Golanca Mea B~36~LUA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    bine a punctat Dsign ... trebuie sa fii atenta , la bordurile inalte daca vrei sa urci si ai loc urci dar la coborat trebuie sa cobori in frana usor altfel spargi bara ... cand incerci sa urci masina pe trotuar trebuie sa ai grija sa nu atingi cu catalizatorul de bordura ... te bagam noi in sedinta... e alta soferie cu arcurile !

    Comment


    • #92
      @dsign si cos_min_i: momentan la munca am borduri micutze, vechi, nu d`astea noi a lui Videanu sau ca in sectorul 3, doua randuri de borduri. trebuie sa ma bagati repede in sedinta despre borduri cu teorie si practica, nu de lata dar nu stiu cand o sa fiu nevoita sa ma parchez pe trotuar, ca pe unde umblu eu rar intanlesc parcare langa bordura
      multumesc de sfaturi
      sigpic

      Comment


      • #93
        Sa nu uitam de zapada, daca se mai tot pune sa vezi ce o sa faci pe plugul pe stradute. Alta teorie cu bordurile, sa nu faci ca altii (eu) sa fortezi curbele si sa le iei in brate), cauciucurile oricum te vor limita ca tare mult se lasa pe baloane daca iei o curba mai in forta si astfel pierzi aderenta. Vor trebui si cauciucuri cu balon mai mic! Deocamdata pe zapada asta nu e cazul, nu mai vine odata primavara?
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #94
          gata modificarile ..ne-am plafonat? vezi ce faci cu "gentutele" cumpara cu spitze,buza, et 35 , 4x100, r15 , nu cu strasuri, buzunare , snururi sa le tii pe umar ... incalta pe LUA .

          Comment


          • #95
            Asa!Zi-le domnu' Geo!
            sigpic

            Comment


            • #96
              Lasati-o ma sa mai respire nitel ....

              P.S. Sa stii ca-i sade bine la masina ta asa lasata, alta viata acum!
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • #97
                @cos_min_i: jentile cu spite si cauciucurile de vara o sa vina in primavara, sper sa le primesc cadou de ziua mea.....daca nu, o sa strang bani pentru ele, dar pana atunci LUA va ramane incaltata cum e si acum
                @Eu4yas: multam Cristi, ma bucur ca iti place de ea
                sigpic

                Comment


                • #98
                  DADA sa ai grija cu domnul Cristi ...e bun si are vorbe dulci sa o ia pe "LUA" la o tura ...sa nu o dai ..am vazut aseara cat de brutal e cu "pau" ...o calca pe coada (desi ma mir cum ajunge el la fundul pedalei de acceleratie ..la cat de mic e) , trage brusc de volan , o bruscheaza ... nu am crezut niciodata ca si sofatul poate sa fie arogant .

                  Nici nu se merita pe vremea asta sa-ti iei incaltari pt LUA ..le strici ... cadou zici ??? ar fi o idee !

                  Comment


                  • #99
                    incerc nenea Cosmin sa am grija, dar ce sa fac.....LUA nu poate rezista tentatiei pana acum Cristi s`a dovedit a fi un conducator bun cat timp a fost la volanul ei, chiar nu a bruscat`o deloc si sper sa nu o faca nici pe viitor
                    ps: am uitat sa precizez ca pau i`a facut masinutzei mele cadou un cd....LUA e tare incantata de el, e vesela rau si parca trage mai bine pe melodiile mixate de cristi
                    sigpic

                    Comment


                    • frumoasa masina si inteligenta mutarea cu arcurile,buna investitia,bravo!citeam mai sus ca vrei jante....alea ce au,sunt prea marfa!ma refer la cele stock de prestige...daca vrei neaparat sa le schimbi sa sti ca si eu ma gandesc sa le schimb pe ale mele cu unele de prestige...iti recomand sa le pastrezi!multi km fara nici o problema sa ai grija de masinuta

                      Comment


                      • @PCH: jantele astea am sa le pastrez pentru iarna (cu gume noi, bine-inteles), iar pentru vara vreau s`o fac frumoasa cu jante si cauciucuri noi (cele recomandate de dsign in principal). astea sunt planurile mele, sper sa fie si banii necesari pentru a pune in practica tot ce vreau
                        multumesc mult de aprecieri si ma bucur ca iti place LUA
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by `dada View Post
                          incerc nenea Cosmin sa am grija, dar ce sa fac.....LUA nu poate rezista tentatiei pana acum Cristi s`a dovedit a fi un conducator bun cat timp a fost la volanul ei, chiar nu a bruscat`o deloc si sper sa nu o faca nici pe viitor
                          ps: am uitat sa precizez ca pau i`a facut masinutzei mele cadou un cd....LUA e tare incantata de el, e vesela rau si parca trage mai bine pe melodiile mixate de cristi
                          Deci sunt un fel de baza Cosmine da .....

                          Cantam si batem palmele Dada, nu uita cand asculti sa tii mana dreapta sus si pumnu' strans .

                          Iti urez succes cu jantele, sa iei absolut ce-ti place tie dar sa fie de calitate ...
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • mersi mult cristi, dar in benzina cum mai mestec daca fac cum zici tu cu mana dreapta? si asta fara a avea pe nimeni in dreapta mea pe care sa`l pocnesc
                            sigpic

                            Comment


                            • sa inteleg ca pe cei din dreapta ta ii cam altoesti ? e bine de stiut asta ... nu maima urc cu tine in stanga doar in spate si ...

                              Comment


                              • ride`ul meu a cam fost lasat de izbeliste, asa ca se cerea un update. de data asta, din pacate nu cu vesti bune.
                                in seara asta m`a sifonat un logan visiniu, in aripa stanga spate (sper sa nu fie probleme cu puntea) si janta nitzel zgariata. nenea care abia isi cumparase loganul la mana a doua a intrat pe rosu in intersectia calea vitan cu ramnicu valcea (parca) - intersectia de la real vitan. a gresit`o omuletzul rau de tot....si pe rosu si neacordarea prioritatii de dreapta .
                                maine aflu mai multe despre strea reala a masinii.
                                acest post trebuia initial sa fie ori cu un numar rotund de km, ori cu revizia de 30mii km, dar se pare ca acest incident mi`a dat planurile peste cap.
                                imi doresc din tot sufletul ca avaria sa nu fie majora si sa o pot repara in timp util pentru intanlirea de la brasov (daca nu poate i se face cuiva mila sa ma gazduiasca pe locul din dreapta).
                                multumesc mult tuturor celor care mi`au dat un sfat si care m`au ajutat (se stiu ei foarte bine), ca altfel eram pierduta complet . trebuia sa trec si prin asa ceva, dar bine macar ca nu a fost deloc din vina mea.
                                pun si niste poze cu LUA sifonata
                                Attached Files
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google