B 99 muw

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B 99 muw

    Salut baieti,ma numesc Mihai sunt din Braila si in curand voi primi un loganel pe care acum il are tatal meu.

    Pana acum nu am facut decat mici modificari pe partea audio.

    Momentan am montat pe logan player kenwood kdc w3044 si un sistem de difuzoare helix db 52.1 ce intra perfect pe locul dif stock.

    As vrea acum sa cumpar 2 boxe coaxiale (daca am spus bine) si sa le montez pe spate iar helix-urile sa le pun pe fata deoarece se aud destul de bine fata de blaupunckt.

    Nu stiu exact ce anume sa imi cumpar,ma gandesc la cv de diametru 16.5 cm cu inel adaptor si eventual un subwoffer.

    tin sa precizez ca playerul si sistemul de dif le am luat din bucuresti de la be loud si le am montat personal ceea ce nu va recomand pt ca am stat vreo 2h si cv in portbagaj cu burta in sus....

    astept parerile voastre cam ce ar fi bun pentru configuratia care o am acum.

    In afara de audio pe viitor ma gandesc la un set de jenti si cauciucuri si un set de arcuri sport, stiu deja ce anume.

    Dsign ceri drepturi de autor ?)
    Last edited by Vladimir; 11 June 2010, 19:09.

  • #2
    poze cu masinuta
    Attached Files

    Comment


    • #3
      frumoasa masina!bine ai venit printre noi si iti doresc multi km fara probleme!eu zic sa incepi cu niste jante!ce zici?
      Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

      Comment


      • #4
        Nu jante de acum... Intai sa termine de ce s-a apucat apoi arcuri si jante .
        Dragta masina si spor la ce vrei sa ii faci. Ce motorizare si ce versiune este?

        Bun venit printre noi! Te asteptam si la intalniri!
        sigpic

        Comment


        • #5
          Salut, este ok masina, Ph2, dupa ce ii pui boxele dorite sa iti iei un set de arcuri sport si apoi niste jante. Este gri comete? Nu prea are nimeni drepturi de autor, foarte multi loganisti sunt "trantiti" si cu jante.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • #6
            salut baieti,va multumesc mult pt urari si da, culoarea este gri comet din pacate motorizare 1.4

            mai am de asteptat cateva luni pana la permis si parca nu mai vin...

            multi km fara incidente si voua ,mai am putin cu audio (nu ma grabesc inca pt ca taicamiu nu are grija de pun pe ea asa ca nu are rost graba) apoi trec la jante si arcuri

            Comment


            • #7
              bine ai venit in logan club...sa ai grija de masina ca de ochii din cap si multi km fara probleme

              1.6 MPI 8Vsigpic

              Comment


              • #8
                as vrea ca tweeter-ele de la sistemul de dif sa le montez in locul incercuit din poza de mai jos, stiti cumva daca se poate? totusi e bn sa incerc de pe acum sa mut helix-urile pe fata si sa las stock pe spate pana o sa iau altele.


                se poate da gaura in acel loc ca tweetr-ul sa intre acolo?


                promit ca o sa am grija de ea ca de ochii din cap !

                odata ce voi incepe cu montarea helix-urilor pe fata as vrea sa si izolez usile pe fata ceea ce voi face personal pt ca daca altii au reusit voi reusi si eu
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  eu am twiterele langa manerul de deschidere usa....inspre bord...

                  1.6 MPI 8Vsigpic

                  Comment


                  • #10
                    daca nu se vor putea monta in locul din dreptul oglinzii o sa incerc asa cum e la tine

                    Comment


                    • #11
                      iti spun sigur ca se aud si bine si nici nu iti sar in ochi sa te deranjeze

                      1.6 MPI 8Vsigpic

                      Comment


                      • #12
                        ok, sper sa ma apuc cat mai curand de treaba da nu sunt bani ca banii se pun deoparte pt o alta masina ca doar deh...taicamiu nu va ramane pe jos

                        Comment


                        • #13
                          mai ai de munca.......deabia ai inceput...eu mai am sa iau arcurile si am cam terminat....masina mea o gasesti pe forum b-74-ddt

                          1.6 MPI 8Vsigpic

                          Comment


                          • #14
                            preferam sa nu zici asta ) ok dau o fuga pe la tine

                            Comment


                            • #15
                              nu am nici eu cine stie ce dar eu zic ca imi ajung...

                              1.6 MPI 8Vsigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google