Tm-12-Fbk....Navetista...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tm-12-Fbk....Navetista...

    Pt inceput tin sa va Salut pe toti si sa va cer sa imi permiteti sa scriu si eu cateva impresii aici.
    Pt inceput sa va prezint masina mea:un obisnuit Kiss Fm 1.5 dci 85 caluti(carevtrag f bine)o am din iunie 2008 si are 95000 km.
    Pana acum am postat doar de cateva ori aici pe site deci sunt destul de incepator.
    Modificari la masina nu am facut deoarece la cate drumuri fac si pe ce fel de drumuri merge mie personal nu mi se pare o idee prea inteleapta,am pus doar cotiera cumparata de la auto-europa in rest motorina si piese de calitate.
    Akm sa va spun de ce postez aici pe forum:pe langa multitudinea de drumuri facute in minunata noastra tara vara aceasta loganul meu a facut si un drum de Portugalia.
    Daca cineva vrea am sai impartasesc cu mare drag experienta mea de pe drum,trasee,taxe de autostrazi etc.
    Nu as vrea sa scriu acum toata experienta si sa nu intereseze pe nimeni.
    Sper sa ma acceptati aici chiar daca nu am facut modificari la masina.

  • #2
    interesanta idee..pe mine ma intereseaza un astfel de studiu de caz sa se mai adune baietii si poate ne povestesti.numai bine!
    sigpic

    Comment


    • #3
      Salut si bine ai venit printre loganisti! Asteptam cu drag povestea ta!

      Nu conteaza daca e modificata sau nu masina! Loganist sa fi
      sigpic

      Comment


      • #4
        bine ai venit, are dreptate fuguletz, loganist sa fii si sa tii la loganul din dotare, crezi ca toti avem ceva modificari la masina, stock este cel mai elegant
        sigpicMY RIDE http://www.loganclub.ro/forum/db_05_ucn-t19244p6.html

        Galagieee- http://www.youtube.com/watch?v=F5xx5sWrXk0

        Comment


        • #5
          Sa pui si niste poze cu masina sa vedem si noi ce ai.

          Comment


          • #6
            salut,am si eu la fel un logan kiss de 85 de cai,vreau sa te intreb daca ai schimbat ceva pana acuma la el.succes in continuare

            Comment


            • #7
              obisnuit kiss.....vrem poze, poze si iar poze
              bun venit!
              lipsa text

              Comment


              • #8
                Daaaaaaaaa poze vrem fiecareface ce vrea cu amsina lui

                Comment


                • #9
                  asa e Silviu, dar numai pe ce scrie?, ce laude sa-i aducem daca nu o vedem?
                  parerea mea este ca ce-l care isi deschide un ride, primul post trebuie sa fie cu pozele masinii, asa incepe un sfat un comentariu si-o lauda.
                  lipsa text

                  Comment


                  • #10
                    Pt inceput vreau sa va multumesc turor pt urarile de bun venit.
                    Am sa-i raspund lui Cosmin83:masina are 95000 km in 2ani si 3luni si in afara de o piesa schimbata pe garantie pe la 40000 km nu am bagat nimic in ea.

                    Acum am sa scriu cateva detalii despre drumul de intoarcere din Portugalia deoarece la dus am avu parte de niste peripetii si nu am timpul necesar sa scriu tot.
                    Se facea k intr-o joi dupa masa la ora 13.00 plecam de langa Lisabona,frumos pe autostrada si la ora 15.00 intram in Spania pe la Elvas.Taxa de drum a fost de 15 euro.
                    Ruta a fost urmatoarea:Merida,Talavera de la Reina,Madrid,Guadalajara unde am ajuns seara la ora 21.00 si ne-am oprit la niste verisori pe care nui vazusem de 8 ani care ne asteptau cu masa pusa plina de bunatati la care mergeau vreo 2 berici dar din pacate la ora 23.00 eram calare pe logan in directia Zaragoza,Barcelona,Girona.Vineri dimineata la ora 8 eram la granita cu Franta unde am dormit 1ora,am mancat si alte chestii.Taxa de drum a fost intre Zragoza si Girona fiind de vreo 20 euro.
                    Mai departe am mers spre Narbone,Aix de provinece si Coasta de azur.Vineri seara la ora 17.00 intram in Italia pe la Brodighera.Taxele de drum in Franta sunt ucigatoare si au fost de vreo 100 euro.In Italia am maers pe ruta Genova,Piacenza,Padova,Udine,Villach unde se trece in Austria.
                    Prin Italia am condus toata noaptea iar dimineata la granit acu austria am avut parte de 3 ore de somn minunate.Taxa de drum in Italia a fost de 49 euro.
                    Odata intrat in Austria am tinut Graz,Viena,Budapesta.
                    Vigneta in Austria e 8 euro iar in Ungaria 9 euro.
                    Sambata seara la ora 20.00 eram in timisoara cu o fata de lesinat dupa 3702 km si 4 ore de somn.
                    Am alimentat in Lisabona,in Zaragoza,la Girona,duapa aia in Italia la Brodighera.
                    Viteza medie a fost de 120 cu reprize mai mari in Italia consumul mediu fiind de 5.1.
                    In masina am fost 5 persoane si mulllteeee bagaje de ziceam k merg cu barca.
                    Daca aveti intrebari sau alte nedumeriri va stau tot timpul la dispozitie.
                    O zi buna tutror.

                    Scuze dar am uitata sa va spun k am alimentat si la Villach.In total au fost 5 plinuri.

                    Scuze dar am uitat sa va spun k am alimentat si la Villach.In total au fost 5 plinuri.
                    Last edited by ionutz13; 12 October 2010, 15:10. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      Ionutz13 ceva poze cu utilajul nu ne arati si tu :d
                      sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google