Logan galben

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    frumoasa masinuta sa o stapinesti sanatos stopurile arata beton bafta in continuare
    Powered by LSS
    http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

    Comment


    • #92
      Au iesit frumos stopurile, care a fost operatiunea la ele pentru a le face rosii?ai dat cu spray rosu simplu si dupa aceea cu lac?sau a fost alta metoda ?
      ms
      PS:se poate sa-i faca cu ochiu' la "organe" culoarea asta de rosu?)))
      Last edited by wizard24; 10 February 2009, 21:57.
      sigpic

      Comment


      • #93
        eu le am de 3 sferturi de an, mai am si becuri rosii pe semnalizare si nu am avut probleme Arata foarte bine cum le-ai facut !
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • #94
          Multumesc pentru aprecieri baieti. Stopurile le-am facut cu spray special pentru triple, pe nuanta rosie. Am acoperit stopul cu banda si am vopsit numai semnalizarile si partea de mers inapoi. A fost nevoie de multe straturi ca sa iasa exact nuanta stopului.

          @blackufo--inscrisurile le-am dat jos si le-am aruncat, nu mai puteau fi utilizate. Oricum la cat m-au costat, pot sa imi pun saptamanal altele.

          Am si o intrebare: mi-am luat praguri de la pilot, nu stiu exact daca trebuie numai lipite cu silicon special, sau trebuie date si gauri in prag, ca parca nu as da gauri in masina.
          sigpic

          Comment


          • #95
            Trebuiesc date 2 gauri in capatu din fata.Gaurile se dau exact acolo unde se prinde si aparatoarea de noroi,apoi inca o gaura in spate pe buza interioara a pragului.Restu se prinde cu silicon universal transparent.Bafta
            AG 16 Y M A

            Comment


            • #96
              Multumesc, am inteles. Oricum azi trebuie sa ma ocup cu vopsitul lor, maine daca le pun.
              Bafta!
              sigpic

              Comment


              • #97
                Mi-am facut cupola neagra(in sfarsit), momentan am doar aceste 2 poze, fac mai multe dupa amiaza.

                Picture 002.jpg

                Picture 001.jpg
                sigpic

                Comment


                • #98
                  se vede bine de la inaltime.

                  tine-o tot asa! bafta!

                  ps am o intrebare. de ce nu ti-ai vopsit barile integral?
                  Last edited by bogdan_1984; 21 February 2009, 12:26.
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    E auto colant sau vopsea? Ca pare prea lucios sa fie autocolant...
                    sigpic

                    Comment


                    • autocolant cred ;) Se vede super
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • Salut! Este autocolant, straluceste asa pentru ca este model lucios, nu am vrut mat, pentru ca cel lucios se continua cu folia de pe luneta. Am sa fac azi mai multe poze, in realitate se vede si mai tare.
                        Multumesc, BAFTA in continuare !
                        sigpic

                        Comment


                        • cat te-a ajuns afacerea asta?
                          sigpic

                          Comment


                          • te mai intreb odata nu cred ca ai vazut ca am postat LE

                            de ce nu ai vopsit barile integral?
                            sigpic

                            Comment


                            • Toata treaba m-a costat 100 lei(putin zic eu), nu am vrut barile vopsite integral, pentru ca vreau sa fac contrast galben-negru si daca le faceam intagral nu mai era aceeasi treaba.
                              sigpic

                              Comment


                              • De acord cu chestia de contrast. Nu se vede frumos. Si eu am vrut, dar m-am razgandit
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google