Dacia Logan B 304 SGM - (Castigator Campionat Cea Mai "tiganita Masina" Editia 2011)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca vrei volan te indrimez de unde l-am luat eu. Da-mi un PM
    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

    Comment


    • Uite aici 2 coduri pentru pedala 6001548620, 6001551785 (sunt mai multe coduri pentru ca difera dupa data de fabricatie ) si codul pentru emitator amberiaj hi 60 01 548 446

      Comment


      • nu cumva este 6001551784 ?

        imi poate da cineva o serie de caroserie de la un logan cu ambreiaj hidraulic?
        Last edited by unicul_sgm; 15 November 2010, 13:05. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Uite o serie de logan diesel ca astea au ambreiaj hidraulic LS0W

          Comment


          • Nu ai scris seria.

            Comment


            • Pai de codul acesta ai nevoie(in caz ca mergi la dealer dacia). Daca mergi la alt magazin poate e nevoie de toata seria dar nu o am.

              Comment


              • Mici progrese. Am construit suporti pentru GMV si am montat instalatia de comanda cu releu.
                Attached Files

                Comment


                • multa bafta in continuare....sper sa ajung joi la tara sati iau pedala....vorbim la telefon.
                  sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                  Comment


                  • Cred ca o sa cam vibreze motorul GMV-ului , trebuia sa faci acei suporti din cornier sau o tabla indoita la abcant.

                    Comment


                    • Originally posted by unicul_sgm View Post
                      Va ramane de logan bordul. Singura problema va fi la turometru, care va citi eronat turatia, asa ca trebuie sa gasesc un electronist priceput sa stie ce sa modifice in el, sa poata interpreta semnalul de la 6 cilindrii.

                      De asemenea nu cred ca ca e la fel profilul semnalului pentru vitezometru, o sa studiez, dar nu tin neaparat sa fie functional. Turatia ma intereseaza.

                      In rest o sa montez la motorul de vw sonda de dacie de temperatura apa. Sonda de vw are alte curbe caracteristice si va indica eronat bordul.

                      Restul de sonde dau acelasi semnal in principiu.

                      Ma rog, sunt multe fire de legat, dar nu ma face pe mine, ditamai inginerul, o instalatie electrica. B-) Astazi am in plan finalizarea acestui aspect, o sa revin cu detalii.
                      Am citit pe un forum despre un tip care pusese turometru de M3 pe un 1.8is modificat si folosise un adaptor electronic, nu imi vine in minte acum numele. Cred ca ar fi valabil si in cazul tau.

                      Later Edit

                      "Universal Tachometer Signal Interface"
                      "Universal Speedometer Signal Interface Adapter Calibrator"
                      Google it!
                      Last edited by cheluakame; 16 November 2010, 02:06.
                      1.4 + Turbo + Intercooler + Busa ITB = ??? cp

                      Comment


                      • Originally posted by madi View Post
                        Cred ca o sa cam vibreze motorul GMV-ului , trebuia sa faci acei suporti din cornier sau o tabla indoita la abcant.
                        Nu am avut la dispozitie alte materiale de abia am gasit prin garaj si platbanda aia, a fost un compromis. L-am testat, nu vibreaza si nici nu se misca daca trag de el. Oricum e o solutie provizorie.

                        Originally posted by florin_dnf View Post
                        multa bafta in continuare....sper sa ajung joi la tara sati iau pedala....vorbim la telefon.
                        Mersi, astept!

                        Originally posted by cheluakame View Post
                        Am citit pe un forum despre un tip care pusese turometru de M3 pe un 1.8is modificat si folosise un adaptor electronic, nu imi vine in minte acum numele. Cred ca ar fi valabil si in cazul tau.

                        Later Edit

                        "Universal Tachometer Signal Interface"
                        "Universal Speedometer Signal Interface Adapter Calibrator"
                        Google it!
                        Am vazut, sigur se poate face mai usor.
                        Last edited by unicul_sgm; 16 November 2010, 02:33. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • se poate face cu un bord universal de motocicleta . la ala selectezi tu singur tot ce te intereseaza . vezi ce a folosit gollul pt E34 de drag racing

                          Comment


                          • Originally posted by silviu_cos View Post
                            se poate face cu un bord universal de motocicleta . la ala selectezi tu singur tot ce te intereseaza . vezi ce a folosit gollul pt E34 de drag racing
                            Id-ul lui este Gollum iar numele este George .
                            P.s- In nici un caz nu a folosit bord de motocicleta pe acea masina , ceasurile sunt de avion in caz ca te intereseaza . Cel putin ultima oara asa ceva avea instalat pe masina din cate stiu eu .

                            Comment


                            • Eu zic ca e ceas Vacheron Constantin, tub pitot-prandtl si altimetru. Putem lasa aberatiile deoparte si sa incepem sa si gandim?

                              http://forum.*******.ro/attachment.p...3&d=1272318954
                              Last edited by unicul_sgm; 16 November 2010, 16:35.

                              Comment


                              • sgm-ule...vezi ai uitat busola ... multa bafta in continuare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google