CID ul meu ... [Castigator campionat "Cel mai tare sistem audio"]-2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    .. sincer preferam sa mi le dea mie .. si sa mi le schkmb singur !
    defiecare data knd am fost in service .. am stat doar langa masina .. si leam suflat in ceafa ! acum cand am vazut ca ... bagau geamul invers , apoi il bagau bine si tot nu intra .. cand am vazut ca se sreizina cu talpa bocancului pe usa metalica pentru a putea trage de fata de usa ... etc ... am inchis ochii si m-am intors cu spatele la ei ... cand mai prindeam cutaj .. ma intorceam cu fata la ei .. apoi cu spatele .. si tot asa ! e dezastru !

    am niste zgomote in bord ... si mi-au zis senin ca ... il scoatem si il siliconam !
    am strambat din nas si miau zis ce ... va este frica !? stati linistita ca asta facem de multe ori ... il punem cum trebuie la loc ... :P ... OARE !?
    LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
    LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
    LOCUL1 143.9dB (nCID)

    Comment


    • #62
      eu am avut bordu` demontat pt a fi siliconat pt ca aveam zgomote din el..ti`am zis si la intalnire...acum nu mai am nici un zgomot nimic dupa ce l`au siliconat...operatiune facuta la nalba..si am stat langa ei cat s`au "distrat"

      Comment


      • #63
        singurul lucru care m-ar tenta ... ar fi ca in timpul operatiunii ... sa am niste insonorizant la indemana .. si sami insorizez panoul ignifug !!! ( stiti voi , zgomot de rulare , de motor , vibratii ... MUIZCA etc !!!
        LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
        LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
        LOCUL1 143.9dB (nCID)

        Comment


        • #64
          Insonorizantul se pune pe partea dinspre motor a peretelui antifoc, nu pe interior.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #65
            ... de ce se pune pe exterior ?
            eu sunt de parere ca se poate pune ori pe inteior ori pe exterior ... pentru un rezultat si mai bun se poate pune si pe interior si pe exteior !

            am insonorizat mai multe masini ... si nu mam gandit la nici una dintre ele sa pun pe exterior .. din simplu fapt ca ar fi treb sa lipesc pe vopsea ... :P

            cateva exemple :
            Attached Files
            LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
            LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
            LOCUL1 143.9dB (nCID)

            Comment


            • #66
              Pe exterior se prinde cu cleme speciale, nu se lipeste. Si se poate pune si pe interior si pe exterior.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #67
                bun .. eu nu ma refeream ce vine din frabrik ... eu ma refer la ce se poate cumpara si mona after marker !

                in cazul in care .. iti tuna si vrei sa insonorizezi panoul ignifug .. dupa ce ai cumparat masina ... ca sa ai loc pt montajul materialului insonorizant ... preferi sa dai jos bordul ( in cel mai rau caz ) si NU motorul !

                am facut 2 loganuri cap coada ... si asa am preferat sa procedez !
                LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                LOCUL1 143.9dB (nCID)

                Comment


                • #68
                  noul tuning la logan ... facut moca de un binevoitor !!!
                  Attached Files
                  LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                  LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                  LOCUL1 143.9dB (nCID)

                  Comment


                  • #69
                    boon baiat....nasola treaba...sper sa o rezolvi cat mai repede

                    Comment


                    • #70
                      sa dea dracu` nici nu stii unde sa mai lasi masina..acolo ti`o zgarie ala acolo ti`o atinge ala unde dracu` s`o lasi ca sa o gasesti cum ai lasat`o..fara "tuning"..nasol shokaliptiku...parca vad ca iar te certi cu idiotii din service`uri

                      Comment


                      • #71
                        ... ne luam si la bataie daca trebe ... deh .. asta este , am inceput sa numi mai fac sange rau ... stiti voi cum se spune ... masina nelovita si femeie nef**** nu exista , deci sa nu iesim din tipare !
                        momentan nu am timp so rezolv ca sunt in sesiune ... si vreau sa ma ingrijesc klumea de aceasta problema ... masina nu o voi lasa in service pe mana celor deacolo ... !!! plus ca vreau sa schimb si bara si farul ... de la incidentul trecut !
                        LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                        LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                        LOCUL1 143.9dB (nCID)

                        Comment


                        • #72
                          Autorul "tuningului" este cunoscut? Sau ai gasit-o in parcare asa?
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #73
                            din pacate asa am gasito ... ... oricum in ziua cu pricina facusem aproximativ 100km numai in oras ... si am oprit in zeci de parcari ... am avut niste cumparaturi mai speciale de facut si a treb sa foiesc tot orasul ... !

                            am fost la casco ... miau zic ca ... paguba este peste 1 mil ... deci se poate rezolva ... dar prea mica pentru a fi schimbata ... deci chituita si vopsita local ... facetiva casco la ALIANTZ !!!

                            asta este ! un lucru vreau sa intreb ... a avut cineva astfel de "placeri" ... cum sa procedat !?

                            multumesc !
                            LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                            LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                            LOCUL1 143.9dB (nCID)

                            Comment


                            • #74
                              Daca baietii au rabdare iese ca noua.
                              O sa o indrepte, o sa chituiasca putin si o sa vopseasca toata aripa.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #75
                                Frumoasa masinuta. Cam putin in 2 ani, 15.000 km
                                Logan Ambition 1.6 8V

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google