Dacia 1310 GJ-04-DVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    [QUOTE=cristy_dacia;758641]ce culoare ziceti sa o fac?eu ma gandeam sa i dau un rosu imperial dar acu nu sunt sigur.luna viitoare ma duc sa iau motorul si kilometrajul


    Ce se mai aude de motor?
    sigpic

    Comment


    • #92
      de motor nu se aude nimik momentan ca nu sunt bani pt motor trecere in 4 prezoane etc.dar sa speram ca pe viitor imi voi indeplini dorinta.grutzz mersi la fel.si bafta tuturor membrilor logan club.

      Comment


      • #93
        daca vrei te pot ajuta cu flanse si jante borbet in patru pentru frumusetea ta.
        sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

        Comment


        • #94
          Originally posted by leo_negrescu View Post
          daca vrei te pot ajuta cu flanse si jante borbet in patru pentru frumusetea ta.
          depinde cu cat ca acu nu sunt bani(

          Comment


          • #95
            0757072245,suna-ma.
            sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

            Comment


            • #96
              baieti am fost azi sa cumpar instalatia de proiectoare si mi-a zis baiatu ala ca face 25 lei dar cica sa pun proiectoarele la spoiler si sa ma duc dupaia ca nu stie daca instalatia e pt 2 proiectoare.voi stiti ceva daca e pt 2 proiectoare sau pt un proiector???

              Comment


              • #97
                daca are 2 mufe pentru proiectoare e pentru 2, daca are una inseamna ca trebuie sa iei 2, la noi la logan e mai simplu, la un capat are o mufa cu 4 pine, iar la capatul opus al firului 2 capete cu cate 2 pini fiecare. daca ai facut si o poza la cablar ar fi fost bine
                PS: instalatia o poate face si un electrician, iti trebuie un releu de lumini, cabluri groase si un intrerupator.
                sigpic

                Comment


                • #98
                  uite iti atases si o schema de montaj mai simpla (schema am folosit.o pe logan si a mers, unde scrie pin 6 eu am dus le pinul corespunzator martorului de proiectoare, daca ai asa ceva in bord du.l si tu la becul respectiv, daca nu vrei sa te complici nu mai tragi firul ala)
                  ps: sper sa.ti fie de ajutor
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    noi lucrari la dacie.am pus proiectoarele,becurile la faruri,al luat alta nuca la schimbator sau cum se numeste,husa noua la schimbator.
                    Si am cumparat si 2 burdufuri deale mari ca unu e rupt.si cateva poze si cu rezultatu burdufului rupt.nu va luati dupa data depe poza ca nu e reglata bine.urmeaza luni sa schimb burdufurile si cuplaju la volan.
                    Attached Files

                    Comment


                    • E frumoasa, dar 2 chestii nu prea au ce cauta pe masina: portbagalul de pe plafon si parasolarul de pe luneta.
                      P.S.: Imi place bata din poza 9
                      sigpic
                      Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                      Comment


                      • Frumoasa "batrana dacie" proiectoarele ii schimba total aspectul.Spor la tiuning in continuare .
                        P.S.Grija cu proiectoarele la ITP daca nu le ai trecute in talon ca fac figuri.

                        Comment


                        • Originally posted by IonutUSJ View Post
                          Frumoasa "batrana dacie" proiectoarele ii schimba total aspectul.Spor la tiuning in continuare .
                          P.S.Grija cu proiectoarele la ITP daca nu le ai trecute in talon ca fac figuri.
                          frate si la itp cand ma duc daca nu le am trecute in talon pot sa las asa fara ele . sau sa le trec si cum ? bata e in caz de alarma in trafic cum ssunt accidentele si altele

                          Comment


                          • Treaba cu proiectoarele nu e adevarata, numai daca montai alt tip de exemplu cum sunt la jeep.uri pe barele alea.
                            In schimb alea originale nu trebuiesc trecute in talon, si eu mi.am pus si nu le.am trecut, de exemplu la un laureat nu scrie in talon ca are proiectoare. Deci stai linistit, daca iti zice ceva, le spui ca le.ai avut din fabrica, dar sigur n.o sa zica, deoarece sunt cele stock, puse la locul lor. Deci inca o data, stai linistit!
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by nicu_rcn View Post
                              Treaba cu proiectoarele nu e adevarata, numai daca montai alt tip de exemplu cum sunt la jeep.uri pe barele alea.
                              In schimb alea originale nu trebuiesc trecute in talon, si eu mi.am pus si nu le.am trecut, de exemplu la un laureat nu scrie in talon ca are proiectoare. Deci stai linistit, daca iti zice ceva, le spui ca le.ai avut din fabrica, dar sigur n.o sa zica, deoarece sunt cele stock, puse la locul lor. Deci inca o data, stai linistit!
                              mersi de sfat

                              Comment


                              • N.ai pentru ce, te ajut oricand
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google