Easy...... Way Too Easy

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mersi. poate mai gasim un set, eventual.

    Comment


    • ce se mai aude de masina? Cum mai merge? cum este consumul acum cu setul complet? cati km ai facut cu ea? cum se simte acum cand s-a mai uscat? Nu am mai auzit nicio veste.

      Comment


      • O fi cu masina pe la mecanici nu are timp sa stea pe forum acum
        sigpic

        IL 1 3 MIU

        Comment


        • eu inca astept un raspuns concret la threadul lui Razvan " Ce poti scoate dintr-un motor de 1.4.... "
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • Si eu astept sa vedem ce poate 1.4 ala "muodificat".
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • pai poate msai mult ca un 1.4 stock. axa este de 1.4,deci am o gatuire la 4000rpm. pentru liniute, am totusi plaja disponibila 4500-7000rpm

              Comment


              • Cand o comitem? Am un cheef.. si s-a uscat pe jos.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Poate 4500-6000, nici cu axa de 263 nu trage chiar pana la 7000rpm.
                  Succes cu masina.
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • Originally posted by razvanamza View Post
                    pai poate msai mult ca un 1.4 stock. axa este de 1.4,deci am o gatuire la 4000rpm. pentru liniute, am totusi plaja disponibila 4500-7000rpm
                    deci pana la urma e 1600 cu axa de 1.4 ?

                    Comment


                    • 1700 cu axa de 1.3 )
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • Asa pare. Sunt destul de multumit de felul cum trage masina.

                        Comment


                        • Faza cu stergatoarele, ca sa nu mai ai V-ul, cum ai procedat?
                          Ai lungit acea parghie lunga?

                          Comment


                          • da. in functie de anul de fabricatie al masinii, sunt diverse lungimi. la mine au fost necesari 24mm. se foloseste patrat de clante (ideea lui alessandro a.k.a. marx)

                            acum ca s-a mai incalzit pe afara, eu zic ca se cunoaste clar noul motor. ce-i drept, plnage dupa o axa.
                            Last edited by razvanamza; 4 March 2012, 09:52. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Tocmai asta vroiam sa-ti zic. Daca lungesti tija aia lunga, nu rezolvi absolut nimic. Eu , cum a facut straulea am scurtat bratul mic de la stergatorul din dreapta. Astfel, cursa stergatorului din dreapta e mai mare si vine mult spre sofer.

                              Comment


                              • La mine a mers

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google