Easy...... Way Too Easy

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai nu cred ca poti micsoara cilindreea decat daca umbi la bore sau stroke

    Comment


    • Originally posted by Cristi_Xp View Post
      vezi ca prin faptu ca ai luat din bloc nu inseamna ca ai micsorat cilindreea , doar camera de ardere )
      era o gluma. am marit raportul de compresie. cilindreea este 1.6

      Comment


      • Sunt curios ce iese la final....dupa lupte seculare care au durat 6,7...10pagini))vedem rezultatu...
        sigpic

        Comment


        • daca lucrarea este facuta bine, o sa mearga uns. sper sa i puna si serpi asa cum mi a promis

          luptele seculare nu sunt in zadar. mai bine scrii 100 pagini si desfaci motorul o singura data decat invers

          @ razvan te ai uitat pe alea ce ti le am dat ?

          Comment


          • un pic ...

            masina a plecat la atelier. am sa vad daca pot face rost si de o cutie de van.
            Last edited by razvanamza; 24 November 2011, 00:55. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • pentru ce cutie de van ?

              Comment


              • Cica ar fi mai scurta cutia de VAN cu motor 1,4 si 1,6.
                sigpic

                Comment


                • pana acum am vorbit pe un topic ca este mai scurta din diferential. Dar din cate am vazut difera planetarele si se poate ca pentru a merge acel diferential sa trebuiasca sa schimbi si planetarele...

                  Nu stiu daca asa e dar asa am inteles.

                  Comment


                  • Eu tot nu inteleg ce vrei sa faci cu masina asta.Sa mergi la 2000rpm cu cutie scurta si mega cuplu?O cutie scurta ii avantajeaza pe cei care merg sus in ture si care vor rapiditate.Tu vrei cuplu sub 4000rpm.Gandeste-te ce super viteza o sa ai mergand cu a5a la 1500rpm cu cutie scurta...
                    Imi cer scuze daca am inteles ceva gresit.
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • Ziceai ca aveai buget doar pentru motor din ce citisem iar acum cauti si cutie de Van. La cat te duce cutia cu tot cu planetare, pedala si tot sistemul hidraulic al cutiei + maneta cu comanda pe cabluri (practic tot tot), mai bine iti faci softul pe dyno ca sa mearga motorul in parametrii optimi.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • din cutie pot lua si numai grupul. si evident ca as da cutia mea la schimb. sa vad doar cat ma costa.

                        Comment


                        • cutia de van este cu un fir de par mai scurta ca a ta, mai exact nu faci nimic cu ea. iti trebuie cutie de papuc 1.4 sau 1.6 nu de van

                          JR5 165 cu grup de 14/69 4.92:1 asta e ce cauti iar la asta intradevar nu se potrivesc planetarele

                          Comment


                          • vedeti bre ca JRurile sunt pe cabluri , deci si ambreiaj hidraulic , alta timonerie etc .
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • stiam bre

                              Comment


                              • Tu, o faci de curse sau ce?nu inteleg....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google