Dacia Logan B 304 SGM - (Castigator Campionat Cea Mai "tiganita Masina" Editia 2011)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Logan B 304 SGM - (Castigator Campionat Cea Mai "tiganita Masina" Editia 2011)

    De curand mi-am cumparat o Dacia Logan, si incerc sa fac ceva unic, ca doar am userul Unicul_SGM.

    Progresul este destul de lent pt ca nu imi permite timpul, si sunt de facut o gramada de adaptari si modificari, pe care nu am putut sa le iau in calcul de la inceput.

    Prima adaptare a fost decuparea baii de ulei pentru ca lovea in cadrul motor si nu imi permitea sa cobor motorul suficient de mult. De asemenea am inceput sa construiesc suportii pt motor cu tampoane de BMW.

    Ii multumesc pe aceasta cale lui Adrian YLY pentru sudura de exceptie.

    Urmeaza mutarea pompei de servo directie, tot din considerente de spatiu.
    De asemenea trebuie sa definitivez suportii, si sa intaresc cadrul motor.
    Attached Files

  • #2
    Mult succes.
    Satisfac blonde pe gume Turbo.

    Comment


    • #3
      Alte poze .......
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Ce se poate spune, decat ca pare un proiect cu adevarat grandios! Mult succes in ceea ce ti-ai propus...si sa ne tii la curent! Bafta multa!
        Just Hold Onnnnnn....

        Comment


        • #5
          Tu ai avut Dacia aia alba SGM??? Foarte tare. Bafta cu proiectul.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            un proiect pe care-l vom urmari cu mare interes!!! bafta multa!!
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • #7
              tu ai avut SGM-ul????mult succes in ce ti-ai propus!

              Comment


              • #8
                Da a mea a fost dacia alba SGM, cred ca scrie destul de clar in titlu.

                Comment


                • #9
                  unicul_sgm banuiesc ca vei prinde cadru motor mult mai bine si nu-l vei lasa in cele 4 suruburi bafta la ,,reincarnare"

                  Comment


                  • #10
                    un dragut posesor de bmw mi-a zis ca un logan tot dacie ramane ... e adevarat dar nimic nu e mai dulce decat sa treci cu un logan pe langa un bmw
                    dai bataie si spor la munca
                    "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                    Comment


                    • #11
                      Ba fix in cele 4 suruburi va ramane prins cadrul motor, numai ca va fi intarit cu platbanda si resudat cadrul.

                      Intr-adevar tot Dacie ramane, oricat de multe imbunatatiri ar avea. Nu as cumpara Logan ca masina de zi cu zi. Este foarte obositoare si greu de condus, mai ales daca nu are servodirectie. Si nu cred ca sunt prea pretentios, dar asta este o alta discutie pe care nu e cazul sa o aprofundez.
                      Last edited by unicul_sgm; 16 October 2010, 22:31.

                      Comment


                      • #12
                        Motorul de pe ce masina e? Si de cati cmc si cp? Succes!
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Motorul este de 2.8 ?
                          sigpic
                          https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
                          http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

                          Comment


                          • #14
                            poti pune niste poze cu masina,asa cum arata ea acum?o sa fie tare interesant de urmarit acest proiect!


                            cred ca acest topic o sa bata multe recorduri de vizualizari!
                            Last edited by PCH; 16 October 2010, 22:39.

                            Comment


                            • #15
                              eu sunt mai sceptic si parca nu as crede ca esti tu acel SGM , el nu e un tip asa laudaros ca tine sau mai bine zis nu dadea detalii si atatea poze , tu parca din prima ne pui totul pe tava.

                              nu doresc sa te jignesc doar mi-am dat cu parerea. la siguranta , frane , suspensii nu-i faci nimic?

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google