Db 85 W R C

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cand mi-am pus prima data H&R (- 4.5 cm ) , strangeam din fund la fiecare pietricica crezand ca imi voi lovi scutul, bara etc si ma gandeam cu groaza ca nu voi mai putea baga masina pe anumite drumuri pe care inainte le practicam .
    A urmat o coborare a barilor cu aprox 1.5 cm ( deci coborata garda cu aprox 6.0 cm ) . Am avut aceeasi senzatie, insa dupa cateva drumuri mai grele mi-am dat seama ca masina INCA e destul de inalta.
    Dupa inca o alta perioada , am trecut la talon pe 35 si am mai taiat o spira din arcuri adica aprox 3 cm , ( deci coborata garda cu aprox 9.0 cm ) Chiar si acum , urc bordurile cu ea. Din toate acestea ar trebui sa intelegi ca in afara de drumurile forestiere , pe care nu cred ca le faci nici acum , nu vei avea alte probleme cu garda la sol.
    @dani . tind sa cred ca mai bine face masinii cam ce-i propunem noi, decat sa fie aratat cu degetul . Gusturile nu se discuta , evident , dar ele mai pot fi cizalate , lucrate etc etc si mai sunt de parere ca daca nu ai bani de tuning , sau nu vrei neaparat tuning , las-o stock decat sa atunci 1 kg de stickere pe ea . Intradevar , atragi atentia asupra masinii , insa nu intotdeauna intr-un mod pozitiv.
    Sa auzim de bine !
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • Cezar: esti prea sarcastic, exagerezi.

      Joker: daca cauti in My Ride-ul tau ai sa vezi, ca eu te-am criticat si ca mie nu-mi place masina ta, in schimb respect efortul depus. In nici un caz nu am inceput sa enumar ce sa faci altfel ca mie sa-mi placa!

      Adi, e simplu. Ori personalizezi masina cum vor 3-4 persoane care acum arata cu degetul, ori faci cum intr-adevar vrei tu si nu iei in serios parerea oricarui individ caruia nu i-ai da un "capac" pe ceafa asa gand iti vine tie...

      Comment


      • degeaba umplem pagini aici...sa faca fiecare cum vrea si sa traiasca cu impresia ca e super un logan elegant si un logan kitch imi sar amandoua in ochi foarte repede, doar ca la primu stau si il admir mult timp si pe cel din urma imi ajung doua secunde si ma bufneste rasu ...parerea mea e ca a inceput bine cu imbunatatirile, da pe partea de "tuning" nu e nimic definit, asta in sensul rau..ori e in lucru si vrea sa ajunga undeva, ori e un fiasco..am incheiar aici, ca oricum nu conteaza ce zicem
        sigpic

        Comment


        • Aici nu e vorba de masina mea. Eu m-am expus asupra unor critici dure sau laude multe prin stilul unic adoptat .Era si normal sa fie parerile impartite.
          @geo - Idem !
          Adimaker pun pariu ca o sa citeasca..o sa analizeze si-o sa vada ca incercam sa-l sfatuim de bine. In aceeasi impostaza am fost si eu , a fost si SanduGolanu , a fost si Iamagi si pot enumera f f multi colegi de pe site , care si-au dat seama ca tot ce e simplu e si frumos

          Numai bine tuturor
          Last edited by Thejock3r; 16 November 2010, 13:12.
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • Imi place numarul WRC
            sigpic

            Comment


            • WoW!...am urmarit interesat fiecare replica. Ceea ce doresc eu am realizat ca e greu de obtinut datorita fondurilor insuficiente.

              Dupa cum am spus , am dat jos unele lucruri care si mie mi s-au parut ca incarca masina. Am sa pun bani pentru la primavara cand vreau sa incerc niste jante tip WRC. Acum fie pe 17(205x45/50) fie pe 15(195x65/55). In acest sens am sa ma documentez mai bine. Din ce am citit pe forum intelesesem ca arcurile sport fara amortizoare sport nu au nicio valoare pentru ca masina nu se rigidizeaza. Cele stoc sunt vraiste. Nu de curand am intrat mai tare intr-o curba si prezenta unei denivelari pe interiorul virajului era sa ma arunce in decor.

              Probabil ca o sa incerc varianta H&R cu amortizoarele scurtate(am citit ca se poate asta)pana o sa iau niste amortizoare pe aer mai scurte. Pana la primavara vreau sa termin ceea ce am inceput si nu am terminat, capota spate clean.

              Si daca tot vopsesc un element am sa vopsesc si celelalte plastice precum si barele integral. Nu spun ca nu doresc niste scaune Recaro de golf 3 la interior , niste fete de usi ph2 . Daca le voi gasi la un pret bun,cum am gasit si oglinzile, vor ajunge mai repede pe masina decat suspensia si jantele. Acum...ce va fi sa fie voi vedea.



              PS:am vrut sa schimb masina dar m-am gandit ca daca vrei poti scoate si din Logan o masina buna,dar si usor de intretinut.
              Last edited by ADI-WRC; 16 November 2010, 17:03.
              sigpic

              Comment


              • ce fel de amortizoare pe aer vrei sa pui ?

                Comment


                • Pana nu am $$$$$$ nu imi fac griji cu privire la marca amortizoarelor. Insa am auzit ceva de Monroe 8B sau ceva de genul. Dar inca nu m-am documentat suficient. Insa de asta sunteti voi aici...nu?
                  sigpic

                  Comment


                  • Maine prezent la intalnirea cu nr.2 LoganClubTargoviste. Poate fac niste poze cu masina adusa cat mai aproape de varianta de fabrica la exterior.
                    sigpic

                    Comment


                    • ce ai avut cu ea de e stoc?
                      sigpic

                      Comment


                      • frumoasa masina ...

                        ce asculta omu in poza ... salama tza ... regethon tza )
                        Logan 1.6MP

                        Comment


                        • Ce se leaga toata lumea de poza aia! M-am justificat la momentul respectiv. Nu ar trebui sa comentati altceva decat ceea ce tine de masina. Asa ca ... va rog sa va conformati.

                          Geo, m-au <<afecta>> comentariile celor aviati si asa am ajuns sa dau jos de pe masina ce am considerat ca trebuie sa dispara.
                          sigpic

                          Comment


                          • Dupa a doua intalnire LoganClub Targoviste

                            ...si dupa o scurta sesiune foto ...
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • frumoase pozele, si mai frumoase modelele din poze, imi plave WRC-ul si Adi are planuri mari cu ea
                              sigpicMY RIDE http://www.loganclub.ro/forum/db_05_ucn-t19244p6.html

                              Galagieee- http://www.youtube.com/watch?v=F5xx5sWrXk0

                              Comment


                              • ce bine arata acum

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google