Logan 1.4 "Stock"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    adica...umblata la motor...
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • #62
      da ...trebuie sa`si puna kitu de la pilot..al mai mare plug

      Comment


      • #63
        Originally posted by bidepa View Post
        frumoasa masina....ce nu inteleg eu este.... de ce e scris cea mai tiganita masina?..nu mi se pare tiganita deloc.....
        ia-o ca pe o metafora sau chiar un epitet )...e o poveste lunga!...umblat la ea,modificat,etc

        Comment


        • #64
          Originally posted by bidepa View Post
          nu mi se pare tiganita deloc.....
          Nici mie, abia 75 de cai, atatia bani investiti.... pentru ce? Mai rau, are mai putini Nm fata de cat da fabrica. Ca toate datele astea se refera la roti si nu la motor este altceva.

          In fine, sa inteleg ca la motor masina are 107 cp si 134 Nm la volanta si 75 cp si 104 Nm la roti? Cam asa ar fi, de ce o fi eroarea asa mare...
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • #65
            asa e la motorul asta furios de 1.4
            bafta MCD-ule in continuare
            Life is short...play more!
            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

            Comment


            • #66
              Gionik: am facut urmatorul test dyno urmatoare zii dupa ce am facut testul la racing code... Si sa nu mai rada FOF MASTER TUNER....
              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

              Comment


              • #67
                pierderea din transmisie la o masina cu tractiune fata e undeva la 15 % .Daca pui un 1.4 stock pe dyno , nu scoti 75 cp ... scoti vreo 63 cp ,daca pui un 1.6 scoti vreo 76 cp
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #68
                  Ok si din graficele alea ce intelegi cristi?...ca nu inteleg nimic.
                  Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                  Comment


                  • #69
                    cristi - corectie un 1.6 stoc scoate 70-72 de cai (testat) - oricum bafta mcd-ule si sa vedem ce mai urmeaza
                    B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                    Comment


                    • #70
                      Un grafic probabil reprezinta puterea la roata, iar celalalt grafic puterea la volanta ( calculata). Depinde de fiecare cat considera ca este pierderea prin transmisie...Unii spun 15%, altii se pare 40%.
                      Pune-le si matale acilea, sa vedem si noi.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Canto View Post
                        cristi - corectie un 1.6 stoc scoate 70-72 de cai (testat) - oricum bafta mcd-ule si sa vedem ce mai urmeaza
                        era o aproximatie ...asa se spune ca se pierde un minim de 15% plus minus cateva procente din transmisie.
                        Nu vad grafice niciunde.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #72
                          io zic ca mcd are 100 cp cu tot ce are pe ea
                          vopsitorie preturi bune

                          Comment


                          • #73
                            Felicitari pentru rezultatu dyno MCD , bafta multa la ce ti-ai propus cu performantele in continuare ;) si apropo dyno de la master tuner merge fff bine dar iti arata puterea la volanta nu la roata!!!! ( pe probate)

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by aleXpeed View Post
                              Nici mie, abia 75 de cai, atatia bani investiti.... pentru ce? Mai rau, are mai putini Nm fata de cat da fabrica. .....................
                              Daca vezi totul materialist, cu un rezultat clar urmarit, probabil ca sunt multi bani cheltuiti.
                              Eu nu vad asa
                              Un 1.4 stock nu stiu daca are vreo 60-63 cp la roata.

                              Rezultatele le vad spectaculoase, adica se bate de la egal la egal cu 1.6 si mai da si fum. Nu cred ca asta a urmarit in mod special, dar e o treaba buna pt un 1.4 aspirat.

                              Comment


                              • #75
                                frumoasa masina .. o intrebare ce ai facut sa ajungi la 107 cp?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google