My Ride B - 61 -K Y S[Castigator Campionat- "Best car" pe forumul LOGAN CLUB]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si eu am avut aceeasi problema!e o sonda de servo asa mi se pare ca se numea si am dat vro 50 lei pe ea!imi pierdea grav lichid de servo/
    AdY_JmL_2015

    Comment


    • Ar trebui sa te uiti atent la acea scurgere fiindca poate sa curga pe la semeringul de la serva .si eu am avut aceeasi problema si am schimbat semeringul .ai grija ce zic mecanicii

      Dupa cum vad eu de rotirea fuliei sa cam imprastiat pe acolo ulei.Felicitari ptr lupe
      Last edited by silvanu; 5 January 2011, 11:51. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • hmmm ...Mersi pentru idee Silvanu. Ma voi uita mai atent....
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • Din cate se vede din poza eu zic ca pierderile sunt pe la pompa de servodirectie
          In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
          sigpic

          Comment


          • Aici este semeringul
            Attached Files

            Comment


            • Mersi silvanu de poze! eu sper sa nu ajung "atat de departe" cu problema. Azi am fost la masina, am dat bara jos si am mai facut cateva poze. Rog pe cei care stiu despre ce e vorba sa-mi spuna ce trebuie comandat. In-una din pozele atasate am scris si un comentariu ...
              In schimb , la masina inca se lucreaza .... stati fara grija
              Attached Files
              sigpic

              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

              Comment


              • @the jock3r: tu cred ca nici de rev nu ai stat linistit, a trebuit sa faci ceva pe la KYS ). Si apropo de stat linistit nu esti singurul ca eu pe 1 ian desfaceam injectoare ca mi-au picat.

                Apropo de ce ai patit la masina imi pare sincer rau si sper sa rezolvi cat mai repede problema , ca dupa cate stim nu prea ai liniste pana nu e KYS-ul "intreg"
                bafta
                Last edited by eu_blitz; 6 January 2011, 18:15.

                Comment


                • Zi-mi si mie secretul care iti da pofta de a demonta la masina pe vremea asta? ,sa nu imi zici iar ca de DRAG)
                  sigpic

                  IL 1 3 MIU

                  Comment


                  • Alex, ai fost prea tare la faza asta )
                    Raspuns : timpul liber si dorinta de a pregati totul din timp , in liniste si siguranta , pentru "schimbarea la fatza"
                    In plus intervine, desigur, de DRAG si PASIUNE . )
                    Blitz - asa e. Imi sta pe creieri acea mica problema pe care sper s-o rezolv cat mai curand.
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • Vezi tu Alex, asta face omul cand n-are ce face acasa.

                      Mai Cosmine, eu stiam ca ai si sotia, ai si copil... Sunt 2 cazuri acum: ori te-au dat afara din casa, ori ai plecat tu de buna-voie
                      sigpic

                      Comment


                      • SAU fac totul cand familia doarme ;)
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • Ce le dai ma? Somnifere? La tine se pare ca familia doarme tot timpul
                          sigpic

                          Comment


                          • nu sunt mecanic dar eu zic ca trebuie schimbat presostatul
                            0.9 tce SL plus

                            Comment


                            • zis si facut : mi-am achizitionat sonda de servo si ulei special. Cu ocazia inlocuirii sondei voi schimba si lichidul de la servo ( masina are 5 ani ). Multumesc tuturor pentru ajutor !!
                              Attached Files
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google