Golan "BRABUS" Ilfovean : Castigator Best Logan Club Car 2011 si Level 3 2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bine ca nu a fost mai rau ... de rezolvat o rezolvi tu ... esti baiat mare

    Comment


    • Ma bat cu morile de vant aici,stiti prea bine ce "bine" platesc anumite firme de asigurari.
      E dreptul meu legal, daca nu imi plateste firma de asigurari , sa-l dau in judecata pe vinovat/sofer!

      Treziti-va mai nene si nu mai fiti asa "turma de oi",aveti informatie,aveti materie cenusie,evitati o astfel de treaba simplu, ma repet , O FIRMA DE ASIGURARI CU NOTORIETATE!!!!!

      Nu ganditi,platiti!!

      Cand l-am sunat pe ala si i-am zis ca nu ma bazez pe rca-ul lui ca e de rahat,era mielusel,i-am zis ca-l dau in judecat sau sa-mi dea bani sa repar masina.PUNCT!

      A acceptat sa-mi dea banii si gata!!

      Ma doare in fund ca a fost prost,prostia si placerea se plateste!
      sigpic
      "BRABUS" STYLE

      Comment


      • @ matheo daca avea un RCA smecher nu mai dadea bani din buzunar. corect ?

        Comment


        • e o discutie fara sens.E bine ca ai rezolvat si se reface albastra.Asta e ceea ce conteaza.
          In alta oridne de idei aici vezi si utilitatea unei polite casco.

          Comment


          • Masina are deja 5 ani, ca altfel ii faceam!

            Originally posted by cristiubs View Post
            e o discutie fara sens.E bine ca ai rezolvat si se reface albastra.Asta e ceea ce conteaza.
            In alta oridne de idei aici vezi si utilitatea unei polite casco.
            aflu mentalitati!
            Last edited by matheo66c; 30 October 2012, 14:35. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • @matheo

              ce daca are masina 5 ani? consider ca la masina ta mai ales culoarea ta sa ii faci un casco pentru aceste neplaceri. Daca iti gaseai masina lovita si nu stiai cine ti-a lovit-o

              In legatura cu RCA fiecare isi face dupa cum crede
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • Originally posted by matheo66c View Post

                Ma doare in fund ca a fost prost,prostia si placerea se plateste!
                Faza e ca nu mi se pare normal ca cineva sa ma dea pe mine in judecata pentru faptul ca asigurarea care o platesc eu in fiecare an nu iti despagubeste tie daunele si nu prea cred ca ai ceva de castigat DE LA VINOVAT! Da, traim in Romania dar da-o-n masa ca nu suntem in jungla! Din moment ce se emit politele si eu platesc pentru ele, pot zice ca nu ma intereseaza de absolut nimic! Parerea mea e ca ala a fost un mare bou ca ti-a platit din banii lui dauna, dar un mare bine pentru tine ca nu te mai complici. Asta e, bafta si bine ca ai scos-o bine in favoarea ta
                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                Comment


                • Din acest punct de vedere, eu mai degraba sunt de acord cu noul proiect de lege ( sau e deja lege, nu mai stiu ) privind noile polite RCA; si anume ca, in caz de accident din cauza celuilalt, iti iei banii de la asiguratorul tau. Daca te'ai "zgarcit" la unii noname, atunci iti faci masina la pastele cailor.
                  Sunt de acord cu matheo in aceasta polemica. @NZN, nici cel nevinovat intr'un accident nu e vinovat ca nu isi primeste banii; asadar, el nu are nicio treaba cu firma de asigurari noname, ci cu cel care a provocat accidentul. Problema cu jungla in Romania nu prea s'a rezolvat pana acum, din pacate...
                  I don't ride low, I fly high...

                  Comment


                  • Corect!

                    Originally posted by FloNZN View Post
                    Faza e ca nu mi se pare normal ca cineva sa ma dea pe mine in judecata pentru faptul ca asigurarea care o platesc eu in fiecare an nu iti despagubeste tie daunele si nu prea cred ca ai ceva de castigat DE LA VINOVAT! Da, traim in Romania dar da-o-n masa ca nu suntem in jungla! Din moment ce se emit politele si eu platesc pentru ele, pot zice ca nu ma intereseaza de absolut nimic! Parerea mea e ca ala a fost un mare bou ca ti-a platit din banii lui dauna, dar un mare bine pentru tine ca nu te mai complici. Asta e, bafta si bine ca ai scos-o bine in favoarea ta
                    Nu e normal ca stii ce jeguri sunt astia cu Euroins/Carpatica si tu tot cotizezi la ei?
                    Asta este "miserupism". Eu nu m-am zgarcit la 50 ron in plus si am optat pentru alta firma de asigurari mai buna.Sa fim seriosi,50 de ron spargi intr-o seara la "o bere" lejer!!

                    Sa va vad pocniti de unu asigurat la Euroins/Carpatica si sa va vad cum reactionati cand nu va platesc aia nimic.

                    Dati un serch pe google:
                    Cititi va rog!!


                    Inchei aici ca facem "mocirla".
                    Cine e baiat inteligent stie ce are de facut,cine nu,isi merita soarta!
                    Last edited by matheo66c; 30 October 2012, 17:52.
                    sigpic
                    "BRABUS" STYLE

                    Comment


                    • Pont, Astra are cel mai ieftin RCA

                      Comment


                      • Pai stiam ca sunt in faliment cei de la Astra!
                        Matheo, diferenta nu e chiar 50 de lei ci minim 150! (ma refer la polita pe 6 luni)

                        Comment


                        • Salutare Mariusica,nu te mai enerva,mergi inainte.este pacat sa renunti acum.
                          sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

                          Comment


                          • eu unul am avut contact cu cei de la carpatica si pe scurt sunt DEZASTRU, asa ca sunt de partea lui matheoo. acum am asigurare si casco l-a allianz.
                            din pacate pe acest segment legile sunt foarte proaste si permit intrarea pe piata a astfel de firme.
                            ma bucur ca ti-ai rezolvat problema, indiferent de metoda

                            Comment


                            • Crezi ca nu stiam?
                              Prima oara ala imi zice la telefon ca are la Allianz, dar cand am prins actele, POC, surpriza, era CASCO la allianz.
                              L-am sunat, nici nu am stat la discutii prea mult cu el!
                              De vopsit cred ca o vopsesc la vara, si asa zilele astea pun gumele de iarna,ca termin 9j-urile, revopsesc jantele si le bag la pastrare
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment


                              • si o vei inalta la ceruri ??? Nu uita ca ma ofer voluntar, sa particip la schimbarea la "fatza" a masinii, la primavara
                                sigpic

                                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google