My Ride B - 61 -K Y S[Castigator Campionat- "Best car" pe forumul LOGAN CLUB]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nuuuuuu se poate asa ceva, cine a indraznit ca ne adunam si incepem sa seceram de la glezne in sus. ((( NU se poate la asa frumusete de masina

    Bine zicea cine zicea "Tara de cacao cu oameni de cacao" ca sa stilizam nitel.

    Imi pare sincer rau sa vad o asemenea .................. rautate.
    Super Oferte Accesorii Logan

    Comment


    • Asa ceva numai in Rromania se poate intampla...si nu ma mira! Cel/cea care a facut gestul asta nu poate fi numit mai mult decat animal pe 2 picioare....oameni de toata jena!
      Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

      Comment


      • Originally posted by Thejock3r View Post
        raspuns corect, dle Valeriu. Va asteptam la Bucale sa va ridicati premiul ( o punga de seminte sau o bere fata alcool )
        As fi preferat sa nu ghicesc raspunsul...da' premiul il vreau
        sigpic

        Comment


        • Ma voi tine de cuvant nenea Valeriu.
          Referitor la incident, asta e! Voi remedia dar abia la anul. Nu ma doboara pe mine un eveniment de genu....

          In rest..ce sa va mai zic baieti : AM TALONNNN!
          Mi-a fost ridicat de Politia Romana , in urma cu cateva zile, cica din cauza anvelopelor... AZi masina mea s-a dovedit la RAR ca fiind stock si am reintrat in posesia "docomentului". yuhuuuuu
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • Mai bine te duci si il schimbi! In talonul nou nu scrie dimensiunea anvelopelor!!!

            P.S. Daca zgarietura nu e pana la tabla poti sa vii pana in Colentina la mine sa incercam sa o facem cu niste pasta de matuit...
            Last edited by LarryG; 14 September 2011, 18:34. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • @LarryG sper ca stii ca politistii au tot logan, nu ?? 100% stiu ce dimensiune au la roti, iar daca nu stiu se uita ce scrie pe chestia aia de cauciuc de se invarte(cam asa o numesc ei).

              Era inevitabil sa se intample odata si odata jockere, dar la cum e zgarietura sigur nu poti sa o scoti la polish?? sau polish-ul o face lucioasa din mata? Ca asta chiar nu am incercat
              sigpic

              Comment


              • @fuguletz: Polishul face lacul sa luceasca. De asta ii spuneam sa incerce cu pasta de matuit si masina de polishat. Si la partea cu anvelopele poti sa te iei cu ei in gura cu noul talon pentru ca poti sa treci alte marimi de anvelope in carte! Eu am trecute anvelopele de acum 205/55/R16.

                Comment


                • Am talon european insa nu mi-a zis ptr ce va completa procesul verbal. Credeam ca o centura..un telefon..o chestie de genu. Mi-a venit cu procesul verbal si dovada direct la usa. Nu avea rost sa intru in polemica cu el deoarece putea sa-mi faca mai rau...

                  Aripa se va revopsi. Nu se poliseaza lacul mat...
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • Cred ca a zgariat cu o moneda cautand premii. O mai fi incercat si la altii aceeasi metoda! Bine ca nu a dat cu carutul de cumparaturi in ea ca la mine.

                    Comment


                    • de lupe nu au zis nimic ? )
                      From Miami 2 Ibiza
                      Voucher
                      http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                      Comment


                      • Thejock3r : Cand ai fost oprit nu l-ai intrebat pentru ce ai fost oprit??ca puteai scuti un drum la rar si primeai doar o amenda ca nu ii dai talonul asa platesti si amenda si raru .Asa am patit eu cu xenonul ,ma oprit si mi-a zis sa ii dau actele si l-am intrebat pentru ce?face pentru xenon ,aveti omologare?i-am dat doar buletinul permisu asigurarea dar fara talon ,ca mi-am dat seama ca daca ii dau talonu nu-l mai vad .Si dupa ce imi verifica datele imi cere talonu si i-am zis ca nu il dau asa ca mi-am primit amenda ca nu i-am dat talonu
                        Last edited by Mariusrs; 14 September 2011, 22:51.
                        http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

                        Comment


                        • cand vei conduce o masina ca a mea, practic toate intrebarile catre agent : "de ce ", "unde scrie asta " si altele , nu fac decat sa enerveze omul legii si sa te plesneasca mai rau( ptr ca aveau de ce sa se lege). un talon poate fi retinut si daca nu il ai la tine si primesti si amenda. In plus, vei fi obligat sa ti-l duci singurel la Politie. Asadar...legea e de partea Politiei si pana la urma, mi se pare normal.
                          Bine ca a iesit asa si ca am rezolvat.
                          De xenoane n-a zis nimic...
                          @iulian - masina mea nu are ce cauta la hipermarket in parcari sau pe strada, pentru a putea fi atinsa de caruturi si usi si alte prostii. Totul s-a intamplat de sambata pana duminica , intre 2 deplasari in aer liber. E clar ca au fost doar curiosi...
                          sigpic

                          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                          Comment


                          • chiar ma si gandeam ca dupa o lunga plimbarica sa nu fi intalnit niciun echipaj oricum nasol pentru ambele evenimente. eu personal am renuntat, o sa revin la jentile de tabla

                            Comment


                            • Originally posted by Mariusrs View Post
                              Ai scapat bine...eu la 2 luni dupa ce mi-am luat masina m-am trezit cu o zgarietura pe usa dreapta fata cu tot cu aripa,din pacate trebuie revopsite ...a ajuns pana la tabla,desi masina era parcata frumos si nu incurca pe nimeni..! Da na traim in Romania o tara de kk cu multi oameni la fel !! de kk
                              Originally posted by ToranagaSama View Post
                              Nuuuuuu se poate asa ceva, cine a indraznit ca ne adunam si incepem sa seceram de la glezne in sus. ((( NU se poate la asa frumusete de masina

                              Bine zicea cine zicea "Tara de cacao cu oameni de cacao" ca sa stilizam nitel.

                              Imi pare sincer rau sa vad o asemenea .................. rautate.
                              Originally posted by retro 590 View Post
                              Asa ceva numai in Rromania se poate intampla...si nu ma mira! Cel/cea care a facut gestul asta nu poate fi numit mai mult decat animal pe 2 picioare....oameni de toata jena!

                              Voi ce nationalitate aveti si in ce tara traiti?

                              ON: Nasol incident Jokere in legatura cu jantele de ce nu incerci sa rezolvi cumva sa le treci in talon?Bafta!
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • cu o masina ca a ta nu au rezistat tentatiei de a lua si o bucata din ea . cred ca asta e motivul pt zgarietura
                                From Miami 2 Ibiza
                                Voucher
                                http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google