Pretiosul Meu 1.5dci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vesti noi zici...intre timp Pretiosul meu a atins pragul celor 60000km si m-a cam stors de lovele la revizie dar asta e, e al meu si tre sa-l respect ca altfel m-a lasa cind lumea mi-e mai draga:
    ulei castrol magnatec 10w 40 130 ron;
    metabond gold 180 ron;
    filtru ulei 30 ron;
    filtru aer 30 ron;
    filtru motorina 150 ron;
    curea distributie 120 ron;
    rola intizatoare 100 ron;
    cam 150 ron manopera.....; in rest toate au fost in regula, mai putin elecromotorul care a inceput sa cam scirtie...
    "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

    Comment


    • sal... abia acum am terminat de citit topicu... ce sa zic.. frumoasa masina, simpla, facuta cu gust si spor la modificari(si la bani)... RESPECT

      Comment


      • 150 manopera la toate? ai idee cat costa doar pentru distributie si rola accesorii ?

        despre masina am mai zis o data, dar mi s-a sters postu :|

        repet: foarte frumoasa masina!!
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • tudor pentru benzinar e tot acolo, manopera pana in maxim 200 de ron, depinde unde te duci...daca nu iei kitu de origine, ajungi undeva in 500 ron ( curea+rola+pompa de apa+curea de accesorii)
          on: pompa de apa n ai schimbat o?
          sigpic

          Comment


          • aha, referitor la cureaua de distributie am montat una GATES made in germany la fel si rola intinzatoare ; dar la chitu original e 450 ron cu totul;
            nu are rost sa schimbi si pompa de apa daca nu ai scurgeri de antigel sau sgomote, pe cind unii dealeri t-i le baga pe git....la fel si cureaua de accesorii, de ce sa o schimbi daca nu da semne de oboseala.....
            "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

            Comment


            • da corect, ziceam cat a fost la mine, eu am schimbat si cureaua de accesorii ca dadea semne rele de oboseala si cu dealerii n am nici o treaba..n am vrut sa i vad cat am avut garantie, sa nu i vad nici acu...
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by emylogan View Post
                metabond gold 180 ron;

                Pt. ce ?
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • frumoasa masina....facuta cu bun gust ...dar... ce va strica pe voi astia cu tunarelile este kktul ala de pe volan de tot kichul...(covrigul ala cu flacari si alte chinezisme) nu te supara pe mine este o parere ...in rest o masina frumoasa mi-as dori asa accesorii si pe a mea.

                  Comment


                  • Original a fost postat de emylogan
                    metabond gold 180 ron;
                    Este un aditiv pentru motor

                    Comment


                    • Care foloseste la ce??? Mere masina mai bine??? Asta ma intereseaza...

                      Aditivii sunt pt. benzina/motorina, ulei etc.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Imi permit eu sa pun un link despre metabond
                        Asta asa ca idee, ca eu unul nu sunt convins de nici un aditiv ca face tot ce spune ... o singura data am folosit un aditiv si nu am fost multumit de rezultat.
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • -s-a cam asezat praful pe aici
                          -multumesc tuturor ca-mi apreciaza masina si nu numai...
                          in rest ce sa mai zic: am trecut si eu ca toti ceilalti la rotile de iarna c-am de vreo 3 saptamini, o sa atasez si niste poze:
                          -referitor la metabondul ptr motor a inceput sa-si arate utilitatea:
                          motorul e mai silentios, se-ncalzeste mai tirziu iar uleiul e la acelasi nivel si acum dupa 2000 km de la schimb fapt pentru care mi-am luat si unul ptr motorina .....
                          -modificari nu au mai fost in ultimul timp, dar vor urma:
                          -niste carbon pe ici pe colo;
                          -lupe in farurile stoc.....
                          Attached Files
                          "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                          Comment


                          • metabondul ,ce pret ajunge??si eu vreau sa bag,urla urat motoru la masina,si nu imi place..

                            Comment


                            • pentru motor? depinde citi km are masina, sunt mai multe tipuri.....
                              vezi link-ul lui danielliviu.....
                              sa nu ai impresia ca vei scapa de zgomote repede...
                              "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                              Comment


                              • ok ms mult masina are 77.100 de km..si am in ea ulei DACIA OIL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google