Logan galben

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sa o stapanesti sanatos!
    Modificarile aduse sunt cat de cat de bun gust, in afara de "coada de rechin".
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      imi place culoarea .. cel mai mult pt ca .. iese in evidenta mai tare parca .. frumoasa masina si ingrijita ... bun venit pe forum spor la modificari cati mai multi km si fara incidente :| prima masina a lu mama fusese galbena exact aceasta culoare imi aduce aminte de ea :x
      Its just a car ...

      Comment


      • #18
        Asa e "coada de rechin" e cam... la fel si eleronul, acum cam regret alegerea, mai mult imi place cel slim (daca asa se cheama) de la pilot.
        Am facut un virtual cam cum as vrea sa arate masina si cine stie, poate intr-o zi...

        Picture 005 tun.jpg
        sigpic

        Comment


        • #19
          imi place ca e ingrijita . cred ca te distrezi cand vezi pe unu altu sa dea sa urce la tine in masina
          sigpic

          Comment


          • #20
            bine ai venit pe forum. imi place cum arata si galbenul,tocmai pt ca este neobisnuit. cred ca din cauza asta ar iesi frumos tuningul pe ea
            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

            Comment


            • #21
              Sa o stapanesti sanatos si multi km. fara probleme.E misto galbenu pe logan , chiar de curand am vazut un taxi galben in lugoj putzin tunat la exterior niste jenti si caucicuri mai late un body kitt si arata mortal , parerea mea e ca daca ai vopsi si bara fata + spate care e neagra tot galbena da si mai bine ( parerea mea ).In rest sa te bucuri dea si spor la modificat
              Bart: I am through with working. Working is for chumps.
              Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

              Comment


              • #22
                Originally posted by spartacus_mf View Post
                Multumesc de urari domnilor.
                Pana acum Politia m-a lasat in pace, dar faza cu lumea am patit-o de multe ori, ba chiar mi s-a intamplat sa se urce persoane in masina cand eram parcat undeva sau stateam oprit la semafor si decat sa dau explicatii omului am spus ca sunt ocupat si astept alt client. Asta e principalul dezavantaj al culorii, ca in rest mie imi place cum arata. Numai bine!
                Aoleo si eu am cochetat cu gandul sa-l iau galben pe al meu Logan. Bine ca m-am razgandit ca ma pomeneam cu toti ciudatii prin masina. Multa bafta.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • #23
                  Pentru cei care doresc Logan galben, se pare ca Dacia a epuizat stocul de vopsea galbena, scrie "momentan culoare indisponibila"!
                  Zambeste, maine poate fi mai rau!

                  Comment


                  • #24
                    imi place culoare de la golanul tau si chiar ar da bine si chiar da bine culoarea galben cu negru....sa-l stapanesti satatos si sa te bucuri de multi km cu el fara incidente.....
                    sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

                    Comment


                    • #25
                      Multumesc de aprecieri domnilor, chiar asta urmeaza, sa vopsesc barele galben, dar nu in totalitate, ca nu imi place cum da. Si apoi geamuri fumurii omologate. Cam atat momentan(din lipsa de fonduri). Numai bine si bafta la tunarit!
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        eu pe masina asta vad niste jante ATS de Cupa Logan ADAC, vopsite in galbenul caroseriei. Suspensia sport mai trebuie dupa asta si esti boier. Nu se mai urca picior de om in ea sa te creada taxi.
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Salutare! Este primul Logan de culoare galbena (pe care-l vad eu) care nu a fost cumparat pentru taxi. Nu zic ca ar fi urata culoarea, chiar deloc, numai ca deprecierea masinii este mult mai mare cu aceasta culoare si rezultatul va fi ca o vei putea vinde foarte greu. Deocamdata ideea ar fi sa-i pui niste arcuri sport si jante (OZ Anniversary ar merge dupa parerea mea)si vei vedea imediat diferenta. Cat despre body kit nu ma bag, ramane la aprecierea fiecaruia. Spor la treaba!
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Salut! Nici eu nu sunt adeptul body kit-ului, dupa cum am spus am un body kit pilot dar nu imi mai place si nu il mai montez. Oare daca as pune arcuri sport dar sa pastrez amortizoarele stock duce la uzura prematura a amortizoarelor? Zic asta pentru ca nu as dori suspensii rigide, si oricum amortizoarele costa destul. Cat despre jante...momentan le las pe acestea. Multa bafta!
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Am mai scris pe topicul cuiva (nu mai stiu la cine) ca arcurile H&R coboara cel mai mult masina dar sunt si cele mai inconfortabile pe drumuri denivelate (de gropi nici nu mai vorbesc). Arcurile Eibach (cum are Cristi_Xp) coboara si ele masina vizibil si sunt mult mai confortabile. Referitor la uzura amortizoarelor nu ma bag ca nu ma pricep. Poate iti raspunde cineva mai bine documentat. Pot doar sa-ti zic ca (virgula) Cristi a mers cateva zeci de mii de km cu amortizoarele stock si arcuri sport si cand le-a schimbat cu altele pe gaz erau in stare foarte buna.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                amortizoarele mele is in stare buna dupa aprox 30 000 km de mers cu arcuri eibach. Singura problema e ca ele stau un pic mai comprimate, iar pe denivelari ample, la viteze mai mari, fac zgomot la capat de cursa... in rest, numai de bine
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google