cu el .este un paradox toata lumea vrea un logan ieftin pe moaca daca se poate dar bun fara km multi fara sa fi fost lovit si ........

  • #2
    scuze nu am reusit sa pun pozele de prima data . haideti sa incercam sa facem o evaluare corecta a masinilor noastre .
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Morala e alta: mergi cu ea pana crapa, si apoi o vinzi in banii pietei. Altfel, nu are rost sa dai o masina buna...Eu cel putin asa as face.
      Teoretic, o masina se amortizeaza in 5-7 ani de folosire. De aici poti face niste calculale.
      Cat despre vechiturile de cielo, la preturi astronomice....o masina coreana de 10 ani, nu face mai mult de 500-1000 euro, indiferent de ce cer proprietarii.

      Comment


      • #4
        teoretic ce inseamna amortizeaza in 5-7 ani adica dupa 5-7 ani o masina ingrijita care merge bine in parametri dati de producator fara brizbrizuri la ea poate fi data pe piata ca moca ca in 5-7 ani masina se amortizeaza . de ce pe piata se pune valoarea dupa ultimu jeg ca ala este cel mai bun iar un lucru bun pe care poate fi demonstrat este devalorizat.
        sa va imaginati ca voi toti cei care aveti masini unele tunate sau virgine de la mama natura maine pe piata masina este depreciata de unu si altu cu 20-30 % . care este sentimentu si daca vreti senzati tari dati masina la vanzare pe net si la variante sau cum vreti voi si va promit distractie si nervi si poate si dusmani pentru ca aveti tupeu sa cereti bani pe lucrul vostru.

        Comment


        • #5
          Daca poti sa iti vinzi masina la un pret convenabil pentru tine e ok. Dar sa faci schimb cu toate jegurile mai ales cielo un gunoi corean indiferent din ce an e mai bine logan.

          Comment


          • #6
            sa stii ca nu e jeg cielo , taicamiu are cielo din 2004 , 45000 km reali primu proprietar si nu are probleme cu ea , merge foarte bine masina. problema e cum o ingrijesti si cum ti la ea.normal ca nu se compara cu logan dar de aici pana la ... jeg e cale lunga

            Comment


            • #7
              ma intelegeti gresit nu vreau sa vand masina , vreau sa stiu un pret corect pentru masinile noastrea . pana la serviciu fac cam 15 min de mers pe jos lejer si trec prin zona in care sunt expuse masini la vanzare de oameni si am vrut sa aflu un pret pe masina mea pentru ca vad zi de zi masini , sunt expert acum la vazut mici defecte la masini ,pe care se cer o gramada de bani . un laureat nou 2009 costa acum azi 10.11.2009 ora 21.37 min conform dacia .ro 37374,89 ron . cum echivalam vechimea si km parcursi de un auto fata de unul nou.

              Comment


              • #8
                pierzi cam 1000 euro pe an la o masina

                Comment


                • #9
                  o evaluare iti poate face baietii de la casco deoarece acolo sunt cotatii pentru vechime si multe altele, daca vrei da-mi suma cat ai dat u pe ea din factura si eu iti spun cat valoreaza in prezent.
                  deci: - valoarea din factura - capacitatea cilindrica
                  sigpic
                  Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                  Comment


                  • #10
                    Eu zic,ca e un pret ok...in cazul in care vrei sa-l vinzi.
                    @MirCip-Hemstockk cred ca se referea la un Cielo cu aproape 200000 de km,nu la orice Cielo.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #11
                      el face precizare orice fel de cielo

                      ontopic: eu zic ca e bun pretul

                      Comment


                      • #12
                        eu stiu un lucru clar..daca masina e in stare perfecta ...poti scadea 10% din valoaree ei pe an.Asta ar fi valoarea reala a masinii...din pacate intervin multe..inclusiv criza financiara.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #13
                          Eu am vandut in august Megane-ul din iunie 2006, 51.000 km, cu 7.800 euro in conditiile in care masina a costat de noua 14.600. Deci o devalorizare de aproximativ 50% in 3 ani si 50.000 km fara a mai pune la socoteala imbunatatirile (folie omologata, eleron original, CDMP3 Pioneer cu comenzi pe volan, senzori parcare, kit xenon, covorase originale, aparatori de noroi originale, parbriz atermic, paravanturi, etc) in valoare de peste 1.000 euro.
                          Laureat-ul tau a costat in 2005 cam 7.400 euro, daca-mi aduc bine aminte, asa ca un pret de 3.500 mi se pare mai mult decat acoperitor.
                          Last edited by _Manuel_; 11 November 2009, 15:46.
                          http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=217

                          Comment


                          • #14
                            7350 cu vopsea metalizata costa modelu preferance, iar laureat cu motor 1.6: 8600 euro,

                            Comment


                            • #15
                              In martie 2005 mi-am luat eu Laureate 1.4 verde cameleon cu 7.300.
                              8.100 era Ambition.
                              Last edited by _Manuel_; 11 November 2009, 16:22. Reason: martie in loc de mai
                              http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=217

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google