Crusing Car B-61-YNW Si Bestia ? B-32-BRA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Crusing Car B-61-YNW Si Bestia ? B-32-BRA

    Sunt de ceva timp pe aici , vin pe la intalniri dar totusi nu m-am prezentat . Urat din partea mea .
    Numele nu cred ca mai are rost sa-l scriu si aici .

    Prima oara sa prezint cruising car-ul

    MCV Laureate cu 7 locuri 1.5 dCi 70 cp cu soft si multe spire date la wastegate . Masina este din 2007 si o am de noua .Are 102000 de km si merge chiar foarte bine . Inafara de consumabile si discuri de frana nu i-am schimbat absolut nimic . Ce-mi place la ea , ca este foarte incapatoare si consuma putin .... putin?? fffff putin !!Cel mai bun exemplu am facut 1200 de km cu 320 de lei acum o luna in conditiile in care am fost o mare parte din drum 5 persoane plus bagaje si din cand in cand A/C. Si nu am mers cu 90 la ora )
    In concluzie masina perfecta de pleca in concediu sau de ce nu , la mici escapade de o zi .

    Si acum "Bestia"

    Volvo 850 din 1994 , motor 2500 cmc 10 Valve , 270 000 km (motorul 5000 ) . Asta sa zicem ca e masina de suflet . Are cam toate optiunile disponibile pe atunci ( 2 x climatronic , 2 x air bag , pretensionatoare la centuri , ABS , TRACS , trip computer , geamuri electrice , cu impuls la sofer , sun roof de sticla si electric tot cu impuls , faruri reglabile electric , stergatoare la faruri , sistem audio premium etc........ )
    Cu asta nu merg decat seara si cand e sa am o intalnire mai "speciala" , ziua nu are rost , consuma 14 % in oras fata de maxim 7 % cat imi ia Loganul




    Va salut si sa ne auzim cu bine !
    Attached Files
    Last edited by vadim_braia; 24 June 2010, 13:32.
    MCV 1.5dCi & Volvo 2.5I

  • #2
    Bine ai venit si pe forum.
    N-ai nici un plac pentru masina?

    Comment


    • #3
      hmz...parca am vazut masina ai cumva stopul stanga spart ?
      si un abtipild cu ferrari pe spate?
      sigpic
      Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

      Comment


      • #4
        Originally posted by SoSoRyNeL View Post
        Bine ai venit si pe forum.
        N-ai nici un plac pentru masina?
        C plac ??



        hmz...parca am vazut masina ai cumva stopul stanga spart ?
        si un abtipild cu ferrari pe spate?

        Dap aia e .... si nu e niciun ferrari .. este steagul Suediei si un ELAN ))

        Pentru stop sunt in negocieri cu un coleg . Dupa iarna asta a iesit cam sifonata , si acum m am apucat sa o fac . Imi mai trebuiesc aparatorile de plastic de sub aripile fata , care mi s-au spart de la lanturi si 2 aparatoare de noroi una pe fata si una pe spate .
        MCV 1.5dCi & Volvo 2.5I

        Comment


        • #5
          Bine te-am (re)gasit, este ok MCV-ul, ma bucur ca are 7 locuri (asa ar trebui sa aiba toate MCV-urile, altfel nu-si merita banii), planuri de viitor nu ai cu el?

          Pe nea' Volvo l-am vazut si pe el, este ok, intretinuta, nu este vre-un cazan, am eu un fix sa le zic la modelele astea T5, mai ales daca sunt benzinare.


          Intrebare de baraj: unde e e34?

          Spor la modificari pe viitor!
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • #6
            Originally posted by aleXpeed View Post
            Bine te-am (re)gasit, este ok MCV-ul, ma bucur ca are 7 locuri (asa ar trebui sa aiba toate MCV-urile, altfel nu-si merita banii), planuri de viitor nu ai cu el?

            Pe nea' Volvo l-am vazut si pe el, este ok, intretinuta, nu este vre-un cazan, am eu un fix sa le zic la modelele astea T5, mai ales daca sunt benzinare.


            Intrebare de baraj: unde e e34?

            Spor la modificari pe viitor!
            Planuri de viitor ?? nicidecum e o masina strict de zi cu zi si plimbari ).

            Eh al meu este 850 GLE :P



            E34 a fost candva demult.
            MCV 1.5dCi & Volvo 2.5I

            Comment


            • #7
              Nici un plan vroiam sa zic

              Comment


              • #8
                frumoase masinile.o remapare ceva la logan?bafta in continuare si cati mai multi km cu ambele masini.
                sigpicPe vremuri Dracula se hranea cu fete virgineā€¦azi, 2012 a murit de foame.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google