Db 85 W R C

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da..acum da..neaparat portbagaj clean si mai joasa daca ramane eleronu
    sigpic

    Comment


    • Asta am in plan. Depinde de fonduri ... Suspensia sport si jantele sunt in planurile de viitor.
      sigpic

      Comment


      • In afara de eleronul ala masina este cat se poate de stock... sfatul meu este sa il dai jos... arata penibil in conditiile in care are suspensia de fabrica. Cat despre siglele de pe spate... mai bine le-ai pune la loc decat gaurile alea... ori il faci clean ori il lasi cum e. Nu-mi place masina... prea aduce cu cele de pe tuningmioritic.

        Chiar nu inteleg rostul eleronului... mai ales in conditiile in care masina nu are nici o tema... rally sau mai stiu eu...
        sigpic

        Comment


        • sinx iti <<multumesc>> pentru propunerea pentru tuning mioritic. Sti cum e...mai bine te uiti la tn in curte inainte sa vorbesti de altii. Dupa cum ai vazut, urmeaza suspensia. La cate masini am vazut pe forumul asta am gasit lucruri care nu mi-au placut insa nu m-am apucat sa fac propuneri pentru cine stie ce titlu defaimant sau sa spun ca este penibila masina X sau Y.
          sigpic

          Comment


          • baieti,o luati razna aman2,ficare-si pune ce vrea pe masina ,si trebuie sa va obisnuiti si cu defectele lor"ce hloba masi"

            Comment


            • Cred ca ar trebui sa termin cu povestea asta pe forum ca nimic din ce fac la masina ...se pare ca nu isi are locul pe masina. Plus ca mai e si u sursa de stres cand vad cum ...mai bine ma abtin.
              sigpic

              Comment


              • Adi,nu vei putea multumi niciodata pe toata lumea.Eu am vazut masina ta "live" si mi-a placut cum arata.Te-am cunoscut si pe tine si mi-ai parut un tip ok.
                Din toate parerile pro sau contra selecteaza ce crezi tu e bine si nu mai pune la inima tot ce se scrie pe forum.
                O seara linistita.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Tocmai...ca mai intai ar trebui sa se uite la masinile lor ca mai apoi sa isi poata da cu parerea de masinile altora. Dar...sti cum e...vad paiul din ochiul vecinului...dar barna din ochiul lui...ba!
                  sigpic

                  Comment


                  • Adi...nu te supara....dar cativa dintre baietii care ti-au dat sfaturi au masini foarte bine facute
                    Urmareste topicul lui Cosmin(Thejock3r) sa vezi progrese ce a facut ;) si cel al lui CataFOF
                    Sper ca nu te-a deranjat ce am zis
                    Numai bine si bafta la tuning in continuare!

                    Comment


                    • mie chiar imi place eleronul ala. nu tin partea nimanui, DAR cele din kitul sport de la skoda seamana cu asta, de ala ce ziceti ? sau nu zice nimeni nimic, ca-i skoda? si cum arata masina cu cele de la tuning mioritic? lasa , omu o sa isi puna suspensie..decat acele persoane care pun kit tuning cu 200 de kile de fibra de sticla cu 5 cm pana la pamant si intre roata si aripa intra 2 matze cum arata ?

                      in alta ordine de idei, mie imi place masina, adica imi place cum urmeaza a fi facuta, bani sa fie ca idei mai furi de ici colo, bafta ;)
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • Originally posted by Mishu View Post
                        Adi...nu te supara....dar cativa dintre baietii care ti-au dat sfaturi au masini foarte bine facute
                        Urmareste topicul lui Cosmin(Thejock3r) sa vezi progrese ce a facut ;) si cel al lui CataFOF
                        Sper ca nu te-a deranjat ce am zis
                        Numai bine si bafta la tuning in continuare!
                        Dupa cum am spus...cei care comenteaza...mai intai trebuie sa se uite la masinile lor ca apoi sa le considere pe ale altora <<tuning mioritic>>. Deci...Joker ..Design ....FOF...jos palaria...ei au dreptul sa critice. Dar altii... Eu am uit la masinile celor care comenteaza masina mea. Si...nu-i ok sa ma faca pe mine in fel si chip.
                        sigpic

                        Comment


                        • asta este problema lor
                          eu am spus ca mie imi place masina.....cu o suspensie sport va arata si mai bine ;)

                          Comment


                          • Fiind criticat aici pentru masina mea...am inceput la randul meu sa aduc critici celor care nu se incadreaza in ...cum era denumirea?...citez:masina eleganta dupa modele deja dovedite.
                            E o vorba romaneasca: ce tie nu-ti place , altuia nu-i face. Cine are urechi de auzit, sa auda...ma rog...s-ar adapta pe forum astfel: cine are ochi de vazut, sa vada.,
                            Last edited by ADI-WRC; 23 November 2010, 01:35.
                            sigpic

                            Comment


                            • Am scris si la mine la my ride si o sa scriu si aici...
                              Dupa cum bine ai vazut, pe topicul respectiv nu s-a mai postat de luni bune...
                              Stopurile nu mai sunt pe masina, acum am unele cu semnal alb.
                              Farurile nu mai sunt ( le are FOF), acum am unele stock cu bi-xenon.
                              Are un set de jante de aliaj.
                              Am pregatite doar sa le pun pe masina o bara mcv si un portbagaj clean. ( astept sa treaca iarna si derdelusul).

                              Daca am scris ca nu-mi place masina ta... ceea ce este si adevarat nu trebuie sa iei foc... este parerea mea si de asta ti-ai pus masina aici... nu sa vina toti aplaudacii si consatenii sa iti spuna ca faci bine, ca ai eleron bengos, ca dau bine stickerele pe masina, etc. In afara de bara mcv nu vad nici o imbunatatire adusa masinii nici macar la sistemul audio... Spun asta pentru ca si eu am pe masina tot aceeasi coaja de sony si mi se pare mult mai slab decat cel de fabrica...
                              Sigla renault dintre aeratoare nu are ce cauta acolo...
                              Nu vad ce legatura are stickerul wrc cu masina ta...
                              Parasolarul ala oglinda nu-mi place deloc... nu are nici cea mai mica utilitate... sa nu mai zic de aspect. E in ton cu scrisul de pe cauciucuri. ( macar de scria Toyo)

                              Originally posted by adimacker View Post
                              Eu am patito si de aceea am revenit la vechile stopuri.

                              Am inteles ca esti profesor de romana.


                              PS: nu te-am facut pe tine in fel si chip... nu am nimic cu tine omule... nici macar nu te cunosc... eu doar mi-am spus parerea despre masina...
                              Last edited by sinx; 24 November 2010, 02:33.
                              sigpic

                              Comment


                              • Mai, acum nu te supara pe colegii tai de forum care mai zic una alta... Faptul ca ai ales un nr de inmatriculare predestinat ar trebui sa te indemne sa faci ceva, asta ca sa nu dai in cocalarie. Ai WRC, pai apuca-te de treaba, nu de eleroane La primavara trebuie sa ai pregatite niste arcuri H&R, niste amortizoare intarite, niste jante adevarate cu anvelope corespunzatoare, eventual reglaj de cadere pe fata, bare stabilizatoare pe fata si pe spate... Astea sunt lucruri care costa multi bani si nu atrag priviri, cum probabil doresti sa faci. Daca vrei sa fii idol de mahala, pastreaza eleronul, mai pune niste prelungiri in fata si in spate si gata. Poate agati de curul masinii si o toba, cea mai zgomotoasa, si poti sa te numesti "sucitor de gaturi".

                                Pentru jante, recomand 15" maxim 16", cu anvelope joase, vezi Fof, MCD, CGK, Alexpeed, a mea cand are rotile mici, etc


                                Recomand citirea cu atentie la modificarile facute de cei de mai sus, plus Vgroza, SGM, Golan91, SaduGolanu. Mai sunt si altii, insa de la acestia te poti inspira pe stilul pe care l-ai ales cand ti-ai inmatriculat masina.


                                Succes

                                Iti stam la dispozitie cu orice info te ajuta.
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google