IS-10-LNC The Royal Spartan Suite vehicle

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • acu vreo 20 min ti-am vazut masinutza...ai trecut pe langa caminele de la facultatea gh asachi...belea :x:x:x si sunetul e super smecher :x:x

    smecher

    ps: unde e proba de indemanare de pe 1 noiembrie?
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • proba de indemanare de pe 1 noiembrie e la Carrefour ERA pacurari(iasi)
      raduprov- e activ..doar ca probabil nu a intrat la "my ride"
      0.9 tce SL plus

      Comment


      • investitiile facute cu cap au dus la un reszultat pe masura. foarte frumoasa masina!

        Comment


        • baieti va prea multumesc din pacate am fost ocupat cu organizarea unui eveniment auto la iasi si chestiuni organizatorice de club.... mult munca ... chiar uitasem de sectiunea asta... incerc sa nu trec totul... incepe lumea sa zica ca ma laud si cum lauda de sine......

          de cand nu am mai vorbit am castigat 2 premii Best Autohton, un al treilea promis de Gratzian, de la care mi-am cam luat gandul, si un loc 3 la Best Paint... a si 125,5 db la o masuratoare 4t


          mi s-a stricat placa video de la dvd..... si am pus din nou pioneerul... imi era dor de el

          de camera video de pe spate v-am spus ? am gasit una pe net... cca 150 ron si se vede foarte bine ... demential.

          o lista cu actualizarile de pana in august gastiti pe siteul masinii www.rpi.ro/lnc

          multumesc inca odata de aprecieri si va doresc sa ma intreceti

          in vara mi-am pus o toba sport zapodinas.... am luat-o asa sa vad cum e .... pt 100 ron... acum nu ma crede nimeni ca am dat doar atat pe ea... scoate un sunet, citez "se apropie ca cel de raliu" - Augustin Mihalache - pilot raliu logan cup - din iasi

          Ca si modificari am pus din nou MTXul si Statia Coustic pe masina, difuri de 13" de 50w coustic pe spate... se aude demential acum... astea pe langa micuta 242f parca... o statiuta de 250 w rms 4 ch alpine ce ruleaza acum doar pe un jbl de 300 w rms (parca)..... ma dezamageste ca lumea se asteapta sa bubuie afara si afara nu se aude, in schimb ma satisface cum se aude inauntru, fara distorsionari, hiq.... sper sa imi permit si un procesor de sunet in primavara....

          intre timp... 4ore de munca, 100 lei - am pus aluband pe portierele fata, izolate gaurile din fata de portiera de taba din interior cu banda powertape moment si burete cat incape pe interiorul fetei de portiere...plus varnish termocontractant pe lamelele de la clapeta de deschidere a portierei si cea de blocare si ce minuni mai erau pe acolo.... vata de jur imprejur la bradutii de plastic si mastick nou..... acum se aude ca la passat cand o inchid... un sunet plin, scurt, infundat.... e frig si la 170 la ora nu mai intra curent inauntru pe la picioare sau pe la portiere.... am pus si un chedarash negru de cca 1cm2 nu cum sunt cele mici maro/albe, ceva mai mari.

          pentru curse de indemanare mi-am luat michelinuri pilot II (tare bune astea) de 195 cu 40 si 45 ... si momentan rulez cu ele.... sh 200 ron 4 buc... si am pus azot ca sa nu ma mai frec cu presiunea... 1.8 pt talonul asta.

          sper sa nu ma repet...
          la interior am vopsit fetele de portiere (una pe spate am "aranjat-o" deja ) si apoi le-am lacuit in cuptor.... a iesit tot negrul perlat de pe masina si asta imi place

          consola si cochilia volanului si fundalul la cadranul ceasurilor le-am facut gri metalizat si mi-am pus dacia cromata pe volan... eu zic ca nu e taraneala, se vede bine.... am sa pun poze .... promit ca maine seara le pun

          consola centrala am vopsit-o iar cea de jos dintre schimbator si cea centrala am modificat-o si formeaza un corp unitar.... acum mai lucrez la ea sa imi fac si fantele pentru telefoane, pix si bricheta.

          cu ajutorul unui prieten am curatat injectoarele, corpul clapeta, mi-am reglaj culbutorii si acum ne pregatim de o noua revizie.

          intre timp sunt foaaarttee multumit de sistemul de franare... si-a scos investitia in primele 2 saptamani gues why

          sunt nemultumit de xenoanele de doi bani de pe piata noastra.... 3 balasturi decedate si baietii de la care le-am luat nu mai dau de ei sa le innapoiez.... sa le trimit la garantie... asa ca aveti grija de unde va mai luati xenoane.... cica si alelte bosh... au avut acceasi soarta, decedate, furnizorul disparut in ceata.

          ma seaca in continuare cei care tot zic ca e folie si criza ca nu imi permite sa ma mai joc la ea.... pregatesc o perla aplicata pe sectiunea neagra

          raspunsuri:
          1.6, 8v
          praguri iasi bras - 125 ron setul
          sigla cu fr - cand am aflat ce reprezinta mi-am dat seama de greseala si am inlaturat-o
          reglaj faruri - automayer bosh car service si bras iasi - trebuie o cheie cu tija flexibila - reglajul din interior nu mai exista
          diferenta intre far stock si angels II (2 lupe pe far) este ca focalizeaza lumina pe strada... ganditi-va ca de jumate de an eu merg doar cu scurta.... si nu e musai necesara lunga ... tare nu ?
          am participat la legale la iasi in vara si in toamna la suceava... dar am facut eu niste moshmoande si m-am ales cu experienta anul acesta..... (am lasat rotile acasa, cele de 14, nu am strans capacul la filtrul de aer, m-am dat cu geamurile deschise... erori de incepator in acest domeniu)
          IS 10 LNC Facebook

          Comment


          • bv , frumos ;) asteptam pozele
            zi-mi te rog cat ai dat pe praguri ? de unde ? cu cat ?
            Its just a car ...

            Comment


            • farurile mele sunt exact ca ale tale....si crede-ma ca nici eu nu folosesc faza lunga)incearca sa le faci sa ramana scurta aprinsa cand dai lunga....parca s-ar vedea cu o idee mai bine...eu asa am de gand...bafta!
              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

              Comment


              • Originally posted by raduprov View Post
                bv , frumos ;) asteptam pozele
                zi-mi te rog cat ai dat pe praguri ? de unde ? cu cat ?
                citeste si vei afla , omu a spus...

                Comment


                • salut farurile angels eyes sunt o marca anume ?
                  From Miami 2 Ibiza
                  Voucher
                  http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                  Comment


                  • Frumosa Masina ....Felicitariiii !!!baga poze cu modificarile!!!

                    Comment


                    • mai multe poze/detalii vedeti pe www.rpi.ro/lnc
                      God is my copilot

                      Comment


                      • pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

                        Comment


                        • superba neaparat bara mcv fata cu zona proiectoarelor negre..ca in rest e perfecta
                          sigpic

                          Comment


                          • fumos domne inca o masina fauta cu gust si unica
                            vopsitorie preturi bune

                            Comment


                            • este super combinatia de culori............ii sta super bine...........sa o stapanesti sanatos si no scratch
                              sigpic

                              Comment


                              • un mic update:

                                statia radio CB TTi 880 a fost schimbata TTi 880 H ... de la 4w la 30 w - pentru cunoscatori

                                PS Abia astept caldura sa o pun la punct
                                IS 10 LNC Facebook

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google