Dacia Logan B 304 SGM - (Castigator Campionat Cea Mai "tiganita Masina" Editia 2011)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca iei R888 o sa circuli cu masina doar cand e soare afar,plus ca o sa le uzezi foarte repede .Mai bine ia T1R ,si 2 bucati de r888 pentru rotile de fata .
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Subscriu si eu in legatura cu greutatea ! Si eu tot 205 /40 / 17 am si sunt foarte grele . totusi ia in calcul si talonul cauciucului care e foarte mic si e pacat de jantele astea , mai ales ca sunt noi! Eu le-as schimba cu unele cu talon mai mare , dar din pacate sunt la limita .

      Comment


      • Spor la treaba si jos palaria !

        Pe de alta parte insa, regret sacrilegiul mecanicii VW intr-o caroserie fabrique par Renault. Un 2.0 turbo frantuzesc . . . . .
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Valentin_N View Post
          Daca mergi pe performanta, verifica-le la greutate inainte ;)
          Multe 205/40 sunt runflat, sunt grele si au peretii laterali foarte duri. Eu am Toyo T1R 205/40 si sunt grele ca dracu, au 11kg bucata

          Uite:

          Janta Enkei RPF1 17x7 (6.6kg) + Cauciuc Toyo T1R 205/40 R17 = 17.5 kg

          Janta Tabla Logan (7.6kg) + Cauciuc BF Goodrich 185/65 R15 = 16.5 kg

          Ma bucur ca lasi argintii jantele, nu cred ca ar fi aratat prea bine albe, nu sunt "rally".
          Cat ai dat pe TR1? Le gasesc la aceeasi bani ca r888 (aprox 600 lei)

          Comment


          • eu zic sa iei 205/45/17 daca gasesti ptr ca si eu am 205/40/17 si e mic talonul
            Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

            Comment


            • jantele mele au 7.5j, deci pentru a sta drepte am achizitionat 215/40/17

              Comment


              • Tot respectul !

                Comment


                • jantele montate
                  Attached Files

                  Comment


                  • Arata super sa te bucuri de ele,dar yo zic ca arata mai bine cu galben dar acum e decizia ta.Bafta in continuare!
                    https://lh3.googleusercontent.com/-R...2520rosuuu.jpg

                    Comment


                    • foarte frumos arata multi km fara probleme...
                      sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

                      Comment


                      • Ce marca sunt anvelopele si pe la ce bani?Asta daca nu e vreun secret.Ms
                        sigpic

                        IL 1 3 MIU

                        Comment


                        • S-a le invarti cu placere,ar merge o ideie mai joasa,daca iti permine baia de ulei.
                          Vad ca a ramas ceva loc intr-e etrier si janta,oare la aceleasi jante pe 15,incap 280??acum conteaza si ce etrier montez.
                          Asa arata cu 260.
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • arata bine.....dai un ban da stai in fataD ....la exterior eu zic sa o lasi asa....nu prea isi mai au rostul alte modificari...
                            http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

                            Comment


                            • Robert are de 300mm parca asa zicea in posturile anterioare.De 280mm nu cred ca incap la jante pe 15' megane-urile care au discuri de 280mm au jante pe 16'
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • Originally posted by GOLAN91 View Post
                                S-a le invarti cu placere,ar merge o ideie mai joasa,daca iti permine baia de ulei.
                                Pai poate sa o lase mai jos, doar are KW, ai uitat?

                                Foarte buna alegerea jantelor, sa te ajute cat mai mult!
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google