Kelmobilul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu ajutorul lui Sor7n(el a muncit mai mult),in seara asta am schimbat antigelul.Am inceput sa ma ocup si de cotiera,sper s-o termin pana vineri.Pragurile le-am dat jos,prea multa zapada,au suferit cateva avarii.Luna viitoare sper sa le pun la loc dupa ce schimb distributia si uleiul.Cam multe deodata.P.s.Am schimbat bateria si parbrizul...dupa doua stopari,e fisurat pe toata lungimea lui.Cea mai paguboasa iarna.
    Last edited by KELBURTOS; 27 February 2012, 22:29.

    Comment


    • Sper sa termini cotiera aia , sa pui si butonul ala si din luna martie ne apucam de demontat si montat la masini .
      PS : am vazut ca te plimbaresti in wekendul asta ,te doare la basca
      aaaa si ms de modulul ala .

      Comment


      • Ma 'plimb' sa reintregesc familia sotiei.Meritai modulul ala,ai muncit destul.

        Comment


        • las ca e bine / vezi nu uita sa verifici ala 2-3 zile si sa completezi daca scade ,dar sa nu pui peste MAX !!!
          in rest multa sanatate !

          Comment


          • Lasa ca-i pun maine pana la capac,ma apas bine cand infiletez ca sa nu duca lipsa.Pentru cei care m-au sfatuit 's-o pun pe burta'..dupa iarna asta,cred ca singura suspensie buna pentru mine e cea reglabila.Ma bucur ca am scapat cu spoilerele intregi.
            Last edited by KELBURTOS; 27 February 2012, 22:52.

            Comment


            • Lozinca forumului : ,,Pune-o jos , pune-o pe burta ,,

              Comment


              • Mda,'jante si pune-o pe burta'.Eu car marfa cu ea,iarna 'calaresc' zapada.Jante o sa-mi iau anul asta,sper.Spoilerele le modific doar daca gasesc s-h.Vreau sa am spoilere de vara si spoilere de iarna.La cati prieteni cu masini modificate si in acelasi timp cu spoilerele rupte am vazut....sincer m-a 'strans in spate'.Consider ca low iarna e risipa de bani,doar daca ai suspensie reglabila.Daca-ti sti cate spoilere are la reparat prietenul care mi-a modificat masina...

                Comment


                • despre ce modul e vorba????

                  Comment


                  • Ii poti lua suspensie si o poti inlocui iarna cu cea stock, asa cum fac majoritatea de pe forum..
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • Originally posted by romeo-alex View Post
                      despre ce modul e vorba????
                      Cu 3 leduri de la zextar.

                      Originally posted by Thejock3r View Post
                      Ii poti lua suspensie si o poti inlocui iarna cu cea stock, asa cum fac majoritatea de pe forum..
                      O sa iau in considerare si varianta asta.
                      Last edited by KELBURTOS; 28 February 2012, 11:49. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Maine vin piesele pentru distributie si schimb ulei.Sambata e programata pentru distributie.Sper sa am timp maine sa-i scimb uleiul.Intre timp,am dat jos pragurile(zapada le-a 'zapacit).Luna asta sper sa le pun iar si sa le integrez in aripi la spate.

                        Comment


                        • Ieri am schimbat uleiul.Azi am scimbat distributia(cu putin 'circ' matinal).Uleiul este in poza si kitul,dupa 'circ' e unul original Renault.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Originally posted by KELBURTOS View Post
                            Ieri am schimbat uleiul.Azi am scimbat distributia(cu putin 'circ' matinal).Uleiul este in poza si kitul,dupa 'circ' e unul original Renault.
                            Unde a fost circul ? la mos acolo ? trebuia sa iei de prima data original.
                            Uleiul cat te a ajuns ? ai schimbat si filtru de ulei ,cred ?

                            Comment


                            • Circul a fost la mos.Filtrul de ulei il schimb tot timpul.Uleiul e pana-n doua milioane.

                              Comment


                              • capacl pompa apa ai schimbat?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google