B 14 NMD - Logansky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B 14 NMD - Logansky

    Salut
    Acesta este Loganul meu.
    Un Logan 1.6 MPI, din 2006 (l-am luat la SH avea 24000 km, defapt tata l-a cumparat pt mine )
    Culoare: Rouge de Feu
    Echiparea: Laureate daca nu ma insel (nu am geamuri electrice pe spate)
    Casetofon: Detin un Sony Xpload CDX GT220 iar boxele sunt cele stock iar eu sunt multumit de cum se aud

    Ce pot sa zic este prima mea masina si decat alt cazan din 1900 toamna mai bine aceasta.

    Planuri de viitor:
    - trebuie refacuta capota deoarece a inceput sa-mi sara vopseaua reparatie proasta. fostul propietar mi-a zis ca a avut un incident cu un turture.
    - stopurile sper sa le schimb. am 3 variante dar nu ma decid iar 2 dintre ele sunt cam scumpe
    1.
    2.
    3.

    - xenon & angels eyes cu toate ca am indoieli cu angels-urile. imi e sa nu am probleme cu ele iar xenon simplu pe far cu oglinda nu as vrea sa pun
    - capota bad boy
    - jante noi

    Primul lucru care vreau sa il fac este urmatorul: folie de prestige si luminile schimbate la ceasuri si bord.
    acestea sunt destule zic eu cu toate ca am multe in cap dar bugetul nu imi permite. inca mai sunt incurcat cu facultatea

    astept pareri si sfaturi
    Attached Files
    Last edited by sKyb0y; 6 January 2010, 14:10.
    From Miami 2 Ibiza
    Voucher
    http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

  • #2
    modelu din poza 2 .... in rest e frumusica masina...spor la bani si la modificat ..sa o faci dupa bunul tau plac

    Comment


    • #3
      multumesc. asa si sper dupa bunul meu plac si sa aibe bun gust.
      topul preferintelor la stopuri ar fi in felul urmator: 2, 3 , 1 cu toate ca as prefera cele din poza 3 deoarece nu sunt atat de des intalnite.
      From Miami 2 Ibiza
      Voucher
      http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

      Comment


      • #4
        stii vorba aia..nu te poti ... in gustul omului ...fiecare face ce vrea cu banu sau .. dar modelu din poza 2 ..are fundalu negru si se vad foarte clar ..fata de restu


        nu te supara...masina a fost cumva pocnita din lateral ? in prima poza se vede o diferenta cam mare intre culori ...si aripa vadca e mutata....spor la reparat

        Comment


        • #5
          daca o sa vrei sa pui angels-uri,trebuie neaparat si xenon daca vrei sa mai vezi ceva .pareriile despre angels eyes sunt impartite,alegi varianta cea corecta pt tine . nichelul de pe bara dal jos si vezi daca o sa arate mai bine fara,eu zic ca da .bafta

          Comment


          • #6
            @ Loganu : ai dreptate despre faza cu gustul, dar decat sa iti faci masina brad de craciun mai bine o lasi stock . fostul propietar nu a zis nimic de vreun accident cu toate ca capota are o nervura ce se pierde in zona de sus iar de la jetul puternic de la spalatorie a inceput sa sara vopseaua si sa se vada kit. El a spus ca i-a cazut un turture acum nush ce sa zic. Am fost la un mecanic sa vada capota si mi-a zis ca a fost revopsita aripa dar nu e nici un semn de accident grav. De cand am cumparat-o si pana acum nu am avut nici un fel de problema cu ea sau sa am sunete suspecte (decat scartaitul scaunului de la sofer in anumite poziti).
            Altceva ce pot sa zic pt varsta de 19-20 de ani cand am inceput sa o conduc era ideala masina mai ales ca tata vroia sa imi cumpere o Solenza sau Super Nova iar eu imi doream cel putin un Logan de 1.4 MPI. Inca sunt multumit de ea.

            @ alex_comisaru : O sa ascult de sfatul tau sa vad cum se vede. Se demonteaza greu nichelul ?
            Si-a asa eu sunt de parere ca Loganul si nichelul nu se impaca deloc (aerisiri,oglinzi,manere etc).

            App angels-uri sunt ok daca le iau din Vitan?

            Multumesc pt aprecieri, laude, sfaturi si ca ati aruncat un ochi pe topicul meu
            From Miami 2 Ibiza
            Voucher
            http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

            Comment


            • #7
              salut frumoasa masina . daca vrei angel eyes mai bine strangi putin din fund si iti cumperi unele streetstorm iti las 2 poze sa vezi care sunt diferentele dintre streetstorm si vitan care zici tu
              Attached Files

              Comment


              • #8
                e diferenta enorma,eu am streetstorm de 2 ani jumate si nu am umblat niciodata la ele,iar cei cu din alea de vitan le tot desfac si le fac ,mai bine strange si iati ceva de calitate.bafta.
                sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                Comment


                • #9
                  Nichelul are cateva "aripioare" cu care se prinde de bara.Trebuie sa le indrepti si gata.Dar nu stiu daca merge cu bara pusa pe masina din cauza radiatorului.
                  MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                  Comment


                  • #10
                    Salut.

                    Cred ca asa o sa fac astept sa si cumpar streetstorm. Oricum cele cromate arata foarte hidos dupa parerea mea. Si mai bune decat streetstorm sunt cele de la dectane dar la alea doar visez 8->.

                    Apropo sunt diferente intre angelsurile cu o lupa si cu 2 ? Cele cu o lupa au faza lunga separat ?
                    O sa vad ce reusesc si cu nichelul.
                    From Miami 2 Ibiza
                    Voucher
                    http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                    Comment


                    • #11
                      Sal , am o intrebare : ai schimbat jantele cu unele de ambition?Din cate se vede pare a fi un laureat!
                      Tinc fest !!

                      Comment


                      • #12
                        Jantele le-am primit de la cineva care si le-a schimbat. Masina avea pe ea jantele de tabla cu capace cand am luat-o. Oricum aceste jante schimba un pic aspectul masini.

                        Am uitat sa specific ca nu am ABS
                        From Miami 2 Ibiza
                        Voucher
                        http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                        Comment


                        • #13
                          salut din nou

                          ieri am observat ca becul de la numarul de inmatriculare s-a ars.
                          are cineva idee ce tip de bec este ? W5W sau ma insel?
                          cu ocazi asta cred ca o sa-mi schimb si pozitiile si becul de la numarul de inmatriculare.

                          are cineva vreo recomandare ce tip de bec sa cumpar.
                          ma bate un gand sa imi iau bec cu led dar nu ma pricep de care . oricum lumina sa fie alba
                          From Miami 2 Ibiza
                          Voucher
                          http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                          Comment


                          • #14
                            w5w este si vorbeste cu dsign sau soran pentru leduri.au baietii niste avioane
                            http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                            Comment


                            • #15
                              frumos loganu'
                              sa-l stapanesti sanatos!!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google