Easy...... Way Too Easy

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by adicata2003 View Post
    Tocmai asta vroiam sa-ti zic. Daca lungesti tija aia lunga, nu rezolvi absolut nimic. Eu , cum a facut straulea am scurtat bratul mic de la stergatorul din dreapta. Astfel, cursa stergatorului din dreapta e mai mare si vine mult spre sofer.
    se lungeste tija care basculeaza. iti garantez ca merge. indoirea altor piese este usor barbara si inutila
    vezi ca exiasta How to un thread dedicat

    @ razavan 24 mm ai pus tu ? eu cat am pus ca nu mai stiu ? este al naibii de importanta marimea cu care se lungeste. daca sunt stergatoare mai lungi se da totul peste cap

    Comment


    • Daca ai putine cunostiinte de geometrie, o sa-ti dai seama ca daca marsesti acea tija, nu vei creste cursa stergatorului. Cursa este aceiasi, doar ca s-a deplasat cu cateva grade. Aceiasi deplasare putea fi facuta si prin modificarea pozitiei staergatorului din dreapta. E o problema simpla de geometrie plana.
      Attached Files

      Comment


      • adicata eu deja am modificarea facuta si tu spui ca nu merge? ce uameni.....

        Comment


        • Iepurasu' a venit devreme anul asta:
          Attached Files

          Comment


          • sa cantaresti una ...sa nu uiti! ... sa le stapanesti sanatos

            Sent from my Optimus 2X using Forum Runner
            Last edited by cos_min_i; 10 April 2012, 20:39. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Chiar sunt curios cat de grele sunt :d
              sigpic
              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

              Comment


              • aprox. 6kg eu plus 2 jante (cu tot cu cutie) 96 kg. doar eu, 84. cred ca-s destul de usoare. au venit la pachet cu prezoane (asemanatoare cu alea de Logan), capacele, si inele de centrare. abia astept sa le pun gumele. alea stock cat au?

                Comment


                • sunt pe 16 ? :-?
                  Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                  Comment


                  • 15", 4*100, gaura centrala 73mm, 6,5J. noi in cutie, de la autosoft.

                    Comment


                    • cantaresti una singura... chiar vreau sa stiu cat au...

                      Sent from my Optimus 2X using Forum Runner

                      Comment


                      • n-am cantar asa exact. una singura 6kg, verificat adineauri. dar e cantar de oameni, nu electronic spitele sunt subtirele, cred de aia cantaresc putin. nu-s asa pline ca alea stock. parca "de la 1km" seamana o idee cu ceva ats-uri.

                        Comment


                        • frumoase jantele,sa le invarti mult si bine.

                          Comment


                          • 6kg. pe cantar de oameni. Mersi de urari.

                            Comment


                            • ATS-urile DTC nu au 5,7 kg greutatea variazain functie de et , Sa le stapanesti sanatos .
                              Ce et si ce latime au ?
                              sigpic
                              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                              Comment


                              • et 35 si 6.5j

                                Sent from my Optimus 2X using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google