Golanca Mea B~36~LUA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pacat...ingrijita masinadar de ce o vinzi?
    AdY_JmL_2015

    Comment


    • Buna Dada!Astept si eu un pm. cu ultimul pret si anu de fabricatie.ms
      Logan PH2 - 1.6,16v
      Logan PH1 - 1.6 MPi

      Comment


      • Buna dada,trimite-mi si mie un pm cu pretul masinii,anu fabricatiei si km .
        Mersi.
        Prea multii prostii pentru o tara asa mica

        Comment


        • @Capucino:> nu poti sa primesti PM. Uite numarul meu de telefon 0724264620 sau lasa-mi numarul tau de tel si te sun.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • Hai cu LUA inca de vanzare. Masina buna km putini si reali.

            Sus cu ea.

            Pret si detalii pe PM sau la telefon. 0724 264 620.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • Fa te rog un thread separat, in care sa specifici tot ce trebuie: de la an, km, la pret.
              Ms de intelegere.

              Comment


              • Am inteles Cezar. O sa il fac.
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • Incepand de astazi, LUA si-a gasit un nou proprietar, in persoana colegului nostru "taticul", caruia ii doresc din suflet sa se bucure de ea, sa o stapaneasca sanatos, sa faca multi km fara probleme si sa aibe grija si sa o ingrijeasca cel putin la fel de mult ca mine!
                  Numerele vor ramane pe masina, la fel si numele (LUA). Eu propun ca acest tread sa ramana deschis, poate in timp mai aflam noutati despre LUA
                  Ma bucur ca masinuta mea a ajuns la cineva care si`a dorit`o enorm
                  Inca o data sa o stapanesti sanatos taticule,sa o stapaniti sanatosi tu si Corina!!!!
                  sigpic

                  Comment


                  • Sarut mana @'dada,
                    Fericitul nou proprietar (ca si doamna-i de altfel) iti/va multumeste adanc pentru toate urarile de bine, ca si pentru posibilitatea de a posta in continuare in acest thread, masina ramanand in parametrii in care se stie deja (acelasi nr, imbunatatiri etc).
                    Cum vor veni noi chestiutze, interior-exterior, voi cauta, in stilul deja consacrat de onor anterioara apropitara, sa mai pun o poza-doua plus detalii ale modificarilor respective.
                    Ne angajam solemn sa avem grija de LUA ca de ochii din cap (apropo: fetita noastra cea mare si guraliva nu stia cum sa-mi mai spuna "tati, da' ce frumoasaaa eee", asadar alte cuvinte de apreciere ar fi de prisos) si sa-i schimbam toate cele la timp si cu materiale/consumabile etc de la mama lor.
                    Concluzionand: rog daca veti intalni bestia argintie cu nick-ul LUA prin traficul bucurestean mergand neconform sau mai stiu eu cum...sa nu va suparati prea tare pe sofer e doar "taticul"...colegul vostru, asa ca dati-i un claxon sa va recunoasca.
                    Sa auzim numai de la excelent spre fantastic!
                    sigpic"Yes, Officer, I did see the speed limit sign. I just didn't see you"

                    Comment


                    • Sa o stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ea.

                      Multi km inainte.
                      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                      Comment


                      • bine ca ramane pe forum!!!! spor la ingrijit si modifiicari cu gust!!!!
                        sigpic
                        The MVP

                        Comment


                        • Ai cumparat o masina foarte bine intretinuta cum rar mai gasesti si la un pret bun pe deasupra ... daca o sa o ingrijesti cum a fost ingrijita pana acum in afara de cateva puncte de rugina pe ici-colo nu o sa ai probleme cu ea!
                          Sa o stapanesti sanatos!
                          I changed her oil , she changed my life
                          sigpic

                          Comment


                          • Multumiri maxime pentru feedback si urari!
                            Sunt perfect de acord cu ce s-a spus mai sus si plusez spunand ca masina o prelungire a dorintelor soferului si o manifestare naturala a sa, astfel incat trebuie sa fie buna, cinstita si cumparata de la oameni adevarati, nu din cine stie ce targ obscur de la vreun "argentinian".
                            Sa ne citim cat mai sanatosi!
                            sigpic"Yes, Officer, I did see the speed limit sign. I just didn't see you"

                            Comment


                            • @Teo21Din: multumesc din suflet pentru aprecieri, o consider o lauda la adresa mea si din acest motiv imi permit sa raspund
                              sigpic

                              Comment


                              • Bine v-am regasit dragi colegi de forum...
                                Iata ca a sosit vremea sa mai postez ce a mai facut LUA, ce upgrade-uri a mai primit si cati km inregistreaza acum la bord, dupa o perioada semnificativa de tacere.
                                Cand am luat-o ma batuse gandul strasnic sa ii pun gaz, ca sa ajut in timp un picut buzunarul ce se pregatea de vacanta din mai-iunie. Pe de alta parte, as fi vrut sa-i fac mici imbunatatiri dar cele doua dorinte se cam bateau cap in cap. Astfel ca am renuntat la GPL si am purces la mici upgrade-uri:
                                1. Cotiera de Prestige - cea din poza este cea de-a doua deoarece prima a facut buba si s-a rupt. De ce? Pai, simplu. Cand m-am dus in targ sa o iau, tanti de la care am luat-o mi-a dat cutia originala in care se afla si sistemul metalic de ranforsare, pe care habar nu am avut cum sa-l montez asa ca l-am lasat deoparte. Dupa ce s-a rupt sub greutatea cotului subsemnatului, am cumparat o a doua cotiera si am cautat pe forum/net info despre cum se monteaza dracovenia metalica cu pricina. M-am apucat constiincios de treaba si acum e ca din fabrica.
                                2. Senzori de parcare cu tignal si un mic ecranutz - deoarece uneori mai las masina seara in fata blocului si trebuie sa ma grabesc in a parca caci e balamuc de masini pe acolo, am zis ca ar fi necesari niste tipatori din acestia pentru a castiga timp pretios. I-am gasit pe net mintenas si i-am montat cu un prieten.
                                3. Tetiere cu Dvd incorporat - se apropia plecarea in concediu, pentru prima data hotarasem sa mergem cu masina in afara tarii, drum lung pana in Thassos (unde stiu ca LUA a mai fost ) si parca as fi vrut sa stau linistit 700 km dus si 700 intors. Impreuna cu partenera-mi de viata/camera/la bine si la greu until death do us part am tot cautat solutii de a tine copiii linisititi in spate fara a ne toca la cap prea mult. Tetierele care se puneau cu arici ni s-au parut deloc estetice asa ca am ajuns la modelul din foto, cumparate de la Media Galaxy. Traznaile cu pricina au sloturi Usb, card SD, Dvd player si citesc cam toate formatele video, astfel incat le-am trantit piticilor cate un card plin cu desene si le-am dat play: Tudor la "Micile Genii" si Alexandra la alte povesti Disney (printese, etc). Rezultat: au meritat toti banii !!!
                                4. GPS - un asemenea "device" zic ca e de bun augur atunci cand pleci in locuri necunoscute astfel ca am cautat repejor pe net si am gasit unul ieftin, "GoClever" si cu ecran destul de mare, plus IGO 7 sau 8 preinstalat. Intr-adevar, vocea "Ionelei" cum am poreclit-o noi, ne-a ghidat bine cam peste tot si zic ca si-a meritat banii investiti.

                                Tot intre timp LUA, pe la sfarsitul lui mai, a inregistrat pe autostrada A2 un numar "rotund" de km, adica 50.000, pe care Milady (doamna-mi) a tinut mortis sa-i fotografieze ea cu telefonu', insa din cauza vitezei pozele au iesit miscate. Bine, nici telefonul nu-i vreun expert in poze sau vreun Samsung Galaxy S nu-stiu-cat, asa ca am scuzat-o, ce sa fac!
                                Inaintea sa plecam in concediu am trecut pe la Ciprian (caruia ii multumesc pe aceasta cale!) sa-i fac ITP-ul d-soarei LUA plus o ultima verificare before departure, pentru a ma asigura ca toate-s la locul lor.
                                A mers ca pe roate: in total vreo 1900 km (dintre care aproximativ 500 km facuti numai pe insula incoace si incolo) si a consumat mediu 6,4 l/100. Belea, zic eu, la cat aer conditionat a dat din ea (mie cum iese soarele din nori ...mi-e cald deja ).

                                Cam astea sunt noutatile... va salut si va urez vacante pe plaiuri de basm, racoare-n suflet si-n simtiri !
                                Attached Files
                                sigpic"Yes, Officer, I did see the speed limit sign. I just didn't see you"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google