B - 9 7 - GeMeVe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Difuzorul ??? Daca la el te referi sunt multumit de ce poate doar ca acum sunt nevoit sa insonorizez masina deoarece la volum nu foarte ridicat vibreaza destul de rau tabla
    Attached Files
    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
    sigpic

    Comment


    • Subwoofer-ul se aude chiar foarte frumos. Ar fi trebuit o cutie ceva mai mare (ii place sa cante si jos) insa se aude foarte ok pentru pretul lui.

      Acum avand si cd-player-ul pe masura totul este asa cum trebuie. Poate apucam luna asta sa facem si insonorizarea ca dupa cine stie cand mai apucam.
      B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

      Comment


      • Multumesc! Si eu vreau sa iau un difuzor in genul asta si nu stiu pe ce sa merg pana la urma. eXcursion SHX 12 S4 sau hollywood hx2 12 s4...
        Incinta ai facut-o tu sau ai cumparat-o gata facuta? Daca se poate si un pret pentru ea inc az ca ai cumparat-o...
        MY CLA

        Comment


        • Incinta a fost 150 lei si este facuta de un baiat din Bucuresti care se ocupa cu asa ceva .
          In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
          sigpic

          Comment


          • S-a montat azi si insonorizantul profitand din plin de ziua asta fara ploaie

            Si un before and after
            Attached Files
            In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
            sigpic

            Comment


            • Bine ai făcut, pentru că de mâine se strică iarăşi vremea.
              Ceva diferenţe după montaj?

              Comment


              • Diferente sunt clar ... suprafetele pe care am aplicat insonorizantul sunt mult mai rigide
                In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                sigpic

                Comment


                • Şi ca insonorizare, cam cât ai câştigat în procente faţă de cum era înainte?

                  Comment


                  • In procente nu stiu ... o sa fac maine o proba la muzica si vad cum este . Innainte pe difuzoarele fata nu puteam sa cobor foarte mult deoarece incepea tabla sa vibreze .
                    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                    sigpic

                    Comment


                    • Cordonu' de mastic de pe usi, l-ai refacut?

                      Io m-am chinuit si l-am curatat pe tot, si de fata de usa si de pe tabla, tot-tot (chin'; dracu' ca erau peste 30gr afara si s-a intrins ca la balamuc)
                      Am pus in schimb cauciuc cu banda adeziva, profil dublu D de la Tesa. Ptr. toate portierele am luat o cutie cu 25ml. Mi-au mai ramas maxim 2m, dupa aplicare.
                      Oricum, personal mi se pare ca a meritat efortul.

                      Comment


                      • Mici modificari de confort
                        Attached Files
                        In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                        sigpic

                        Comment


                        • Volanul a iesit super !!! Cum ai procedat la imbracarea lui ?
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • big like, da-mi un pm cu costurile

                            Comment


                            • @prometheus - iti dai seama ca lucrarea nu e facuta de mine
                              In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                              sigpic

                              Comment


                              • Zi-mi si mie cine ti-a facut volanul si cat te-a costat pentru ca sunt interesat sa-mi fac si eu ca tine !!
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google