Ct 06 Z L R

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ct 06 Z L R

    am un prieten tot asa pasionat de masini dar nu si de calculatoare.. si de aceea am hotarat de comun acord sa pun pe forum niste poze cu masina lui si cu imbunatatirile aduse acesteia.
    PS : pasionat de muzica
    Attached Files

  • #2
    Draguta masina...sa o stapaneasca sanatos

    Comment


    • #3
      da, faina masina. poti sa-l intrebi pe prietenul tau cum a facut cu rotile? imi plac asa late si m-ar tenta si pe mine, dar nu stiu exact cum se face? si-a pus distantiere? si mai apoi cum a facut cu talonu, a schimbat latimea si in el? sau merge la risc (ca rezolva cu gaboru daca il opreste)?
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • #4
        vad ca se poarta visiniul si in c-ta.. multi km fara probleme si ptr prietenul tau j'adore :jentile , cd-playerul, culoarea ei...(ca doar de asa e si a mea :P)...si "jucaria" aia mik din portbagaj...
        1.6 mpi cu un strop de redbull
        Respect pentru ca imi pasa

        Comment


        • #5
          Arata bine.
          am o intrebare,mai functioneaza aeratoarele?

          Comment


          • #6
            frumos .. sa ai bafta de el ..
            Its just a car ...

            Comment


            • #7
              -- aeratoarele nu mai functioneaza pt ca le'a oprit (ce nu face omul pt muzica)
              -- jucariile alea demoleaza masina ) daca o vezi cum vibreaza din toate incheieturile : CD player pioneer . 8 boxe jbl in usi , in portbagaj condensatorul statia JBL si subwooferul cu doua difuzoare kickers
              -- rotile nu au distantiere (jante pe 17' cu bandou, cauciucuri cu latimea de 245 pe spate ,235 pe fata ) merge la risc l'a oprit odata si s'a mirat politaiu.. da l'a rugat sa faca o comp intre jantele de tabla si astea si a zis politistu : bine ma baiete dute... .. a fost norocos!!

              Comment


              • #8
                felicitari pentru masina ... muzica arata foarte bine ... HU de exceptie ... aproapte un cap de serie .. daca imi este permisa expresia ... subul un dual kicker ... dar curios sunt de amp ... este cumva un 601.1 !?
                LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                LOCUL1 143.9dB (nCID)

                Comment


                • #9
                  Originally posted by florin.vlad View Post
                  vad ca se poarta visiniul si in c-ta.. multi km fara probleme si ptr prietenul tau j'adore :jentile , cd-playerul, culoarea ei...(ca doar de asa e si a mea :P)...si "jucaria" aia mik din portbagaj...

                  uite ce face jucaria... asta la 50hz ca la 80 nu te mai intelegi cu ea...

                  Comment


                  • #10
                    imi plac mult rotile..ce marca sunt jantele? si ce talon are la cauciucuri? si inca ceva..cu latimea pe fata de 235 mai poate sa ia viraj la maxim spre dreapta sau spre stanga? nu ii ating?..in rest ce sa zic..sa aiba parte de ea..

                    Comment


                    • #11
                      Frumoasa si masina prietenului tau.Ce nu imi place sincer este eleronul, trebuia pus mai pe marginea portbagajului.Sa o stapaneasca sanatos si multi km fara probleme.Poate o sa vina si el la intalnirile noastre.Numai bine
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by laur200445 View Post
                        imi plac mult rotile..ce marca sunt jantele? si ce talon are la cauciucuri? si inca ceva..cu latimea pe fata de 235 mai poate sa ia viraj la maxim spre dreapta sau spre stanga? nu ii ating?..in rest ce sa zic..sa aiba parte de ea..
                        jantele sunt RIAL pe 17' 235 /45mm parca sper sa nu vb prostii... nu nu ii ating desi cand o ia prin noroi si se pune pe margine se aude cum haraie noroiul ala atinge.. oricum astea sunt cauciucurile de iarna .. pt vara are pe 215 .
                        @ christinacht - da eleronul trebuia sa fie mai pe spate insa gaurile de prindere veneau atunci in aripile spate pt ca este prea lat si capacul portbagajului la logan se ingusteaza spre spate!! pt asta am pus pozele pareri pro / contra
                        @Shokaliptiku - amplificatorul :JBL 601.1(ai avut dreptate)
                        subwoofer : dual kickers
                        cdplayer :pioneer 88RS(cap de serie anul trecut)
                        boxe : -JBL (3cai) 4 bucati
                        - JBL (diametrul 16,5) 4 bucati
                        inele MDF pt ele

                        Comment


                        • #13
                          si cand veniti la intalniri???

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            ooo ... repect ... poze pls cu JBL urile montate ...
                            sarutmana !
                            LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                            LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                            LOCUL1 143.9dB (nCID)

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by silviu_cos View Post
                              jantele sunt RIAL pe 17' 235 /45mm [...] oricum astea sunt cauciucurile de iarna .. pt vara are pe 215 .
                              Nimic mai neinspirat, pentru iarna trebuiesc cat mai inguste (185, 195, maxim 205) si pentru vara nu conteaza. El a facut exact invers.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google