My Ride B - 61 -K Y S[Castigator Campionat- "Best car" pe forumul LOGAN CLUB]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu zic sa asteptam finalul...cu vopsea,jante,tot...si pe urma sa vedem ce si cum...
    sigpic

    Comment


    • "In gluma":
      Si la show este fumararie!
      Bagi ceva acolo pentru ureche, fara sa "zboare" chitul?

      Comment


      • Toata lumea asteapta finalul pentru a vedea "produsul finit"
        Sper sa iasa ceva unic cum ne-a obisnuit deja KYS-ul
        Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

        Comment


        • nu stiu de ce din posturile unora dintre voi deduc ca traiti cu impresia ca masina are mult chit pe ea (poate sunteti ironici si nu m-am prins eu). daca suprafata pe care se vede ca s-a dat chit este relativ mare, nu inseamna neaparat ca are si 5 cm grosime acolo si ca in final s-a ingreunat masina cu 20 kg.
          eu cred ca nu ati vazut destule masini dauna totala si reparate ca sa va dati seama cate galeti de chit intra acolo (e adevarat, nu in toate cazurile).
          ca sa fiu si mai explicit... toate modificarile care le-am facut eu pe aceasta masina mi-au "consumat" fix o cutie de 1,35kg chit de fibra (bara fata + bara spate + manere + stropitori + praguri + semnale). si cand te gandesti ca la slefuire 70% din chit ajunge pe jos...
          `\_______
          ./.___|___\___
          \(O)______(O)/ www.ghettotuning.ro

          Comment


          • Originally posted by 17PnF View Post
            ai tras de bara fata mai in afara? sau este o iluzie optica?

            spor la retusat si la vopsit!!!
            da si mie mi se pare ceva in neregula , poate ca nu e prinsa si deaia
            www.loganclub.ro/forum/member.php?u=33004

            Comment


            • Bravo Cosmine, proiect de proiect, suntem "proud" de tine ! ! ! La exterior daca ai vopsitor bun iese super treaba, cu ideile tale , lucrarea de MARE CALITATE facuta de Mihai de la Ghetto Tuning o sa fie impecabil ! ! ! Cat despre interior nu prea am mare incredere in elementele vopsite negru, sper sa nu se cojeasca sau sa se mai dezlipeasca din materialele folosite, si eu am vrut sa fac aceasta lucrare dar am fost sceptic.... de ce nu ai avut rabdare cum ai avut cu exteriorul si nu ai cautat un interior complet negru de ph2? Respect si toate cele bune ! ! !
              sigpic
              The MVP

              Comment


              • Pe masina s-a lucrat curat , iar cand vorbim de chit, vorbim de o cantitate mica , doar de finisare. Oricum, cui nu-i place sa nu faca
                Pentru interior , ma repet : nu am dorit un "tuning" al interiorului ci doar o mica schimbare , temporara.Daca intru la interior , in adevaratul sens al cuvantului, voi opta pentru ceva unicat , cum m-am obisnuit sa fac !
                Interiorul de ph 2 nu ma da pe spate iar in curand interioare de ph pe masini de ph 1 vor fi ca barile de mcv pe ph 1, deci...
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • eh, eu glumeam cand am zis de kit. Evident ca la o astfel de lucrare nu se va face exces de kit sau alte porcarii.

                  Un singur lucru vreau sa te intreb: difuzorul ala de bara, care-l aveai gri, ce culoare il faci acum?
                  sigpic

                  Comment


                  • De data asta voi merge pe varianta negru mat ! o incerc.... tind sa cred ca va da mai bine ca si griul ala...
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • in sfarsit negru chiar ma gandeam daca o sa schimbi culoarea la difuzor

                      Comment


                      • Sunt sigur Cosmine ca in momentul cand o sa te apuci de interior o sa iasa iar ceva unicat .. e bine ca avem si noi de unde inspira pe urma .. multa bafta cu lucrarile la masina si multa rabdare

                        Comment


                        • ok man .. mersi de raspuns si spor la treaba :-)
                          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                          Comment


                          • Azi am fost la masina si am venit cu vesti:
                            1. s-au montat usile provizoriu, pentru a se uita la detalii ( linii etc etc)
                            2. s-au terminat si usile de finisat ,in locul manerelor
                            3. am facut un sample de culoare de pe suzuki kizashi ( poza postata aici anterior) si se pare ca nu e culoarea pe care o doresc ( este prea deschisa). Voi mai face si alte teste pana ajung la nuanta care-mi va place

                            Pe viitor , urmeaza matuirea integrala a masinii , fuller si vopsea. Este posibil ca la sf saptamanii urmatoare masina sa iasa de la vopsit

                            Poze
                            Attached Files
                            sigpic

                            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                            Comment


                            • Multa bafta i-ti doresc , sa ai rabdare si sa iasa cum vrei tu .
                              sigpicTransport marfa !

                              Comment


                              • multa rabdare ai
                                www.loganclub.ro/forum/member.php?u=33004

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google