My Ride B - 61 -K Y S[Castigator Campionat- "Best car" pe forumul LOGAN CLUB]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senior...Recomand Gri deschis EXAGERAT de metalizat

    Nasol ca nu ai reusit sa gasesti
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • nu e nimic Cosmine ca oricum o sa arate demential ca doar sunt pe 18', e NEBUNIE PE SOSEA ! ! !
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • Originally posted by Thejock3r View Post
        Dupa indelungi cautari , telefoane , interventii am ajuns la decizia ( pe care o detest ) ca jantele , la anul , vor avea alta culoare decat cum sunt acum. Motivul ?? Nu gasesc o firma care sa cromeze ADEVARAT . Am gasit ceva ceva prin capatul celalalt al tarii , insa costul acestui procedeu ma face sa zic PAS . ( 150 euro/janta )
        Asadar , tind sa cred ca jantele vor arata la anul , ca-n poza atasata :
        Ca sa vezi ce rau sunt eu.
        Vezi aici "http://aplsteel.webs.com/" o firma care din pacate a facut ce vrei tu dar acum nu mai face, dar ai o adresa de mail si poate respectivul te poate indruma undeva.
        sigpicFast&Furious
        Team CSR
        Logan Club CLUJ

        Comment


        • Jockere la Frumusani la service ai incercat cu jantele cromate???. Poate acolo face asa ceva.
          sigpicAjuta-ma si trimite sms la 1815(tarif normal) cu textul "CLK"

          Comment


          • joker..... si cum ramane cu " caroserie unicat, nimic cromat, inafara de roti 18" ..... " ?
            e criminala combinatia de mat cu rotile cromate.... acum vezi si tu poate gasesti ceva...
            spor la treaba in continuare
            Last edited by iooon; 16 December 2010, 23:45.
            0.9 tce SL plus

            Comment


            • ioon...pfff n-am ce face! am tot incercat, m-am tot invartit, m-am tot in informat : nimic ! le fac in prima faza in culoarea care o gasesc mai deosebita si daca gasesc pe jos vreo 5800 ron , mi le voi recumpara , noi
              @george - am tot intrebat si am primit raspunsuri negative. Am primit si raspunsuri gen" da nene, ti le fac cromate, sa moara sa faca sa dreaga , te costa 3-400 ron si-n 2 zile is gata" In astfel e cazuri zic pas, deoarece ce-i care cromeaza adevarat mi-au explicat ca nu sta treaba chiar asa usor iar nenea ala e posibil sa mi le vopseasca cu sprayul si la prima ploaie sau spalatorie auto, sa raman cu jantele gri .
              sigpic

              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

              Comment


              • Frumoasa masina ai. N-am putut sa nu-i trag un cadru....+ o mica joaca de-a mea, sper sa nu te deranjeze
                Attached Files
                Tinc fest !!

                Comment


                • Scuze ca ma bag ..... DAR daca le lasi gri deschis arata ca orice alta janta .... Daca tot e scump sa le cromezi de ce nu le faci un Full Polish e un baiat langa bucuresti care face asa ceva si am inteles ca te costa cam 500lei toate jantele ... E o parere nu dati cu pietre ... Bafta in alegerea pe care ai so faci ....!!!
                  ABS+ 1.6

                  Comment


                  • Aici este problema. Nu doresc totusi sa fie ca toate celelalte si mai astept si pareri din partea celor care se ocupa cu asa ceva. Stii cum e.. idei avem toti dar din pacate nu se pot pune intotdeauana in aplicare. Oricum, mai nou, jantele au picat pe locul 2. Vor ramane in acest fel ( cromate) pana cand finalizez exteriorul si pana ma decid asupra nuantei pe care o vor avea.
                    Imi poti atasa te rog o poza cu culoarea zisa de tine?

                    Multumesc!
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • Iti atasez niste poze sati faci o idee ..... jantele tale se pot face exact ca si buza unor jante polishate numai ca polishezi toata janta ....
                      Mie mi se par mai interesante si se apropie cat decat de crom ... Numai ca trebuie intretinute foarte bine ... Sper sa fie de ajutor ....
                      ABS+ 1.6

                      Comment


                      • Nu mai merge sa dau edit .... Sorry
                        Attached Files
                        ABS+ 1.6

                        Comment


                        • n-ar arata rau nenea

                          Comment


                          • asa ma batea gandul...dar un nene mi-a zis ca daca le vopsesc in camp electrostatic nu mai merge sa le polisez!
                            Alex, ai vreun nr de tel , un id ceva a omului care se ocupa de asa ceva?

                            multumesc anticipat!

                            ps. practic..asa ar trebui sa iasa...ceea ce ar fi splendid
                            Attached Files
                            sigpic

                            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                            Comment


                            • Ai dreptate daca duci jantele la sablat nu poate sati mai scoata janta oglinda (neteda) ai PM cu nr de tel. daca le duci vopsite asa cum sunt poate sa ti le scoata .... Bafta
                              ABS+ 1.6

                              Comment


                              • Multumesc ALex ,

                                Am vb cu omul si normal ca ale mele nu se pot face ( cum pot avea eu vreun dram de noroc . sau mai bine zis se pot face dar vor arata aiurea ( onduleuri..alea alea ).

                                Asta e, mai cautam..mai sondam piata..mai una-alta..
                                sigpic

                                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google