BlueStar_KWO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    meseriasu ala te-a pus sa o pui pe afara?
    Nu-i bai...

    Comment


    • #47
      nu florian...dar mi-a fost mai usor asa...

      Comment


      • #48
        a fost mai usor dar nu e recomandat. fa un efort si pune-o pe interior ca rade lumea de tine daca te vede.
        Nu-i bai...

        Comment


        • #49
          pai oricum incepe sa se dezlipeasca....urmeaza sa o pun pe interior...pana atunci niste poze cu masina pe la casa prin niste noroaie
          Attached Files

          Comment


          • #50
            frumoasa masina,sa o stapanesti sanatos si spor la modificat...

            Comment


            • #51
              BlueStar nu asculta tot timpu ce zic altii ......daca tu crezi ca e bine pe ext ...e bine asa .....pana la urma tu faci cum doresti ca doar e masina ta .....
              In plus ....FlorianYFL spune-mi si mie cum pui tu parasolaru pe interior pe parbriz cand .....in momentul in care dai jos oglinda ...ramane suportul acela culisant care e lipit efectiv de parbriz pe interior .....ce faci atunci ? il pui din 2 bucati parasolarul ????
              In al doilea rand ...in momentul cand pui parasolarul ..nu.poti decupa in jurul acelui usport culisant ....pt ca in nu pica exact la jumatatea parasolarului ....
              Eu cu Crististreulea ....cam 80 % din forum il cunosc ...am incercat sa dam jos acel suport lipit de parbriz ...dar ca sa il poti da jos ....trebuie o lama foarte subtire ca sa poti taia siliconul ( mastik-cul) de parbriz cu care este lipit acel suport ...si dupaia curatat acel silicon ramas ...si degresat bine ..
              Majoritatea care ii stiu eu ...au parasolar lipit pe exterior ....si nu am auzit sa se rupa ....
              Last edited by TM80MAT; 20 April 2011, 22:52.
              sigpic

              Comment


              • #52
                TM80MAT - pt a face parasolarul pe interior iti trebuie doar putin de imaginatie si nu dai decat oglinda jos nu si suportul.
                Logan PH2 - 1.6,16v
                Logan PH1 - 1.6 MPi

                Comment


                • #53
                  mersi dum...
                  tm80mat-florian are ceva cu mine...in fine...eu l-am montat asa pentru ca a fost mai usor si vine super bine...nu are nicio problema...daca pe viitor o sa am vreo problema o sa-l montez pe interior

                  Comment


                  • #54
                    sa o stapanesti sanatos si sa ne vedem pe asfalt.toti care au zis de parasolarul ala pe afara(lenea)...se pune prea usor inauntru...zicea si laur,iti trebuie putina imaginatie si va dau si indicii...cutter,lanterna..si putina dibacie.stii cum iese?spor la tunarit.
                    Unii dintre voi ar trebui sa aveti prenumele "TANGA"...va place sa fiti in "centru"..!!!

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by mariuscent View Post
                      sa o stapanesti sanatos si sa ne vedem pe asfalt.toti care au zis de parasolarul ala pe afara(lenea)...se pune prea usor inauntru...zicea si laur,iti trebuie putina imaginatie si va dau si indicii...cutter,lanterna..si putina dibacie.stii cum iese?spor la tunarit.
                      ba tu imi furi meseria

                      @ TM80MAT - prietene vino la slobozia ca iti pun io parasolarul in 20-30 min si iti garantez ca nu imi trebuie multa minte sau sa dezlipesc suportul de oglinda..
                      Nu-i bai...

                      Comment


                      • #56
                        pune frate parasolaru ala sau du te la cineva iti ia putin si iese ok...lasa tigania cu ''pe dinafara'' etc...asta e ciuning:P
                        AdY_JmL_2015

                        Comment


                        • #57
                          @mariuscent : stiu cum se pune crede-ma ca si pe dinafara si pe dinauntru tot alea iti trebuiesc....
                          @icstrem : a fost prima oara cand am pus...habar nu am avut...stiu sa il pun si singur pe dinauntru...astept sa se rupa asta sau sa pateasca ceva si dupa il pun pe dinauntru

                          Update la masina: banda leduri de 15 leduri fiecare la pedalier(albastru)...modul plafoniera de 18 leduri albe, schimbat lumina numar spate tot alba...
                          Last edited by BlueStar_KWO; 20 June 2011, 12:50. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #58
                            am mai adaugat si niste poze
                            Attached Files

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by TM80MAT View Post
                              BlueStar nu asculta tot timpu ce zic altii ......daca tu crezi ca e bine pe ext ...e bine asa .....pana la urma tu faci cum doresti ca doar e masina ta .....
                              In plus ....FlorianYFL spune-mi si mie cum pui tu parasolaru pe interior pe parbriz cand .....in momentul in care dai jos oglinda ...ramane suportul acela culisant care e lipit efectiv de parbriz pe interior .....ce faci atunci ? il pui din 2 bucati parasolarul ????
                              In al doilea rand ...in momentul cand pui parasolarul ..nu.poti decupa in jurul acelui usport culisant ....pt ca in nu pica exact la jumatatea parasolarului ....
                              Eu cu Crististreulea ....cam 80 % din forum il cunosc ...am incercat sa dam jos acel suport lipit de parbriz ...dar ca sa il poti da jos ....trebuie o lama foarte subtire ca sa poti taia siliconul ( mastik-cul) de parbriz cu care este lipit acel suport ...si dupaia curatat acel silicon ramas ...si degresat bine ..
                              Majoritatea care ii stiu eu ...au parasolar lipit pe exterior ....si nu am auzit sa se rupa ....
                              vrei sa vezi si parasolarul meu din folie pus pe interior ? parasolarul pe exterior e acela din folie colorata , nu din folie de pus pe geamuri ,nici nu stiu cat rezista folia aia la exterior/frig etc
                              Cred ca se decupeaza finut pe langa acel suport ,oricum oglinda o sa vina peste el si n-o sa se vada absolut nimic nici la interior nici la exterior, deci cum zicea cineva mai sus ,trebuie doar un pic de imaginatie .
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • #60
                                pai m-am prins de asta dar la inceput chiar nu am stiut...oricum a inceput incet incet sa se dezlipeasca...cand o sa inceapa sa se vada urat sau sa se dezlipeasca o sa pun iar si o sa il pun calumea...decupat la oglinda...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google