My Ride B - 61 -K Y S[Castigator Campionat- "Best car" pe forumul LOGAN CLUB]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mai bine o pensula de vopsea insonorizanta, sa se auda boxele mai bine. aa, da, si multa vatelina din-aia in usi!

    Comment


    • Originally posted by dan.gutu View Post
      Daca tot este demontata,ar merge niste STP sau Dynamat .
      ar merge...dar pe banii cui ? ) ca pe ai mei...sincer nu mai merge
      razvanamza - improvizatii nu fac!
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • pune aluband un sul de 30X1000 cm 160lei... iti ajunge pentru plafon si podea...
        eu am in usi si e diferenta mare in masina se aude muzica de rupe si afara deabia se aude... plus ca se aude mai profund...
        eu personal recomand
        "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

        Comment


        • sa mai zic o data faza cu banii ?? poate va veni si vremea izolatiei .....
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • e criza tre sa il intelegem.
            www.loganclub.ro/forum/member.php?u=33004

            Comment


            • replica Jokeru, sti cat a muncit el sa faca loganu asta?? si ia dat de la vopsit
              Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

              Comment


              • Insonorizarea merita toti banii!
                sigpic
                http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                Comment


                • Toate la timpul lor
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • gandeste-te in schimb ca rareori "prinzi" masina cheala ca acum. va trebui s-o mai desfaci o data cand pui alubanul ala. deranjul cat si costul operatiunii de chelire cred ca sare cu mult de costul acelui aluband. stiu cum e cu banii, dar la voi oricum e pasiune 100%, si asa faci 2 operatii intr-una, la un cost mai mic.

                    Comment


                    • Razvane , ai desfacut vreodata interiorul ? este floare la ureche si-n plus de acest lucru ma voi ocupa eu!! Acum, daca m-as apuca de antifonat as incurca pe toata lumea intr-ucat la masina se lucreaza la exterior, apoi vopsit..apoi sta la uscat. In plus, din cate stiu eu , aluband sau dynamat se aplica atunci cand temperatura este una destul de ridicata ( in nici un caz nu este recomandat , pe frigul asta..) ...
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • aici ai mare dreptate , trebuie sa fie cald afara.
                        sigpic

                        Comment


                        • Cosmine, zi si tu "da" si gata! Vrei sa mai fii certat inca 2 pagini? ))))
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • mai bine desface din nou si face o insonorizare ca la carte.
                            alubandul nu este mare smecherie iar folia de dynamat se pune mult mai usor la tempereturi ridicate.
                            rabdare prieteni ca nu a terminat omul la un capitol ca voi vreti sa inceapa la altul

                            Comment


                            • si anu trecut era la fel..zeci de pagini ca de ce a colantat o si nu a vopsit o, de parca banii cresc in pom..la cate a facut deodata acuma si cu pile la vopsitorie/tuning sau la ce mai vreti voi, tot il costa destul ) ii si trebuie antifonare, ca sa fie masina silentioasa la 160 la ora, care nu stiu daca o sa mai vada vreodata )
                              sigpic

                              Comment


                              • da de ce sa nu vada ?
                                www.loganclub.ro/forum/member.php?u=33004

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google