Easy...... Way Too Easy

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dacia a creat o noua bieleta am vazut eu in targ la vitan, nu stiu ce are asa special cert e ca e invelita intro carcasa de tabla ,ce e OME e sfant
    sigpic
    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

    Comment


    • tu vorbesti de OEM = sfant ?

      este buna ideea cu bieleta facuta din 2 bucsi de bascula. bieleta aceea din targ am vazut o si eu. este traficata cred, Dacia nu face imbracata in metal decat cea de diesel cum am eu sau razvan. s au mai facut bielete din bucsi de bascula si merg uns

      Comment


      • se poate sa fie contrafacuta atuncea asta e cea ce trebuie:
        Ps; eu sant constient ca imi distrug masina dar asta vreau
        Attached Files
        sigpic
        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

        Comment


        • aia de jos este originala. aia de sus este ? pe vapor sau facuta de tine ?

          Comment


          • aia de sus e facuta in budapesta ....e a lui groza
            sigpic
            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

            Comment


            • arata foarte profi. defapt e profi.

              Comment


              • Originally posted by razvanamza View Post
                nu-mi explic nici eu. cand merg pe menzina miroase la esapament a dacie non-euro. poate confrma alessandro.
                Si a mea mirosea a non-euro cand o treceam pe benzina si era foarte frig afara si cu toate astea lua noxele fara probleme. Ca am eliminat eu catalizatorul din alte considerente, e alta problema.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • la mine zdrangane ceea ce a fost o data catalizatorul cand turez pe la 4000 rpm. motorul trage mult mai bine pe 3000-6000 de la nefericitul eveniment. am sa pun teava sau catalizator sport.

                  bieleta din bucse va arata similar cu aceea a lui groza. am deja una manufacturata astfel pe un clio symbol. e asa rigida, ca vreo doua saptamana zbarnaia ca deselu' la relanti.

                  Comment


                  • La ce iti trebuie asa rigida? Vrei ca toate socurile sa le incaseze caroseria? Nu degeaba are un rol acolo, ca altfel s-ar fi pus o tija si gata.

                    Comment


                    • nu s-ar fi pus o tija, ca se autodistruge de la vibratii. dar se pune una cat mai moale, special pentru a se strica repede, sa cumperi cat mai multe....

                      Comment


                      • arcuri sport Vogtland, de pe 30 UES. desi au 20.000km, se comporta mult mai bine decat cele stock pe curbe, accelerare, franare. groaznice la gropi, cad plombele. foarte multumit. pret final 370, cu montaj aproape inclus. rabla a coborat probabil 4 cm pe fata si spate, dat fiind ca masina mea facea parte dintre cele "cocostarcite prea mult" din fabrica. spre surprinderea mea, nu am mai plecat cu scart desi ma asteptam, la o intersectie. pe franare spatele "prinde" si el ceva, asa cum imi dorisem.

                        Aplecarea asa mare pe spate se datoreaza gazului. dupa cum se vede si in poze, pe spate, cat si pe fata, intrau cu greu 2 degete. stock, lejer aproape toata mana
                        Attached Files
                        Last edited by razvanamza; 6 November 2011, 21:36.

                        Comment


                        • sa fie primite ... deci pana la urma esti multumit ?!
                          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                          Comment


                          • da, am spus si in parcare. cu banii e vina mea ca n-am precizat tot. dar a meritat, ca asa am pus si eu chia cu adevarat pe trocarici. inca un lucru bun, a disparut tendinta masinii de a trage stanga, ca mai inainte. totusi, pe gropi iti blestemi zilele

                            si era sa uit: cu prima ocazie pun mana pe o trusa shmekera de tubulare/cricket si o mana de chei fixe

                            Comment


                            • Originally posted by razvanamza View Post
                              groaznice la gropi, cad plombele.
                              hai sa fim realisti , esti venit dupa arcuri stock , mai ai si balon de masina de treierat.

                              Comment


                              • si eu care vroiam si 195/55 R15 oricum sunt placute la condus, mai ales pe drumuri bune, virajate eventual.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google