Easy...... Way Too Easy

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • tocmai am scris, la fel ca inainte, ciar mai slab catre 5000. am mutat curba de cuplu mai jos, atata tot. posibil ca acum maestecul sa fie cum trebuie, nu asa bogat cum era anterior. modificarea se simte identic si pe gaz! un 1.6 obisnuit va avea la 2500 rpm probabil 120 Nm, pe care sunt sigur ca-i am si eu. am scris clar ca nu am si puterea! pe scurt e mai mult ca un dizal, si la liniute clar nu castiga dizalu' fiindca are o groaza de cuplu dar putere mica, si nu la ture mari. pentru oras, in schimb, e modificarea ideala!

    Comment


    • E bine atunci....
      Incearca sa iti faci o axa cu came custom cum facuse baiatu ala din Rusia parca de e si aici pe forum.O axa sa iti mute cuplu si puterea mai jos.
      Pentru ca evacuarea, admisia, chiulasa comprimata, etc nu influenteaza asa mult curburile de cuplu si de putere, axa dicteaza unde trage si unde nu trage.
      Last edited by al!n; 16 July 2011, 13:13.
      AG 16 Y M A

      Comment


      • axa deja e scump. si oricum eu vreau sa mai traga si sus daca e nevoie...e ok cum e acum.

        Comment


        • Ce ti-ai pus in locul butucului de la usa ca este prea mare, cel putin asa se observa in poze?

          Comment


          • dop de chiuvete. sa se vada ca nu-i butuc si sa nu se chinuie hotu degeaba.

            Comment


            • De ce nu faci un butuc fals din inox cu aceleasi dimensiuni ca cel original si arata mult mai estetic?

              Comment


              • pai unde sa fac asa ceva? ala nu coasta bani? dopu e 3 roni, si e si trainic....si cromat deja

                de saptamana asta avem si zdringhi zdringhi, multumiri colegului ynp_46, care se va bucura de niste stoapte "tunate" .
                Last edited by razvanamza; 17 July 2011, 10:31. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • ce te mai plimbi.....
                  Continua cu pozele din concediu
                  Attached Files

                  Comment


                  • Ramane valabil cu scrisurile, Sorin. Sa le aduci împreuna cu un.bax de pepsi

                    Comment


                    • Cateva poze cu masina foarte incacata, o poza cu restaurarea bieletei anticuplu de dizal ( 3 milioane noua ) si una din pozele cu modificarea de la stergatoare. Masinuta are putin peste 57.000km in cateva luni, si instalatia de gpl complet amortizata. ma lupt temporar cu un relanti cam tremurat si zgaltaitul de la 2200-2700de ture. catalizatorul a facut poc si probabil ajunge la cosul de gunoi. inca nici un capat de bara sau bucsa crapata dupa peste 4 ani de la nastere si aproape 60k kilometri.
                      Attached Files

                      Comment


                      • cum ai restaurat bieleta ?

                        Comment


                        • Originally posted by razvanamza View Post
                          ......... catalizatorul a facut poc si probabil ajunge la cosul de gunoi.
                          De ce ?? la 57mii km ??
                          Fara Semnatura.

                          Comment


                          • nu-mi explic nici eu. cand merg pe menzina miroase la esapament a dacie non-euro. poate confrma alessandro.

                            bieleta s-a restaurat folosind o bucsa de provenienta vag, am impresia, care a inlocuit bucsa dinspre motor. este de vanzare fiindca vreau sa fac o bieleta home-made, din bielete de bascula de skoda.

                            Comment


                            • cred ca vrei sa zici bucsi de bascula. nu vinde bieleta. iei bucsile de skoda le fixezi pe gaurile bieletei actuale si sudezi tzeava intre ele. sa nu fii nevoit sa te bagi pe sub masina sa sudezi. dar gaurile bucsilor se vor potrici cu diametrul suruburilor ? cred ca iese foarte rigida

                              am vazut acum ca m ai sunat da nu am sunat ca doarme "nevasta mea"
                              Last edited by alessandro; 17 October 2011, 22:52.

                              Comment


                              • asa miroase si la mine pe esapament ... catalizatorul parca ar fii inexistent
                                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google