GXGu' Glacial :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai tocmai d aia zic..ca l am intrebat pe Jocker si mi a zis clar ca a pierdut 50% vizibilitate pentru aspect
    sigpic

    Comment


    • daca vrei sa faci ceva frumos, in primul rand fa-o unic si deosebit. Fara plasa in bara, fara badboy cum au toti si fara plinta de parchet sub bara
      cea mai urata chestie pe care o poti pati este ca atunci cand iesi prin oras la plimbare, sa vezi 10 din 20 de loganuri modificate care seamana intre ele si peste toate astea, a ta sa le aibe pe toate )) ......
      mai bine faceau astia de la dacia loganu' cum il viseaza toti de pe forum pe linia de fabricatie, mai mult ca sigur isi puneau sigla in loc de plasa, vopseau stalpii negri in culoarea masinii si modificau ledurile din bord.. cu unele portocalii
      sigpic

      Comment


      • sunt frumoase, da nu inseamna ca tre sa fie placerea tuturor ...oricum e destul de greu sa nu asemene, pentru ca sunt unele lucruri care chiar trebuie facute pentru imbunatatire aspect/functionalitate
        sigpic

        Comment


        • dupa ce de la un timp simteam ca motorasu meu nu prea mai trage cum trebuie, azi s a desfacut corpul clapeta si mpp-ul si era cam dezastru pe acolo, s au curatat bine si acum trage mult mai frumos si nu mai troncane ca inainte, da tot tre sa fac o investitie in curand in niste piese
          maine sper sa fie frumos sa dezmembrez interiorul, sa antifonez si acolo
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • da da trebue spor la lucru geo
            stii tu... HZP ;)

            sigpic

            Comment


            • pai vad ca trebuie, ca deja se simte altceva doar cu usile izolate macar sa fac tot...
              sigpic

              Comment


              • Spor la treaba.

                Vad ca e o noua moda utila de altfel.

                Sa nu uiti sa faci poze si sa le si postezi.
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • ms...SDP-ule, noul look l ai vazut? pe pagina din urma mi au iesit bestial farurile
                  sigpic

                  Comment


                  • geo, ce pot sa`ti zic, frumoasa masina si ingrijita. ma bucur ca ai grija de ea si`ti doresc vreme buna azi si spor la treaba......asteptam cu nerabdare pozele din timpul antifonarii
                    sigpic

                    Comment


                    • Imi place mult cum ai inceput sa ti modifici masinuta . Numai bine si spor in continuare.
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • ms dada & cristi..intr un timp renuntasem sa mai umblu la ea, da nu pot sa ma abtin ) vad ca e frumos afara..sa vedem ce iese
                        sigpic

                        Comment


                        • azi am dezmembrat toata masina in interior...am pus inca un strat la fel de gros ca polistirenu de la picioare din fata si in spate am pus polistiren ca in fata si burete la fel, am izolat si zona boxelor spate si spatarul banchetei si zona de sub bancheta si stalpii laterali trebuia sa dau afara si scaunele ca mi a fost mai greu sa umblu pe sub mocheta cu ele puse mai ramane izolatia plafonului si daca gasesc o metoda sa izolez bordu fara sa l dau jos fac ceva si acolo..daca nu, nu cred...
                          cu ocazia asta am vopsit panoul de la boxele spate in negru, da n am apuc sa l montez, deci poze cu el maine..
                          si asa, in pauza, mi am aranjat si mansonul de vinilin de la short-shifter ca il lasasem cam urat
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • Frumoasa masina si ingrijita, tin-o tot asa!
                            P.S. Se simte vre-o diferenta cu acea izolatie?

                            Comment


                            • n am testat inca nimic, pentru ca n am terminat de montat tot si nici n am drum pe undeva sa merg mai tare sa vad diferenta si cu benzina stau prost
                              sigpic

                              Comment


                              • Da geo le-am vazut da sincer pana pe pagina asta unde am scris am uitat.

                                Sa le luminezi cu placere.
                                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google