Logan 1.4 "Stock"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am incercat si eu bad-boy-ul ala discret mai demult in paint si e nasol rau.

    MCD = Multi Cai Dementi ). Cred ca abia astepti noul ambreiaj Dane.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Degeaba dane ai luat ambreiaj daca nu ai pus si o volanta usurata. Eu de abia astept sa instalez pe VTI kitul de ambreiaj Exedy cu volanta Fidanza.

      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • Bravo MCD-ule pentru prestatia de la Mioveni ...pune ambreiajul mai rpd si poate asta te tine mai mult

        Comment


        • Tare frumos e "tiganita" masina. Bv mi-a placut cum te-ai descurcat la Mioveni. Bafta
          AG 65 V M C

          Comment


          • Bravo Dane,trage bine rau masina.felicitari pentru locul 1.
            la cursa cu DNF ce ai facut de a plecat in fata?
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...am-t11058.html

            Comment


            • a plecat inainte de termen el....

              @ all : multumesc tuturor...
              @ doc : cu volanta nu ma bag....am auzit ca nu se poate regla cum trebuie.....si asa mai bine stau in banca mea ....exidi ala pentru logan nu face nimic.....pe adi-P l-a tinut circa 5000km dupa care patineaza...asa ca..
              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

              Comment


              • Parca nu e asa interesant sa modifici un logan,insa cand vezi asa oameni...felicitari,in 6 luni o sa imi ramana si mie tot un 1,4

                Comment


                • la volanta e problema daca o faci "custom" la mesteri si nu o echilibreaza bine , etc etc etc , dar cand o cumperi gata facuta de o firma cu renume alta e situatia .
                  Facuta la mesteri poate sa nu fie echilibrata bine , si sa bata asa tare incat sa te trezesti cu ea in habitaclu ) , sau sa se sparga inainte din cauza ca e luat prea mult din ea .
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Cred ca la 1kg-1.5kg nu ar fi prea mare problema.
                    Dane sti ca si eu si bik vroiam sa usuram volanta..dar exista problema cu cine sa o faca primu)
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • Parerea mea mai bine stai linistit in privinta volantei.Ce faci o sa participi la etapa a2a de Drag Racing de la Alexeni?
                      sigpic

                      IL 1 3 MIU

                      Comment


                      • cand o sa fie etapa a2a?
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...am-t11058.html

                        Comment


                        • 11 Iulie 2010 pe aeroportul din Alexeni(langa Urziceni) MCD-ului ii prieste p-acolo.Scuze MCD-ule ca iti poluam topicul cu alte discutii
                          sigpic

                          IL 1 3 MIU

                          Comment


                          • Pai si voi de abia acum anuntati?
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • E anunt pe 4...... de mult timp.Dupa ce sa tinut prima etapa sa si anuntat data celei de a2a.
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • sa vad cum stau cu bani ......as venii dar daca prind iar crx nu prea are rost decat sa topesc benzina degeaba...mai bine lasa
                                Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google